آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26298
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  وزارت کشاورزی یکی از عوامل بیماریهای صعب العلاج است

  آوای شمال/ در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محمدجوادنظری مهر درنطق میان دستور خود با مخاطب قرار دادن رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی آنچه که در کشور موجب این‌همه سردرگمی ، پارتی‌بازی ، رانت و بی‌اعتمادی شده‌است به دلیل فقدان برنامه دقیق اجرایی است.  ایران اسلامی به انقلاب اداری و اجرای دقیق قانون […]

  آوای شمال/ در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محمدجوادنظری مهر درنطق میان دستور خود با مخاطب قرار دادن رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی آنچه که در کشور موجب این‌همه سردرگمی ، پارتی‌بازی ، رانت و بی‌اعتمادی شده‌است به دلیل فقدان برنامه دقیق اجرایی است.  ایران اسلامی به انقلاب اداری و اجرای دقیق قانون نیاز دارد تا جایگاه وزارت‌خانه‌ها ، سازمان‌ها و ادارات به عنوان متولیان امور مشخص شده و موازی‌کاری‌ها ازبین برود. شما هیچ از خود پرسیده‌اید که چرا راندمان کاری در کشور تا این حد پایین است.

  نماینده مردم  بندر ترکمن ، بندر گز و کردکوی در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: به دلیل نبود برنامه  درست و منطقی ، عزل  و نصب‌های ناشی از خط بازی‌های سیاسی و اداری ؛ نه براساس شایسته سالاری و همچنین به دلیل بی‌برنامه‌ای وزارت‌خانه‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برند. بعد از گذشت ۳۷ سال انقلاب اسلامی ، کشوری با این حجم ذخایر زیرزمینی ، معادن ، دریاها و سرزمین حاصل‌خیز که در جهان بی‌نظیر است ولی از  مشکلات بسیاری رنج می‌بریم. کشورهایی که از این مواهب الهی برخوردار نیستند، امروزه به عنوان کشورهای پیشرفته محسوب می‌شوند. شکی نیست که مدیریت برگرفته از اسلام عامل پیشرفت آنها بوده است؛ ولی در کشور ما با نام اسلام بعضا دروغ ،باندبازی و تزویر و پارتی‌بازی مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرده‌اند. در این وضع از بانک‌های ربوی شبهه‌دار موجود تا وزارت‌خانه‌ها و اداره‌هایی که گرفتار بروکراسی اداری شده‌اند تا واردات صادرات قدیمی خودروسازی و دیگر صنایع موجب شده‌است که کشور گرفتار بحران‌های مختلف همچون بی کاری ، اعتیاد و رکود اقتصادی مواجه شود.

  وی گفت: بهترین راه برنامه ریزی کارشناسی شده با بهره گیری از اسلام و ایجاد بانک داری اسلامی ، حذف بروکراسی اداری ، حفظ داشته ها از دریاها ، دریاچه‌ها و جنگل‌ها ، همچنین ذخایر زیر زمینی ، بهره گیری از جوانان شایسته و نابغه به عنوان اصلی‌ترین سرمایه کشور موثر خواهد بود.

  بی برنامگی در وزارت جهاد کشاورزی

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان خطاب به وزیرجهادکشاورزی گفت: آقای حجتی ، یکی از عوامل بیماری‌های صعب‌العلاج در کشور وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد. بی‌برنامگی و عدم اطلاع رسانی به کشاورزان در خصوص استفاده از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات، همچنین نداشتن برنامه ریزی صحیح در کشاورزی با هدف جایگزینی کودهای دامی به جای کودهای شیمیایی و مبارزه بیوتکنولوژیک در مبارزه  با آفات موجب آلوده شدن اغلب محصولات کشاورزی به فلزات سنگین نظیر سرب ، آلومینیوم و نیترات آلوده شود.

