آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26424
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هدف غرب از شروع مذاکرات نابودی دانش هسته‌ای در ایران/ برای حفظ حقوق هسته‌ای نیازمند جنگ دیپلماتیک هستیم

  آوای شمال/ حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی فارس، در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی سران قوا، مسئولان و مدیران ارشد نظام و تشریح صریح خط هسته‌ای ایران گفت: توضیحات شب گذشته مقام معظم رهبری درباره مسئله هسته‌ای حاکی از چند واقعیت است که ایشان در […]

  آوای شمال/ حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی فارس، در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی سران قوا، مسئولان و مدیران ارشد نظام و تشریح صریح خط هسته‌ای ایران گفت: توضیحات شب گذشته مقام معظم رهبری درباره مسئله هسته‌ای حاکی از چند واقعیت است که ایشان در فرمایشات خود آن را مورد تاکید قرار دادند.

  وی با تاکید بر اینکه هدف آمریکایی‌ها و غربی‌ها از مذاکرات حل و فصل مسئله هسته‌ای ایران نیست، افزود: آنها می‌کوشند صنعت و فناوری هسته‌ای ایران را نابود کرده و از رشد و پیشرفت علمی جمهوری اسلامی در این علم استراتژیک جلوگیری کنند.

  ترقی گفت: آمریکایی‌ها با اینکه خودشان برای شروع مذاکره درخواست، و قول دادند که قدرت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناسند، اما نیت اصلی‌شان این بوده که ایران را به عنوان دارنده دانش هسته‌ای بدون عمل و اقدام هسته‌ای به رسمیت بشناسند تا در نهایت عمل و اقدام فعالیت هسته‌ای را از جمهوری اسلامی سلب کنند.

  این کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت:‌ آمریکایی‌ها با این هدف در حال ادامه مذاکرات با ایران همراه با بهانه‌ها و زیاده‌خواهی‌ها هستند تا مانع از عمل و اقدام فعالیت‌های فعلی هسته‌ای و زمینه‌های توسعه و پیشرفت آینده این علم در جمهوری اسلامی شوند.

  ترقی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران باید با این هدف غربی‌ها مقابله کند، خاطرنشان کرد:‌ برخورداری از این فناوری حق مسلم و نیاز کشورمان است و باید این نیاز را برای تامین ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای و همچنین دیگر صنایع وابسته به این صنعت استراتژیک مانند طب و کشاورزی و تأمین اهداف برنامه چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور حفظ کرد.

  وی تصریح کرد: قرارگیری ایران زیر بار این سیاست و استراتژی غرب و آمریکا به هیچ وجه امکانپذیر نیست و با استقلال کشورمان منافات دارد.

  این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود:‌ در مذاکرات هسته‌ای ضمن اینکه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با این هدف در حال تلاش جدی برای مقابله با زیاده‌خواهی‌های غرب و آمریکاست، اما باید این حقیقت را بدانیم که امکان اینکه غربی‌ها با ایران توافقی را انجام دهند که بتوانیم صنعت هسته‌ای و دستاوردهای آن را حفظ کنیم به راحتی امکانپذیر نیست، لذا برای به دست آوردن حق خود نیازمند جنگ دیپلماتیک جدی هستیم.

  وی با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده ایرانی در این راه تلاش می‌کند، گفت:‌ اگر مذاکرات به نتیجه لازم رسید توافق خوب برای جمهوری اسلامی حاصل شده ولی اگر مذاکرات به نتیجه لازم و مدنظر تهران نرسید باید راه خود را ادامه دهیم و برای رسیدن به اهداف عالیه نظام و حفظ استقلال کشورمان هزینه آن را بپردازیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات