آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26475
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پکن: تصمیم سیاسی لازم برای توافق هسته ای به موقع گرفته شود

  آوای شمال/ عضو هیئت دیپلماتیک چین در سازمان ملل روز سه شنبه گفت پکن امیدوار است ایران و گروه موسوم به ۱+۵، به موقع تصمیمات سیاسی لازم برای توافق هسته ای را اتخاذ کنند. به نوشته شانگهای دیلی، «وانگ مین» معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل در نشستی که با موضوع منع اشاعه در […]

  آوای شمال/ عضو هیئت دیپلماتیک چین در سازمان ملل روز سه شنبه گفت پکن امیدوار است ایران و گروه موسوم به ۱+۵، به موقع تصمیمات سیاسی لازم برای توافق هسته ای را اتخاذ کنند.

  به نوشته شانگهای دیلی، «وانگ مین» معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل در نشستی که با موضوع منع اشاعه در شورای امنیت برگزار شد، گفت امیدوار است که تمامی طرف ها به نحوی معقول نگرانی های موجود را برطرف کرده، از مناقشه خودداری کرده و به موقع تصمیمات سیاسی لازم را اتخاذ کنند تا بتوان در ضرب الاجل مقرر، یعنی ۹ تیر (۳۰ ژوئن) به توافق نهایی دست یافت.

  وی با بیان اینکه تاکنون دو طرف مذاکره از خود اراده سیاسی جدی برای رسیدن به توافق نهایی نشان داده اند، گفت: «چین به عنوان بازیگری مهم در مذاکرات، همواره با اتخاذ مواضعی منصفانه و بی طرفانه، نقشی مهم در پیشبرد گفت وگوها ایفا کرده است.»

  وانگ مین افزود: «چین به ایفای نقشی فعال در مذاکرات ادامه داده و برای رسیدن به راهکاری جامع، بلندمدت و مناسب در مورد مسئله هسته ای ایران، ادامه می دهد.»

  ایران و ۶ کشور آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان از هفته گذشته دور تازه مذاکرات را آغاز کرده اند. این گفت وگوها همچنان در جریان است و انتظار می رود با پیوستن احتمالی وزرای خارجه، تا ضرب الاجل تعیین شده، ادامه یابد.

  برچسب ها :

  نظرات