  وی در ادامه گفت: در استان گلستان همچنان کشاورزان ناچار هستند که از تراکتورهای فرسوده استفاده کنند. بارها از تریبون مجلس شورای اسلامی اعلام نمودم که دامپروری کشور در حال نابودی است ؛ نه تنها اقدام موثری از سوی وزارت جهادکشاورزی انجام نگرفته است، بلکه برای اندک دامدارانی که با مصیبت‌های موجود به فعالیت خود ادامه داده‌اند اقدام حمایتی صورت نگرفته‌است. در بحث محصولات زراعی مانند پنبه‌ و دانه‌های روغنی در منطقه وضعیت خوبی ندارد.

  وی ادامه داد: اسب ترکمن در دنیا شهره خاص و عام است ، برنامه وزارت جهادکشاورزی در خصوص تکثیر ، پروری و ذخیره ژنتیکی این گونه خاص چیست؟ خاویار ایران در جهان شهره است ، هر کیلو خاویار معادل یکصد بشکه نفت برای کشورمان ارز آوری دارد،متاسف هستم که در میان بی‌برنامگی شاهد انقراض ماهیان خاویاری هستیم.

  دبیر اول کمیسیون تحقیق گفت: آقای نعمت زاده، وزیر صنعت،معدن و تجارت تا چه زمانی می‌خواهید در خصوص محصولات بی‌کیفیت خودرو سازی که انحصاری است ، سکوت نمائید؟ قیمت خوردرو برچه مبنایی محاصبه می‌شوند؟ خودروهایی که فاقد استانداردهای جهانی هستند با قیمت بالاتر از کشورهای دیگر عرضه می شود.

  نماینده مردم  بندر ترکمن ، بندر گز و کردکوی در مجلس گفت: وزارت کشور در خصوص تعیین تکلیف مرزهای استان گلستان کار مهمی انجام نداده‌است و باید از آقای رحمانی فضلی باید پرسید این موضوع به کجا رسیده‌است. پس از ۱۸ سال انتظار و جدایی استان گلستان ، همچنان بلاتکلیف است.

  بحران سرعت‌گیرها در جاده‌های کشور

  وی به عباس آخوندی گفت: وزیر راه و شهرسازی با کدام استاندارد جاده‌های کشور دارای سرعت‌گیر است که باعث خسارات سنگین جانی ، مالی و استهلاک خودروهای شهروندان شده‌است. این موضوع موجب خسران و بار روانی برای جامعه شده‌است. در کجای جهان چنین مشکلاتی وجود دارد؟ وزارت راه و شهرسازی به جای ایمن‌سازی جاده‌های کشور ، سرعت‌گیر ایجاد کرده و خسارت های سنگینی به مردم تحمیل می‌شود.

  نظری مهر گفت: در حوزه انتخابیه اینجانب که شامل بندرگز،بندرکردکوی و بندر ترکمن می‌باشد ، از سالیان دور به عنوان جایگاه مبادلات تجاری با کشورهای آسیای میانه قلمداد می‌شد ؛ باپهلوگرفتن کشتی‌ها و دپوی کالا و حمل آن به تمام نقاط کشور انجام می شد متاسفانه تعطیل شده است.

  وی ادامه داد: در جریان سفر رئیس‌جمهوری به استان گلستان علی رقم تبلیغات وسیع صورت گرفته در رابطه با اتصال راه‌آهن ایران به ترکمنستان و آسیای میانه که بارقه امید در مردم ایجاد کرده بود ، علی رقم صرف هزینه‌های میلیاردی از بودجه بیت المال این پروژه تعطیل است. کارهای برزمین مانده های زیادی همچون مسکن مهر ، پروژه‌های جاده سازی وجود دارد ؛ مردم عادی که به شما دسترسی ندارند اما آنها با در مراجعات حضوری و غیر حضوری خود پیگر موضوع هستند که بار روانی سنگینی را برای نمایندگان مجلس دارد.

  برچسب ها :

  نظرات