آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26884
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  احتمال توافق در مذاکرات تا ۱۰ تیر را بسیار کمرنگ می دانم

  آوای شمال/ عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:  مجلس شورای اسلامی بعد از اینکه رهبری در چند جلسه مباحثی را مطرح کردند به این نتیجه رسید که تیم مذاکره کننده باید در چارچوب قانونی مشخص و مدون حرکت و خطوط قرمز جنبه قانونی پیدا کند. وی در ادامه پیرامون سخنان اخیر […]

  آوای شمال/ عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:  مجلس شورای اسلامی بعد از اینکه رهبری در چند جلسه مباحثی را مطرح کردند به این نتیجه رسید که تیم مذاکره کننده باید در چارچوب قانونی مشخص و مدون حرکت و خطوط قرمز جنبه قانونی پیدا کند.

  وی در ادامه پیرامون سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و سران نظام اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب در صحبت های خود به سه محور اساسی اشاره کردند که اولین محور آن اهداف خلقت و توجه به عالم بعد از مرگ ، محور دوم اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخل بود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه به محور سوم سخنان رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری برای چندمین بار تیم مذاکره کننده را سربازان شجاع و حرکت کننده در مسیر اهداف جمهوری اسلامی ایران دانستند و اشاره کردند که من اعضای این تیم را می شناسم و می دانم که افرادی متدین و با ایمان هستند.
  وی تاکید کرد: همانگونه که رهبر عزیزمان متذکر شدند باید همه از تولید ملی حمایت کنیم تا زمینه رشد و شکوفایی آن فراهم شود، باید توجه داشت که جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ کشور همسایه است و می تواند بازار ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیون نفری همسایگان را در اختیار بگیرد.

  حیدرپور تصریح کرد: رهبری همچنین عنوان کردند که از دولت دهم مذاکرات به درخواست آمریکا آغاز شد زیرا آنها به این توافق نیاز دارند و در نهایت وارد مذاکره شدیم که تا به امروز به طول انجامیده است.
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: درس بزرگی که رهبری در سخنان اخیر خود دادند این نکته بود که ایشان صراحتا تاکید کردند هیچ چیز سری میان من و مسئولین وجود ندارد و هر آنچه پیرامون مسائل هسته ای وجود دارد شفاف و روشن و علنی بارها گفته شده است ، البته دولت و تیم مذاکره کننده نباید فراموش کند که بی اخلاقی های آمریکا کماکان ادامه دارد و باید با هوشیاری از زیاده طلبی های آنان جلوگیری کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات