آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26742
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  مراکز ترک اعتیاد عملکرد مناسبی دارند/پیشگیری از اعتیاد کم‌هزینه‌تر از درمان است

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال، نعمت‌الله صلواتی عصر امروز در همایش نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در مقابله با اعتیاد در شهرستان محمودآباد اظهار کرد: آموزش خانواده‌ها از موارد بسیار مهم در موضوع پیشگیری از به دام افتادن افراد جامعه در بلای شوم اعتیاد است. وی افزود: خانواده‌ها اگر بتوانند فرزندان خود […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال، نعمت‌الله صلواتی عصر امروز در همایش نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در مقابله با اعتیاد در شهرستان محمودآباد اظهار کرد: آموزش خانواده‌ها از موارد بسیار مهم در موضوع پیشگیری از به دام افتادن افراد جامعه در بلای شوم اعتیاد است.

  وی افزود: خانواده‌ها اگر بتوانند فرزندان خود را کنترل کنند طبیعتاً جامعه‌ای به دور از اعتیاد خواهیم داشت که البته این امر مستلزم آموزش و فرهنگ‌سازی برای خانواده‌ها است.

  فرمانده انتظامی محمودآباد با اشاره به نقش دهیاران و شوراها در روستاها تصریح کرد: دهیاران و شوراها باید در روستاها همت بیشتری به خرج دهند و اگر در روستایی مواردی در حوزه اعتیاد دیده شد یا خود وارد عمل شوند و یا به مسئولان اطلاع دهند تا برای حل آن چاره‌ای اندیشیده شود.

  وی خاطرنشان کرد: در گذشته شاید در هر روستایی چند نفر از افراد سالخورده دیده می شد که اعتیاد دارند اما امروزه با ورود مواد مخدر صنعتی نظیر کراک و شیشه شاهدیم که بسیاری از جوانان درگیر این معضل شده‌اند.

  صلواتی یادآور شد: مواد مخدر صنعتی به دلیل ایجاد توهم، بسیار خطرناک است به طوری که دیده شده است، پدری پس از مصرف شیشه سر فرزند خود را از تن جدا کرد.

  وی هزینه پیشگیری نسبت به درمان را به مراتب بالاتر دانست و گفت: در حوزه پیشگیری هزینه‌ها بسیار ناچیز اما بازدهی بالا است، اما در حوزه درمان قطعاً هم شرایط سخت‌تر خواهد بود و هم یک فرد مبتلا به اعتیاد می‌تواند افراد بیشتری را به این راه بکشاند.

  فرمانده انتظامی محمودآباد در پایان به نقش ارزنده و مثبت مراکز ترک اعتیاد اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته کمپ‌های ترک اعتیاد عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند و فرهنگ مقابله با اعتیاد و رهایی از این پدیده شوم را نهادینه کردند که واقعاً این کار بزرگ و ارزشمندی است.

  برچسب ها :

  نظرات