آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2660
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ دی, ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان
 •   

  ۹دی ماه یادآور بلوغ فکری نظام است/ انفجار خشم مردم از سران فتنه

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داوود موسوی در همایش سالروز حماسه نهم دی ماه گفت: این روز یادآور بلوغ فکری نظام بوده و تا حدودی درد کوته بینی جریان حکمیت را التیام و سوزش خیانت جمل و نهروان را کمی خنک کرده و از غربت ۲۵ ساله ولایت جلوگیری کرد. وی با اشاره به اینکه […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داوود موسوی در همایش سالروز حماسه نهم دی ماه گفت: این روز یادآور بلوغ فکری نظام بوده و تا حدودی درد کوته بینی جریان حکمیت را التیام و سوزش خیانت جمل و نهروان را کمی خنک کرده و از غربت ۲۵ ساله ولایت جلوگیری کرد.

  وی با اشاره به اینکه امروز نور بصیرت در دلهای ولایت مداران وجود دارد، تصریح کرد: انقلاب ما به عنوان ادامه دهنده انقلاب نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

  امام جمعه محمودآباد خاطر نشان کرد: هجمه های داخلی و خارجی دشمنان از روز استقرار نظام تا به حال همیشه وجود داشته و زمانی که انقلاب ما بسان نهالی کوچک بود،باران مصیبت و امتحانات نظیر مشکلات اقتصادی و فرهنگی، غائله کردستان، درگیری های قومی و قبیله ای و از همه مهمتر دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بر سر مملکت شروع به باریدن کرد.

  وی افزود: اگر هر کشوری غیر ایران درگیر مشکلات و خیانت های داخلی می شد تا به حال از بین رفته بود ولی نقش ولایت فقیه آنقدر تاثیر گذار بود که ما را در برابر همه فتنه ها و دست درازی های دشمن نجات داد تا جایی که امروز ایران اسلامی تبدیل به یک ابر قدرت در دنیا شده است.

  امام جمعه محمودآباد با اشاره به مدیریت صحیح حضرت امام(ره) در دوران نابسامان دفاع مقدس تصریح کرد: امروز نیز به برکت وجود خلف صالح ایشان،حضرت امام خامنه ای(حفظ الله) ایران اسلامی در بدترین شرایط به عزت و سربلندی رسیده است.

  موسوی ملت ایران را بصیر و آگاه دانست و گفت: مردم در جریان باشند امروز وقتی دشمن از راههای مختلف موفقیتی به برهم زدن امنیت و آرامش مملکت نمی شود، قصد دارد با تفرقه افکنی در داخل و ایجاد اختلاف های قومی و مذهبی، سلب امنیت کند و جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

  وی با اشاره به حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات ۸۸ اظهار داشت: زمانی که مردم در شور و شعف عرصه انتخابات و غلبه بر دشمن بسر می بردند و دشمنان نیز دست های خود را به نشانه تسلیم بالا بردند،یک سری افراد نادان و مغرض با بهانه تقلب در انتخابات ۸ ماه درگیر و آشوب را در شهرهای ایران به خصوص تهران به راه انداختند.

  خطیب جمعه محمودآباد افزود: فتنه گران در طول این ۸ ماه ماهیت کثیف خود را کم کم آشکار کردند تا آنجایی که به اسم حسین آمدند اما در روز عاشورا مانند بنی امیه ها به خیمه های اباعبدالله و بیرق های مشکی حضرت سیدالشهدا حمله ور شده و به آتش کشیدند تا آن جایی که انفجار خشم مردم از سران فتنه و خواصی که در خط ولایت نبودند، در حماسه ۹ دی آشکار شد.

  وی خواص را به ۵ گروه افراد در خط ولایت، تندروهای افراطی، عقب مانده ا و متاخرین، سکوت کنندگان و سران فتنه تقسیم کرد و گفت:افرادی که در خط ولایت فقه بودند عمارگونه پشت آقا و مقتدایشان ایستادند و به محض با خبر شدن از جریان فتنه و اینکه فهمیدند تفکرات مسموم غربی قصد دخالت در نظام و حتی برچیدن آن را دارد، اقدام به آگاهی بخشی و بصیرت افزایی کردند.

  موسوی ادامه داد : افرادی نیز نظرهای تند و افراطی داشتند و در روزهای آغازین فتنه می گفتند با اعدام و کشتن سران فتنه همه مشکلات قابل حل است، اما رهبری در تصمیم گیری احساس را کنار گذاشته و صبر کرد تا شاهد آن بودیم که ملت پس از ۸ ماه تحمل بی حرمتی و هنجار شگنی، به یک باره خروشید و بساط فتنه گران و سران فتنه را جمع کرد.

  وی اضافه کرد: دسته دیگر افرادی بودند که در زمان استقرار نظام و اوایل عمر انقلاب در کنار امام (ره) بودند اما متاسفانه دچار اشتباه شدند و به گفته خودشان فکر نمی کردند جریان فتنه قصد برهم زدن نظام اسلامی و مقابله با ولایت فقیه را داشته باشد.

  امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه افرادی نیز با سکوت خود عرصه را بسیار خطرناک کردند، تصریح کرد: سکوت خواص در جریان فتنه پس از رحلت پیامبر(ص) باعث شد تا آن همه اتفاق برای اهل بیت(ع) بیفتد و هتک حرمت بشود و این سکوت در برهه های زمانی به نوعی خیانت است و در جریان فتنه ۸۸ سکوت خواص باعث وحشیگری فتنه گران بوده است.

  موسوی اذعان داشت: همین سکوت بود که کمر اسلام را شکست و باعث ۲۵ سال غربت امیرالمومنین(ع) و زهرای مرضیه(س) شد.

  وی پنجمین گروه را فتنه گران نامید و افزود: افراد داخلی هم که بازیچه و  تحت نظام سلطه غرب بودند، آنهایی که روزی خود را یار و در کنار امام  می دانستند اما حرفهایی بر زبانشان جاری شد که آنان را به بلندگوی غرب و صهیونیست تبدیل کرده بود.

  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: اگر امروز تشدید تحریم ها و جنگ اقتصادی و سایر مسائل را می بینیم، به خاطر عملکرد سران فتنه و دشمنان داخلی است.

  وی در پایان گفت: تا زمانی که مردم در کنار رهبر هستند و پشت سر ولایت فقیه حرکت می کنند به  مملکت هیچ گونه آسیبی نمی رسد.

   

   

  برچسب ها :

  نظرات