آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26252
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رئیس کمیته انرژی سنا: اگر ممنوعیت صادرات نفت خود را برنداریم، ایران سود می‌برد

  آوای شمال/ یک سناتور ارشد جمهوریخواه خواستار پایان ممنوعیت فروش نفت این کشور به خارج از آمریکا شد تا بدین ترتیب مانع سودجویی ایران در بازارهای جهانی شد. سناتور «لیزا مرکوفسکی» که دوشنبه(روز گذشته) اعلام کرد وی در سال جاری قانونی را پیشنهاد می‌کند که بر اساس آن، ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا لغو خواهد […]

  آوای شمال/ یک سناتور ارشد جمهوریخواه خواستار پایان ممنوعیت فروش نفت این کشور به خارج از آمریکا شد تا بدین ترتیب مانع سودجویی ایران در بازارهای جهانی شد.

  سناتور «لیزا مرکوفسکی» که دوشنبه(روز گذشته) اعلام کرد وی در سال جاری قانونی را پیشنهاد می‌کند که بر اساس آن، ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا لغو خواهد شد، چنین کاری را برای ممنوعیت سود بردن ایران از بازارهای جهانی پس از رفع تحریمهای نفتی آن لازم دانست.

   این عضو ارشد کنگره تاکید کرده که دولت اوباما نباید به خود اجازه دهد پیش از لغو ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا، تحریم‌های ایران را در این خصوص لغو کند.

  به گزارش رویترز، در گزارش تهیه شده توسط رئیس کمیته انرژی سنا آمده است که اگر آمریکا ممنوعیت ۴۰ ساله صادرات نفت خود  را برندارد، ایران به زودی در بازارهای جهانی می‌تواند رقیب واشنگتن باشد.

  ممنوعیت ارسال و صرور نفت آمریکا به خارج از این کشور در اوایل دهه ۱۹۷۰ و تحریم نفتی کشورهای عربی اعمال شد که دلیل آن نگرانی درباره کمبود ارائه نفت در داخل ایالات متحده بوده است.
  سناتور ارشد جمهوریخواه ایالت آلاسکا در گزارشی درباره لزوم برداشتن ممنوعیت صدور نفت تاکید کرد: «ممنوعیت عمومی برای صادر کردن نفت خام در واقع رژیم تحریمهای دوفاکتو و عملی علیه تولیدکنندگان داخلی نفت است».

  وی هشدار داد که در صورت عدم لغو این ممنوعیت، بازگشت ایران به بازار جهانی نفت در صورت کاهش تحریمها به «تولیدکنندگان ایرانی دسترسی جهانی داده می‌شود اما تولیدکنندگان آمریکایی از این حق محروم می‌شوند».
  در پایان این گزارش با اشاره به سخنان مرکووفسکی درباره اینکه لایحه لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا را به سنا ارائه خواهد کرد، آمده است: «هنوز مشخص نیست که این طرح بتواند ۶۰ رای مورد نیاز برای تصویب را کسب کند».

   

  برچسب ها :

  نظرات