آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26268
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: تضعیف تیم مذاکره‌کننده خلاف منافع ملی است

  آوای شمال/ عباسعلی منصوری آرانی، در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمانان جهان، از رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دکتر سرافراز، مدیر شبکه معارف، مدیر کل صدا و سیمای اصفهان و […]

  آوای شمال/ عباسعلی منصوری آرانی، در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمانان جهان، از رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دکتر سرافراز، مدیر شبکه معارف، مدیر کل صدا و سیمای اصفهان و سازمان اوقاف که مراسم جزء خوانی قرآن کریم را به طور مستقیم از امامزاده هلال آران و بیدگل پخش می کنند، تشکر کرد.

  بنا به فرموده مقام معظم رهبری دیپلماسی یک جنگ است

  نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با اشاره به راهبردهای مقام معظم رهبری در عرصه سیاست خارجی گفت: ایشان در بخشی از این راهبردها می‌فرمایند دیپلماسی یک جنگ است و همه دیپلمات‌های دنیا مشغول جنگ هستند. ارزش و تاثیر آن جنگ گاهی از جنگ‌های نظامی کمتر نیست بلکه بیشتر است. با عنایت به این بیانات ما باید در برخی اقداماتی که انجام می‌دهیم تجدید نظر کنیم.

  منصوری با بیان اینکه با توجه به این بیانیه در حال حاضر که مشغول مذاکرات هسته‌ای هستیم باید از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم، گفت: نباید تیم مذاکره کننده تضعیف شوند که این رویکرد مخالف منافع ملی است. بر این اساس برخی حرکت‌ها که در بعضی مجامع و توسط برخی اشخاص انجام می‌شود، مغایر با رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

  وی در ادامه با اشاره به اصل ۱۴۷ قانون اساسی در ارتباط با ارتش گفت: طبق این اصل دولت باید در زمان صلح از افراد و تجهیزات فنی ارتش در کارهای امدادی، آموزشی، تولیدی و جهاد سازندگی با رعایت کامل موازین عدل اسلامی استفاده کند، در حدی که به آمادگی رزمی ارتش آسیبی وارد نشود.

  بیش از ۷۰ درصد از سربازان غایب جزو اقشار کم بضاعت هستند

  نماینده مردم در مجلس نهم ضمن تشکر ازستاد کل نیروهای مسلح که طرح سربازان غایب را در دستور کار خود قرار دادند، گفت: بیش از ۷۰ درصد از سربازان غایب جزو اقشار کم بضاعت هستند،که با قسطی کردن خرید سربازی ‌باید کمک کنیم که این طرح وسیعتر اجرا و قشر بیشتری از افراد بتوانند از طرح خرید سربازی استفاده کنند.

   منصوری با بیان اینکه می‌توان با عنایت به تاکیدات رهبری در مورد تولید ملی طرح دیگری را در دستور کار ستاد کل قرار داد، گفت:ستاد کل می‌تواند با در دستور کار قرار دادن موضوع چابک‌سازی از سربازان در کارهای تولیدی بزرگ و شخصی همچون زمین کشاورزی و حتی کارگاه قالی‌بافی استفاده کنند به طوری که با آنها قرارداد ببندد و از این افراد برای کمک بخش تولید استفاده کنند.

  منصوری آرانی با تاکید بر اینکه باید سرباز حرفه‌ای در دستور کار قرار گیرد، گفت: باید از سرباز اجباری فاصله گیریم،تا هم به تولید کمک کنیم و هم با این اقدام بند ۱۴۷ قانون اساسی را عملیاتی کنیم، لذا از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست دارم که روی این موضوع تامل بیشتری کند.

  ارتقاء حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح و ارتش سریعتر انجام شود

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس همچنین با بیان این که باید برای ارتقاء حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح و ارتش که بسیاری از آنها جزو طراحان در جنگ، خلبانان و درجه‌داران هستند، گفت:‌ در حال حاضر حقوق این افراد پایین است که در این رابطه با وزیر دفاع نیز صحبت کردم که ایشان گفتند که دولت لایحه‌ای را در این راستا در دستور کار قرار دارد درخواست ما تسریع در این روند است.

  وی گفت: با این اقدام ما می‌توانیم تا حدودی قدردان کسانی که در جنگ بودند باشیم تا آنها به حق و حقوق خود رسیده و حداقل با کسانی که امروز بازنشسته می‌شوند از لحاظ دریافتی یکی شود.

  منصوری آرانی همچنین با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت بازنشستگان آموزش و پرورش خواستار اجرای تمهیداتی برای بهبود وضعیت کشور شد و گفت: با جلوگیری از پارتی‌بازی، فساد اداری و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و غیر ضروری در کنار حمایت از تولید داخل می‌توان شاهد تغییری در وضعیت کشور و حمایت از تولید داخلی بود.

  با رشد صنعت توریسم کاشان برای جوانان اشتغال ایجاد می شود

  نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با بیان اینکه بزرگترین مشکل کشور ما اشتغال جوانان است، گفت: در کاشان و آران و بیدگل است باید به کارآفرینان تسهیلات بیشتری دهیم تا آنها بتوانند اشتغال بیشتری ایجاد کنند و با رشد صنعت توریسم این شهرها هزاران شغل برای جوانان فراهم می شود.

  منصوری مبلغ قبض برق مردم منطقه کاشان را سر سام آور دانست و گفت: کاشان جزء مناطق گرمسیر و در مجاورت قم است که نرخ برقش باید مانند قم محاسبه شود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در پایان ضمن تشکر از سفر وزرا به حوزه انتخابیه اش گفت: ما منتظر پیامدهای سفر استانی ریاست جمهوری به استان اصهان هستیم، که تاکنون این پیامدها را در کاشان ملاحظه نکرده و منتظر عملیاتی شدن اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات