آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 27000
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اطاعت از ولی فقیه و حفظ وحدت پیام امروز شهید بهشتی و همه شهداست

  آوای شمال/ رئیس کل دادگستری استان گلستان، در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه گرگان با اشاره به نقش مهم شهید بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران گفت: تاسیس حزب جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی کشور به ویژه اصل ولایت فقیه از اقدامات مهم و اساسی شهید بهشتی بود.   هادی هاشمیان یکی […]

  آوای شمال/ رئیس کل دادگستری استان گلستان، در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه گرگان با اشاره به نقش مهم شهید بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران گفت: تاسیس حزب جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی کشور به ویژه اصل ولایت فقیه از اقدامات مهم و اساسی شهید بهشتی بود.

   

  هادی هاشمیان یکی دیگر از اساسی ترین اقدامات شهید بهشتی را اصلاح نظام قضایی ایران برشمرد و گفت: وی به عنوان اولین رئیس شورای عالی قضایی کشور که به تعبیر امروزی رئیس قوه قضاییه بودند ساختار نوین قضایی بر مبنای اصول اسلامی را بنیانگذاری کرد.

   

  وی با بیان اینکه افتخار ما این است که دستگاه قضایی منتسب به این شهید بزرگوار است افزود: پیام امروز این شهید بزرگوار، اطاعت از ولایت فقیه و وحدت است که انشاء الله بتوانیم این پیام را جامه عمل بپوشانیم.

   

  رئیس کل دادگستری استان در بخش دوم سخنان خود با تشریح عملکرد دستگاه قضایی استان به حجم بالای مراجعان به دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ۲۰۰ هزار پرونده در استان رسیدگی می شود که دست کم هر پرونده چهار اصحاب دعوا داشته باشد حجم بالایی از مراجعین را نشان می دهد.

   

  وی مهمترین برنامه خود در دستگاه قضایی استان را کاهش ورودی پرونده به دادگستری ها عنوان کرد و گفت: فعال کردن بیش از پیش برنامه های پیشگیری در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از مهمترین برنامه های ما در این بخش است.

   

  وی تصریح کرد: برای موثر و کارآمد بودن برنامه های پیشگیری از جرم باید همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی به کمک دستگاه قضایی بیایند.

   

  هاشمیان با بیان اینکه بیش از ۲۰ درصد پرونده های حقوقی را مطالبات بانکی تشکیل می دهد گفت: اگر بانک ها بی حساب و کتاب، وام ندهند پرونده در دستگاه قضایی تولید نخواهد شد.

   

  وی تشکیل کارگروه به منظور نظارت بر کاهش ورودی پرونده ها را دومین اقدام دادگستری استان برای کاهش پرونده های ورودی عنوان کرد و افزود: مطالبه وجه در پرونده های حقوقی و ایراد ضرب و جرح عمدی و تصادفات در پرونده های کیفری بیشترین ورودی را تشکیل می دهند که اگر به تعهدات اخلاقی پایبند باشیم و به قوانین و مقرارات احترام بگذاریم از حجم ورودی این پرونده ها به محاکم کاسته خواهد شد.

   

  وی توجه به سازش را سومین راهکار دادگستری استان برای کاهش ورودی پرونده برشمرد و گفت: توجه به کیفیت رسیدگی در کنار کمیت رسیدگی به پرونده ها دیگر برنامه های کاربردی دادگستری استان برای کاستن از تعداد پرونده های ورودی به محاکم است.

   

  رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه کاهش جمعیت کیفری زندان ها نیز در دستور کار جدی دادگستری های استان قرار دارد از خیران دعوت کرد با حضور در جشنهای گلریزان زندان های گرگان و گنبد، بستر آزادی برای زندانیان دیون مالی و غیرعمد را فراهم کنند.

   

  هاشمیان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دستگاه قضایی استان همچون گذشته مصمم است با دست اندازان به اراضی ملی، منابع طبیعی و انفال برخورد کند گفت: سال گذشته بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۷۰ میلیارد ریال خلع ید شد و برای بیش از ۷ هزار هکتار از اراضی ملی به نام دولت سند صادر شد.

   

  رئیس کل دادگستری استان همچنین تاکید کرد: با کمک دستگاه های امنیتی، انتظامی و نظارتی با همه ناامنی ها، گسترش مواد مخدر، سرقت و مفاسد اقتصادی و اجتماعی قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

  برچسب ها :

  نظرات