آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26451
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آموزش و پرورش چه زمانی قرار است سوگولی دولت شود؟

  آوای شمال/ احمد آریایی‌نژاد در جلسه علنی امروز مجلس و در موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طرح استیضاح از سال گذشته مطرح شده بود، اظهار داشت: ما سعی می کنیم مدارا کنیم اما شرایط به جایی رسید که امروز مجبور به استیضاح شده‌ایم. وی افزود: نامه‌ای به آقایان روحانی […]

  آوای شمال/ احمد آریایی‌نژاد در جلسه علنی امروز مجلس و در موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طرح استیضاح از سال گذشته مطرح شده بود، اظهار داشت: ما سعی می کنیم مدارا کنیم اما شرایط به جایی رسید که امروز مجبور به استیضاح شده‌ایم.

  وی افزود: نامه‌ای به آقایان روحانی و لاریجانی درباره مشکلات آموزش و پرورش نوشته بودم، اما توجه نکردند و هر دو به زیردستان خود ارجاع دادند و امروز نیز هیچ کدامشان در جلسه استیضاح حاضر نشده‌اند؛ این نشانه اهمیت آموزش و پرورش است!

  نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه در همه دولت‌ها آنطور که شایسته بوده، به آموزش و پرورش توجه نشده است، گفت: دانشگاه‌های تربیت معلم به طور راکد ماندند و نیروهای آزاد از جاهای دیگر جذب شدند و این مشکل‌ساز شد؛ آیا امروز و در دولت فعلی دانشگاه فرهنگیان تقویت شده است؟ اگر این دانشگاه تضعیف شود، باید به تدریج فاتحه آموزش و پرورش را خواند.

  آریایی‌نژاد با انتقاد از تبعیض و بی‌عدالتی در بین کارکنان دولت نسبت به آموزش و پرورش، به مشکلات مدارس شبانه‌روزی اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از مدارس شبانه‌روزی تعطیل شده‌اند؛ آیا این حق مدارس مناطق روستایی است؟!

  وی تصریح کرد: به جای وضعیت فعلی در آموزش و پرورش، باید شرایطی ایجاد شود که همه حسرت شغل معلمی را بخورند؛ آنهایی که به سه ماه تعطیلی معلمان اشاره می‌کنند، بیایند و شغلشان را با معلمی عوض کنند.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر دولتی در بین وزارتخانه‌ها برای خودش یک سوگولی دارد؛ آموزش و پرورش چه زمانی قرار است سوگولی دولت شود؟

  آریایی‌نژاد گفت: چرا نیروهای تحصیلکرده آموزش و پرورش دوست دارند به وزارتخانه‌های دیگر بروند؟ آیا این نشانه تبعیض در این دستگاه نیست؟

  وی همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر رضایت و امنیت شغلی و برنامه‌ریزی مناسب و جذب بودجه در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: در عین حال معتقدم تا زمانی که رویکرد ما نسبت به آموزش و پرورش عوض نشود، با تغییر وزیر نیز مشکلی حل نخواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات