آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26610
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  علم‌الهدی:چرا بسیجی ها برد ایران مقابل آمریکا را جشن نگرفتند؟

  آوای شمال/ آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در جمع زائرین و مجاورین حضرت رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: آن چیزی که مرم از قوه قضائیه توقع دارند ۲ چیز است، نخست آن‌که، قوه قضائیه پناهگاه مردم باشد که این امر مستلزم آن است که مردم به قوه […]

  آوای شمال/ آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در جمع زائرین و مجاورین حضرت رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: آن چیزی که مرم از قوه قضائیه توقع دارند ۲ چیز است، نخست آن‌که، قوه قضائیه پناهگاه مردم باشد که این امر مستلزم آن است که مردم به قوه قضائیه اطمینان و اعتماد داشته باشند و مطمئن باشند یک پناهگاهی برای آن‌ها وجود دارد و این مهم با همت عالی شما کارگزاران قوه قضائیه قابل تحقق است.

  امام جمعه مشهد ضمن گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه تصریح کرد: مردم نمی‌توانند در بستر فساد سیاسی، اقتصادی زندگی کنند، به همین دلیل مردم توقع فسادستیزی دارند.

  وی خاطرنشان کرد: ۷ تیر سال ۶۰ در حقیقت یک نمایشگاه از قدرت ریشه‌ای انقلاب بود، به خاطر اینکه دشمن به ما تهاجم کرد تا شاخه‌های اصلی نظام را مورد هدف قرار دهد.

  علم‌الهدی افزود: دشمن بر این مسأله واقف بود که اگر شاخه‌های اصلی نظام را نزند نمی‌تواند کاری بکند.

  امام جمعه مشهد با اشاره به حوادث یمن عنوان کرد: قدرت یمن روز به روز قوی‌تر می‌شود و ۸۵ درصد قدرت این کشور در دست عناصر انقلابی آن است، اگر خدای نکرده دشمن در همان روزهای نخست می‌توانست ۱۰ قدرت انقلابی یمن را نشانه بگیرد، یمن هم‌اکنون نمی‌توانست با اقتدار بایستد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: دشمن انقلاب نیز در سال ۶۰ تمام دانه درشت‌های نظام را ارزیابی کرد و تمام کسانی که به امام نزدیک و یا نیروی ایشان بودند را مورد هدف قرار دادند.

  وی با تأکید بر این‌که«مقام معظم رهبری در اولویت نخست منافقین قرار داشت»، افزود: مقام معظم رهبری نسبت به کسانی که در ۷ تیر سال ۶۰ به شهادت رسیدند ارجح بودند و تمام نگرانی‌های منافقین از آن بابت بود که نکند مقام معظم رهبری در ۷ تیر حضور نداشته باشند، از همین‌رو ۶ تیر ایشان را مورد هدف قرار دادند.

  وی ادامه داد: ۲ دلیل باعث شد که ۷ تیرماه سالروز قوه قضائیه اعلام شود، نخست آن‌که امام بزرگوار تمامی مسئولیت‌های نظام را به نیروهای وابسته به خودشان سپردند و قوه قضائیه را نیز به شهید بهشتی که یک شخصیت جامع الاطراف، عالم و فقیه بود.

  علم‌الهدی خاطرنشان کرد: دوم آن‌که منافقان به‌عنوان عاملان اصلی وقایع ۶ و ۷ تیر توسط قوه قضائیه برچیده شدند، جناب آقای لاجوردی که مردی از خود گذشته بود منافقین را از این کشور خارج کرد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که«دشمن فهمید مقام معظم رهبری چه جوهره‌ای است و آنان را مستأصل، بیچاره و خاک‌نشین کرده است»، ادامه داد: قوه قضائیه باید با یک گردن کلفت که مرتکب فساد اقتصادی است و در عرض ۱ تا ۲ سال میلیاردها تومان پول مردم را بلند کرده و مشغول عیاشی است، برخورد کند.

  علم‌الهدی خاطرنشان کرد: دشمن با راه‌اندازی جنگ نرم، سفره اسلام را از زیر پای جوانان کشانده است و تنها قوه‌ای که می‌تواند با این فساد مقابله کند، قوه قضائیه است.

  امام جمعه مشهد با اشاره به پیروزی تیم والیبال ایران بر آمریکا اظهار کرد: می‌خواهم به مسئولان قوه قضاییه عرض کنم، این درست نیست که ما به غرور ملی برسیم و یک عده نا به‌هنجار این غرور ملی را به ابزاری برای فساد اخلاقی بدل کنند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه «پیروزی قهرمانان جوان ایرانی بر آمریکا یک عزت است»، خاطرنشان کرد: چرا بسیجی‌ها این غرور ملی را جشن نگرفتند و یک عده آمدند و فساد کردند.

  وی خطاب به بسیجیان ادامه داد: چرا شما این غرور ملی را جشن نگرفتید، که این پیروزی میدانی برای یک عده ناهنجار بشود تا وسط خیابان برای فساد اخلاقی بیایند.

  علم‌الهدی با طرح این پرسش که «خوشحالی به چه قیمت؟»، تصریح کرد: آیا خوشحالی به قیمت ولنگاری، بی‌ناموسی و دهن‌کجی به ارزش‌های نظام است.

  امام جمعه مشهد با اشاره به این‌که پیروزی تیم والیبال ایران بر تیم والیبال آمریکا مایه‌ی افتخار نظام و کشور است»، افزود: طبق فرمایشات امام خمینی(ره) هیچ کس حق جوسازی علیه قوه قضائیه را در میان مردم ندارد، چرا که تضعیف قوه قضائیه به صلاح نیست.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در ۲۲ بهمن‌ماه ۶۲ افزود: ایشان در پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز بر عدم جوسازی علیه قوه قضائیه تأکید کردند، هم‌چنان که در صحیفه‌ی جلد ۱۸ و ۱۹ امام به این مهم اشاره کرده‌اند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای افزود: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها شیطان صفت در مسأله مذاکرات با تیم مذاکره‌کننده ایرانی طوری برخورد می‌کنند که انگار آنان را بر صندلی محاکمه نشانده‌اند و درصدد بودند تا از قدرت و توان ملی ما که نقطه‌ی قدرت ما بود به عنوان نقطه‌ی ضعف استفاده کنند.

  وی یادآور شد: مقام معظم رهبری ۳ روز پیش طی سخنرانی اذعان کردند که مذاکره توسط آمریکایی‌ها پیشنهاد شده و جان امریکا به این مذاکرات بند است.

  علم‌الهدی با بیان این‌که «دولت آمریکا در قضیه‌ی عراق تمام نقشه‌هایش در منطقه و جهان شکست خورده است»، خاطر نشان کرد: این دولت بی‌عرضه‌گی خود را در دنیا ثابت کرده است.

  امام جمعه مشهد افزود: رهبری تمام نقشه‌های آمریکا را افشا و آنان را بدبخت کرد از همین‌رو دشمن فهمید که ۶ تیر سال ۶۰ باید چه کسی را مورد هدف قرار دهد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هر حزب و انجمن سیاسی که وابسته به رهبری نباشد، در آخر نابود می‌شود. 

  برچسب ها :

  نظرات