آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26446
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سخنان مخالفان استیضاح وزیر آموزش و پرورش

  آوای شمال/ غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش افزود: استیضاح حق نمایندگان است و ایرادهایی که همکاران نسبت به وضعیت فرهنگیان گفته اند به جا است و ما آن ها را قبول داریم. وی اضافه کرد: اما هر استیضاح، اهدافی دارد […]

  آوای شمال/ غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش افزود: استیضاح حق نمایندگان است و ایرادهایی که همکاران نسبت به وضعیت فرهنگیان گفته اند به جا است و ما آن ها را قبول داریم.

  وی اضافه کرد: اما هر استیضاح، اهدافی دارد که ما باید ببینیم آیا اهداف استیضاح در مورد وزیر آموزش و پرورش صدق می کند یا خیر؟ هدف هر استیضاحی حرکت در جهت بهبود وضع موجود، جلوگیری از انحراف جدی در عملکرد وزیر و پاسخ به یک رفتار دولت است که استیضاح وزیر آموزش و پرورش هیچکدام از اهداف استیضاح را ندارد.

  تاجگردون افزود: اگر به تاریخ مجلس نگاه کنید بیشترین استیضاح ها را وزرای آموش و پرورش داشته اند. آیا با این استیضاح ها در وضع موجود بهبودی حاصل شد؟

  نماینده مردم گچساران ادامه داد: استیضاح تنها باعث می شود که به وضع موجود سرپوش بگذاریم ولی ما باید به دنبال راهکارهای قوی تری باشیم. استیضاح نتیجه نخواستن های دیروز و نتوانستن های امروز است.

  رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: همه ما می دانیم وضعیت معیشت فرهنگیان چگونه است ولی استیضاح وضعیت کنونی را بهبود نمی بخشد. فرهنگیان مطالباتی دارند که شاید به حق است. اگر می خواهیم وضعمان بهتر شود همه باید بهتر شویم. آیا پولی بوده و استفاده نشده است؟

  تاجگردون گفت: در شرایط کنونی، مجلس و دولت باید تمام سعی خود را انجام دهد تا فشارها را کم کند و این استیضاح یک فرصت است. امروز فرهنگیان که از پشت رادیو صدای ما را می شنوند نباید احساس دوگانگی کنند.

  وی افزود: سهم آموزش و پرورش از سال ۹۲ تا ۹۴ دو درصد افزایش داشته است و امسال مجلس دو هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان از بخش های مختلف به بودجه آموزش و پرورش اضافه کرد.

  نماینده مخالف استیضاح یادآور شد: این مجلس زمانی آمد و وزیر علوم و تحقیقات را استیضاح کرد. مجلس با حذف وزیر می خواست به دولت یک علامت دهد و پاسخ یک رفتار را بدهد، در اواخر دولت آقای احمدی نژاد نیز وزیر کار را استیضاح کردیم که آن استیضاح برای پاسخ به یک رفتار بود اما امروز در استیضاح وزیر آموزش و پرورش می خواهیم پاسخ به چه رفتاری بدهیم؟

  تاجگردون ادامه داد: تنها عیب وزیر این است که خالی بند و شومن نیست و فردی بسیار ساده است. 

  برچسب ها :

  نظرات