آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  دستگیری سرشبکه باند مافیایی مواد مخدر و سلاح و مهمات در کرج

  آوای شمال/ سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر در عرصه بین‌الملل پرداخت و اظهارداشت: خوشبختانه پلیس جمهوری اسلامی درحوزه بین‌الملل همکاری خود را با کشورهای همجوار تشدید کرده و به صورت آنلاین و لحظه‌ای این همکاری را […]

  آوای شمال/ سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر در عرصه بین‌الملل پرداخت و اظهارداشت: خوشبختانه پلیس جمهوری اسلامی درحوزه بین‌الملل همکاری خود را با کشورهای همجوار تشدید کرده و به صورت آنلاین و لحظه‌ای این همکاری را ادامه داده است.

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به انجام ۳ کار بین‌المللی در ۳-۲ ماه گذشته پرداخت و گفت: اولین کار بزرگ که چیزی شبیه به پرونده تمساح خلیج است و چه بسا بزرگتر از آن، چند روز گذشته کشف شد.

  سردار مؤیدی به تشریح جزئیات این دستگیری پرداخت و گفت: با همکاری پلیس امارات، فردی ایرانی‌الاصل که شبکه بزرگی در امر ترانزیت مواد مخدر در منطقه داشت و با اسامی جعلی مبادرت به این امر می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

  این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با همکاری پلیس امارات و پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران به صورت تخصصی بر روی این امر متمرکز شدیم و توانستیم «ر-ح» در شبکه ۳۴ ساله این باند را در ماه گذشته در کرج دستگیر کنیم.

  سردار مؤیدی بیان داشت: این فرد یک مجرم حرفه‌ای در امر ترانزیت مواد مخدر بوده است و ما در چند سال گذشته از افراد این شبکه حدود ۲۱ تن مواد مخدر را کشف کردیم؛ همچنین اموال بسیار زیادی از این شبکه کشف شد و تعداد زیادی نیز دستگیر شدند.

  وی به جزئیات دستگیری این شخص پرداخت و گفت: این فرد در حالیکه مسلح به سلاح بود غافلگیر شد و توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و با همکاری پلیس کرج دستگیر شد و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: این فرد سوابقی در حوزه وزارت اطلاعات دارد و به عنوان فرد حرفه‌ای نزدیک به ۱۰۰ تن مواد را در منطقه ترانزیت کرده است که ۲۱ تن آن را تاکنون کشف کرده‌ایم؛ این فرد به اتهام قتل نیز تحت پیگرد بوده و سابقه در یکی از استانهای کشور را نیز دارد.

  این مقام انتظامی گردش مالی این فرد را ده‌ها میلیارد تومان عنوان و اظهارداشت: یک فقره چک که از این فرد کشف شد مبلغ ۲۰۰میلیارد تومان بر روی آن نوشته شده بود.

  سردار مؤیدی ادامه داد: این فرد همگام دستگیری ۵۰ گوشی تلفن همراه داشته و این نشان از حرفه‌ای بودن او بود.

  وی به دیگر فعالیتهای این فرد دستگیر شده در امر ترانزیت سلاح و مهمات عنوان کرد و گفت: نزدیک به ۴۰ قبضه سلاح نیز از مرتبطین این فرد کشف شد و می‌توان گفت این فرد یک شبکه مافیایی مواد مخدر داشته و نه تنها در امر ترانزیت مواد مخدر بلکه در تزانزیت سلاح و مواد مخدر نیز دست داشته است.

  همچنین این فرد در امارات، پاکستان، افغانستان و ایران نیز عواملی داشته و عوامل فرامنطقه‌ای نیز داشته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات