آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26364
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  این کامیون می‌تواند وزنی معادل با یک کشتی را حمل کند!

  آوای شمال/ روس‌ها همواره از گذشته تا کنون در ساخت وسایل نقلیه خود افراطی برخورد کرده و بزرگترین‌ها را ساخته‌اند. همانطور که بزرگترین هلیکوپترها، هواپیماهای جنگنده و زیردریایی‌ها نیز ساخته روس‌ها است. در زمینه ساخت خودرو با آنکه روس‌ها از پیشینه درخشانی برخوردار نیستند اما در ساخت برگترین کامیون مخصوص معدن جهان انقلابی عمل کرده […]

  آوای شمال/ روس‌ها همواره از گذشته تا کنون در ساخت وسایل نقلیه خود افراطی برخورد کرده و بزرگترین‌ها را ساخته‌اند. همانطور که بزرگترین هلیکوپترها، هواپیماهای جنگنده و زیردریایی‌ها نیز ساخته روس‌ها است. در زمینه ساخت خودرو با آنکه روس‌ها از پیشینه درخشانی برخوردار نیستند اما در ساخت برگترین کامیون مخصوص معدن جهان انقلابی عمل کرده و وسیله‌ای را ساخته‌اند که ار لحاظ ابعاد، کارایی و میران حمل بار قابل باور نیست.

  n00001520-r-s-005

  کمپانی بلاروسی بلاز که در ساخت خودروهای باربری مخصوص معدن از تجربه خوبی برخوردار است بزرگترین کمپرسی جهان را که شماره مدلش BelAZ 75710 است و با طول ۲۰٫۶ متر ، عرض ۹٫۸۷  متر و ارتفاع ۸٫۱۶ متری ساخته‌اند که در یک کلام عظیم الجثه محسوب می‌شود.

  311611_172

  این کامیون در زمینه وزن خالی و حمل بار نیز رکوردار محسوب می‌شود. وزن خالی ۳۶۰ تنی و توانایی حمل بار ۴۵۰ تنی آن باعث فشار ۸۱۰ تنی ۸ چرخ این هیولا به زمین می‌شود که فوق‌العاده است. این کمپرسی عظیم‌الجثه برای حرکت داد وزن ۸۱۰ تنی خود به مجموعه‌ای از پشیرانه‌های دیزل و الکتریکی تجهیز شده است که توانایی دستیابی به سرعت بالای ۶۰ کیلومتر بر ساعت را هنگامی که کاملا بارگیری شده است را برای آن به ارمغان آورده است.

  n00001520-r-b-007

  ۲ پیشرانه دیزلی این ابر کمپرسی که هر یک از حجم ۶۵ لیتر (۶۵۰۰۰ سی سی) در قالب ۱۶ سیلندر برخوردارند در مجموع ۴۶۰۰ اسب بخار قدرت را برایش فراهم می‌کنند که این قدرت برای تامین نیروی برق AC موتورهای الکتریکی زیمنس این وسیله بکار می‌رود. موتورهای الکتریکی زیمنس این کمپرسی به حدی قدرتمند هستند که ۸۱۰ تن وزن را به سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت برسانند و در شیب ۳۰ درجه دامنه کوه نیز که معدن در آن واقع شده است وسیله را به پیش برند. همچنین این موتورهای الکتریکی توان بالا رفتن جک‌های هیدرولیک اتاق بار را فراهم می‌کنند.

  n00001520-r-b-002

  در مورد بلاز ۷۵۷۱۰ (نام این خودرو) همه چیز غول آساست. چرخ‌های این کمپرسی از تایرهای میشلین که هریک ۴۲۰۰۰ دلار قیمت دارند استفاده کرده است که این قیمت با وجود توان تحمل ۱۰۱ تن بار برای هر چرخ توجه پذیر است. این تایرهای عظیم هریک ۵۷۰۰ کیلوگرم وزن دارند و قطر ۴٫۳ متری در کنار عرض ۱٫۵ متری‌اش باعث شده این تایرها بزرگترین تایرهای تولید شده تا به امروز باشند.

  n00001520-b

  بلاز ۷۵۷۱۰ به جز رکورد در زمینه سایز در مورد قیمت هم رکوردار است. این کمپرسی با قیمت ۶ میلیون دلاری خود قطعا یکی از گرانترین خودروهای تولید شده تا کنون و از ارزشمندترین دارایی‌های صنعت معدن روسیه و بلاروس است.

  برچسب ها :

  نظرات