آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27003
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  غرب با تمدید مذاکره بدنبال سود بیشتر است/ زیاده‌خواهی با لبخند

  آوای شمال/ حجت‌الله خدایی سوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به روزهای پایانی ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، اظهار داشت: غربی‌ها به خیال خودشان مذاکره را تمام شده می‌دانند و بر روی دو مساله «بازرسی‌های نظامی و دسترسی به دانشمندان و شخصیت‌ها» اصرار دارند. وی افزود: با وجود این تصور آنها، حرف […]

  آوای شمال/ حجت‌الله خدایی سوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به روزهای پایانی ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، اظهار داشت: غربی‌ها به خیال خودشان مذاکره را تمام شده می‌دانند و بر روی دو مساله «بازرسی‌های نظامی و دسترسی به دانشمندان و شخصیت‌ها» اصرار دارند.

  وی افزود: با وجود این تصور آنها، حرف ما این است که همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، باید این دو مساله از سایر مسائل موجود در مذاکرات تفکیک شوند، چرا که همه ما طرفدار یک توافق خوب هستیم؛ به شرط اینکه طرف مقابل با طرح این مسائل زیاده‌خواهی نکند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه گره کار در همین رفت و آمدها و حرف‌های متناقض وزرای خارجه ۱+۵ است، تصریح کرد: اگر ما بتوانیم در این مقطع دو مساله بازرسی‌های نظامی و سرزده و دسترسی به دانشمندان را به طور کامل از موضوع مذاکرات حذف کنیم و در برابر زیاده‌خواهی آنها بایستیم، یک پیروزی خواهد بود، اما اگر آنها بخواهند با زورگویی این دو مساله را باقی بگذارند، تصور نمی‌کنم پیروزی به دست آمده باشد.

  تمدید مذاکرات چندان به مصلحت نیست/ می‌خواهند آنچه را با جنگ بدست نیاورده‌اند، با لبخند به دست بیاورند

  خدایی سوری درباره موضوع تمدید مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: تصور می‌کنم با این شرایطی که مذاکرات دارد، تمدید می‌شود اما معتقدم این مساله چندان به مصلحت ما نیست.

  وی در توضیح این نکته گفت: ما از ابتدا حرف خود را شفاف و روشن گفته‌ایم و اعلام کرده‌ایم که دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و طرف مقابل نیز به خوبی این را می‌داند، اما در پای میز مذاکره زیاده‌خواهی می‌کند.

  نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس خاطر نشان کرد: آنها با تمدید مذاکرات به دنبال سود بیشتر از مذاکرات هستند و می‌خواهند افکار عمومی دنیا را به سمت تضعیف انقلاب اسلامی بخصوص در رابطه با مسائل منطقه سوق بدهند؛ در واقع آنها می‌خواهند آنچه را که در میدان جنگ و تحریم به دست نیاورده‌اند، در پای میز مذاکره و با لبخند دیپلماتیک به دست بیاورند.

  خدایی سوری تأکید کرد: این مساله هوشمندی مذاکره‌کنندگان ما را می‌طلبد که مراقب باشند اینها همان دشمنان ۳۶ ساله ما هستند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین درباره میزان پایبندی طرف مقابل به ویژه آمریکایی‌ها به توافق احتمالی، گفت: در دنیا قانون جنگل حاکم است و آمریکایی‌ها نیز نشان داده‌اند که هر جا منافع آنها مطرح باشد، حتی به کشور دیگر لشگرکشی نیز می‌کنند بنابراین ما نمی‌توانیم هیچ اعتمادی به آنها بکنیم.

  وی در عین حال تاکید کرد: آمریکایی‌ها و شخص اوباما در حال حاضر به این مذاکرات به عنوان یک برگ برنده در مقابل حزب جمهوری‌خواه نیاز دارند؛ با توجه به این شرایط، ایستادگی ما بر حقوقمان ضروری است.

  خدایی سوری گفت: آنچه باید از فضای داخلی ما شنیده شود، یکصدایی و پرهیز از چندصدایی و ایستادگی در حقوق قانونی ملت ایران در موضوع هسته‌ای است.

  برچسب ها :

  نظرات