آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26412
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  افخم: تیم هسته‌ای مذاکرات را بر اساس خطوط قرمز ادامه می‌دهد

  آوای شمال/ سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری به سؤالات خبرنگاران درباره مسائل سیاست خارجی و بین‌المللی پاسخ داد. افخم ضمن تشکر از حمایت‌های مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت:‌”خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری تدوین و تشریح کرده‌اند کمک کننده است و تیم مذاکره کننده در همین مسیر با […]

  آوای شمال/ سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری به سؤالات خبرنگاران درباره مسائل سیاست خارجی و بین‌المللی پاسخ داد.

  افخم ضمن تشکر از حمایت‌های مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت:‌”خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری تدوین و تشریح کرده‌اند کمک کننده است و تیم مذاکره کننده در همین مسیر با اتکاء به رهنمودهای ایشان و سایر مقامات عالی‌رتبه نظام مذاکرات را دنبال می‌کنند.”

  سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره سرنوشت تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ روسیه به ایران گفت که این مذاکرات هنوز در جریان است.

  افخم در پاسخ به سؤالی درباره طرح الزام دولت در مجلس شورای اسلامی به حفظ دستاوردهای هسته‌ای گفت: “با احترام به نظر مجلس محترم طی مکاتبات کتبی و به صورت شفاهی دیدگاهی‌مان را به مجلس اعلام کرده‌ایم. فکر می‌کنیم در عین احترام به جایگاه مجلس محترم خوب بود که ملاحظات تیم مذاکره کننده‌ هم در نظر گرفته می‌شد. در ادامه مراحل قانونی نظرات خودمان را مجددا بیان خواهیم کرد.”

  سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه “طرح مجلس را مفید نمی‌دانیم”‌ با این حال تأکید کرد که با قانون شدن این طرح همه باید از آن تبعیت کنند.

  وی با تأکید بر تلاش‌های همه نهادهای کشور برای کمک به تیم هسته‌ای گفت:‌ “تردیدی نیست که همه نمایندگان کشور بر اساس مصالح عالی کشور تصمیم می‌گیرند. قطعا این طرح نیز با همین نیت صورت گرفته اما نکاتی وجود داشته که تیم مذاکره کننده دیدگاه‌هایی داشته که آنها را منتقل کرده‌ایم.”

  سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تداوم مذاکرات کارشناسی در وین برای دستیابی به متن توافق نهایی هسته‌ای گفت هنوز زمان قطعی حضور وزیر امور خارجه در وین مشخص نیست.

  افخم اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای در مسیر رو به جلو اما اندکی به کندی ادامه دارد.

  وی درباره انتشار اسناد ویکی‌لیکس درباره عربستان گفت: “در برخی از این اسناد از ایران نیز نام برده شده. این اسناد اکنون در حال بررسی هستند.”

  سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه مسأله یمن تنها از طریق ساز و کار سیاسی قابل حل است از تداوم حملات هوایی در ماه رمضان اظهار تأسف کرد.

  وی اعلام کرد که ایران خواهان تداوم گفتگوها در یمن برای دستیابی به صلح شد.

  برچسب ها :

  نظرات