آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26305
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  یاران نکونام و خیخون مجازات شدند

  آوای شمال/ محرومیت تیم‌های فوتبال اسپورتینگ خیخون و اوساسونا برای فصل جدید نقل‌وانتقالات بازیکنان تأیید شد. هم خیخون و هم اوساسونا که جواد نکونام و کریم انصاری فرد با آن قرارداد دارند، به خاطر عدم پرداخت بخشی از حقوق بازیکنان خود (نکونام هم جزو آنها بود) از سوی کمیته کنترل بودجه لیگ فوتبال اسپانیا مجازات […]

  آوای شمال/ محرومیت تیم‌های فوتبال اسپورتینگ خیخون و اوساسونا برای فصل جدید نقل‌وانتقالات بازیکنان تأیید شد. هم خیخون و هم اوساسونا که جواد نکونام و کریم انصاری فرد با آن قرارداد دارند، به خاطر عدم پرداخت بخشی از حقوق بازیکنان خود (نکونام هم جزو آنها بود) از سوی کمیته کنترل بودجه لیگ فوتبال اسپانیا مجازات شده‌اند به طوری که محدودیت‌هایی برای این دو باشگاه جهت عقد قرارداد با بازیکنان جدید در نظر گرفته شده است.

  به گزارش نشریه مارکا مجازات‌های درنظر گرفته شده بعد از کارشناسی سه اقتصاددان و دو حقوقدان، علاوه بر اینکه خیخون و اوساسونا را از خرید بازیکنان جدید در پنجره نقل‌وانتقالات ماه ژانویه محروم کرده است، فعالیت آنها در پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی را هم به عقد قرارداد با بازیکنان آکادمی‌های خود، بازیکنان آزاد یا بازیکنانی که کمترین میزان حقوق تعیین شده در فوتبال باشگاهی اسپانیا (۱۲۹ هزار یورو در سال) را می‌گیرند، محدود می‌کند.

  باشگاه اسپورتینگ خیخون که فصل آینده در لالیگا بازی خواهد کرد، می‌تواند قراردادهای دیگری هم منعقد کند، البته به شرط آنکه ۲۵ درصد هزینه آنها را از محل فروش تعدادی از بازیکنان فعلی خود تأمین کند. چنین بندی در مجازات اوساسونا هم وجود دارد که بر طبق آن قرمزپوشان پامپلونا تنها در صورتی مجاز به عقد قرارداد با بازیکنان خارج از آکادمی خود هستند که سقف حقوق پرداختی به آنها ۶۸ هزار یورو در سال باشد.

  تیم‌های اساسونا و خیخون می‌توانند به مجازات درنظر گرفته شده برای آنها به دادگاه مدیریت ورزش اسپانیا اعتراض کنند اما بعید به نظر می‌رسد که تا پیش از آغاز فصل جدید، تصمیمی برای لغو این مجازات اتخاذ شود.

  برچسب ها :

  نظرات