آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26365
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۱
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  این زن صاحب هوشمندترین دست مصنوعی جهان است!

  آوای شمال/ این دست مصنوعی که BeBionic نام دارد هوشمندترین عضو مصنوعی است که تاکنون ساخته شده و در ساخت اسکلت آن از فناوری‌های به کار رفته در ماشین‌های فرمول یک استفاده شده است. برای هرچه کوچک‌تر شدن اندازه این دست، در ساخت آن از تراشه‌های مینیاتوری استفاده شده و مفصل‌های آن امکان گردش بخش‌های […]

  آوای شمال/ این دست مصنوعی که BeBionic نام دارد هوشمندترین عضو مصنوعی است که تاکنون ساخته شده و در ساخت اسکلت آن از فناوری‌های به کار رفته در ماشین‌های فرمول یک استفاده شده است. برای هرچه کوچک‌تر شدن اندازه این دست، در ساخت آن از تراشه‌های مینیاتوری استفاده شده و مفصل‌های آن امکان گردش بخش‌های مختلف را در ۱۴ مسیر مختلف فراهم می‌آورد، درست مثل یک دست طبیعی.

  در عین هوشمند بودن، کنترل دست کاملا بر عهده خود شخص است و هدایت آن توسط سنسورهایی که به انتهای بازو متصل شده‌اند امکان‌پذیر شده است. هرکدام از بندهای انگشت توسط موتور جداگانه‌ای به حرکت درمی‌آید که باعث حرکت آن‌ها در جهت‌های مختلف می‌شود. در کل برای حرکت هرچه طبیعی‌تر این دست مصنوعی، ۳۳۷ بخش مکانیکی به کار رفته است.

  همچنین برای شبیه‌سازی حسی که از لمس پوست دست منتقل می‌شود، از بالشتک‌های هوا استفاده شده است. این دست می‌تواند وزنی معادل ۴۵ کیلوگرم را تحمل کند که تقریبا برابر است با وزن ۲۵ آجر. البته نباید انتظار داشت با پوشیدن این دست نیکی به یک قهرمان داستان‌های کمیک تبدیل شود چراکه میزان وزنی که بازوی نیکی می‌تواند بلند کند کم‌تر از این است!

  نیکی که در حال حاضر به‌عنوان مدیر یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های فشن و مد فعالیت می‌کند، اولین تجربه خود را از پوشیدن دست مصنوعی این‌گونه بیان می‌کند:”حس عجیبی است. با این دست کارهایی می‌توانم بکنم که قبلا نمی‌توانستم. هر چند کمی زمان می‌برد تا به آن عادت کنم. حالا می‌توانم کارهایی را انجام دهم که قبلا برایم رویا بود مثل رانندگی، دوچرخه‌سواری یا بلند کردن اجسام سنگین.”

  برچسب ها :

  نظرات