آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26740
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی معضل اعتیاد است/ضرورت آموزش و پیشگیری از اعتیاد در جامعه

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال فتح الله جعفری عصر امروز در همایش نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در مقابله با اعتیاد در شهرستان محمودآباد اظهار کرد: محمودآباد در مقایسه با سایر شهرستان‌های مازندران در حوزه اعتیاد در سطح پایین‌تری قرار دارد اما این بدین معنا نیست که با پدیده شوم و خانمان […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال فتح الله جعفری عصر امروز در همایش نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در مقابله با اعتیاد در شهرستان محمودآباد اظهار کرد: محمودآباد در مقایسه با سایر شهرستان‌های مازندران در حوزه اعتیاد در سطح پایین‌تری قرار دارد اما این بدین معنا نیست که با پدیده شوم و خانمان سوز اعتیاد در محمودآباد مقابله نشود.

  وی افزود: شهرهایی در مازندران وجود دارند که برخی از محلات آن به دلیل وجود خانواده‌های معتاد تبدیل به مخروبه شده است تا حدی که مادری که فرزند دوساله دارد، از طریق پا مواد تزریق می‌کند.

  دادستان عمومی و انقلاب محمودآباد با بیان اینکه برگزاری این همایش‌ها و جلسات بدون مشارکت مردم برآیند مثبتی نخواهد داشت، تصریح کرد: نیروی خدوم انتظامی سالانه شهدای زیادی را در راه مبارزه با مواد‌مخدر تقدیم می‌کند و نهاد‌های دولتی و بین‌المللی نیز هزینه‌های زیادی را دراین‌باره متحمل می‌شوند اما باید در نظر داشت که همه این تلاش‌ها بدون حضور مردم و مشارکت آن‌ها بی‌فایده است.

  جعفری خاطرنشان کرد: مواردی از قبیل طلاق، خودفروشی، غارت اموال عمومی و شخصی، قتل، سرقت و سایر جرم‌ها از آسیب‌های اجتماعی و به ویژه معضل اعتیاد سرچشمه می‌گیرد که نیاز است همه دستگاه‌ها در امر پیشگیری و مبارزه با اعتیاد سهیم باشند.

  وی با بیان اینکه در حدود ۳ هزار مجرم در حوزه مواد‌مخدر در اردوگاه ساری زندانی هستند، یادآور شد: اگر مسئولان همت نکنند روز به روز بر این تعداد افزوده خواهد شد،البته از طرفی جامعه را نمی‌توان صد در صد محصور کرد، چرا که انسان حق حیات دارد پس شایسته است در حوزه پیشگیری و آموزش تلاش بیشتری شود تا جوانان ما از دام اعتیاد در امان باشند.

  دادستان عمومی و انقلاب محمودآباد در پایان یادآور شد: من به عنوان دادستان این شهر در موضوع پیشگیری و مقابله با اعتیاد در خط مقدم خواهم بود چون به فرمایش امام خمینی(ره) ایمان دارم که فرمود نجات معتاد، نجات یک شخص نیست بلکه نجات یک جامعه است.

  برچسب ها :

  نظرات