آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26237
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مشکل مدیریتی عامل اصلی تعطیلی بسیاری از صنایع همدان است

  آوای شمال/ سرهنگ عزت الله مهرافروز ظهرسه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از زمان تاسیس سازمان بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تا کنون بسیج توانمندی ها و حضور خود را نشان داده است، افزود: بسیج به عنوان یک سازمان انعطاف پذیر درتمام عرصه ها و فرآیندهای انقلاب خود را با شرایط […]

  آوای شمال/ سرهنگ عزت الله مهرافروز ظهرسه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از زمان تاسیس سازمان بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تا کنون بسیج توانمندی ها و حضور خود را نشان داده است، افزود: بسیج به عنوان یک سازمان انعطاف پذیر درتمام عرصه ها و فرآیندهای انقلاب خود را با شرایط تطبیق داده و حضور فعال داشته است.

  وی با اشاره به اینکه از آغاز انقلاب تا شروع جنگ تحمیلی بسیج با توجه به نیازها و شرایط روز درصد بالایی از توان خود را در زمینه های دفاعی و نظامی گذاشته است و دوشادوش سایر نیروهای نظامی کشور حضور چشمگیر و فعالی درعرصه جنگ داشته است، اظهارداشت: بعد از دوران دفاع مقدس نیز درعرصه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی ،علمی و غیره نیز حضور جدی داشته است .

  مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان همدان در ادامه با بیان اینکه بیش از یک دهه از عمر بسیج مهندسین صنعتی می گذرد، ابرازداشت: بسیج مهندسین صنعتی در راستای بهره مندی از اقشار متخصص بسیج تشکیل شده است .

  مهرافروز ابرازداشت: مهندسان بسیجی درقالب این تشکل عظیم سازماندهی و از تخصص آنها در راستای پیشبرد اهداف بسیج مستضعفان و اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده میشود.  

  وی با اشاره به اینکه اعضای بسیج مهندسین صنعتی از مهندسان رشته های مختلف صنعت و معدن هستند، عنوان کرد: درحال حاضر حدود سه هزارمهندس صنعتی در استان جذب این سازمان شده اند که در نوع خود بی نظیر است.

  مهر افروز، ادامه داد: به منظورافزایش رشد علمی و تخصصی این تعداد مهندس بسیجی دوره های مختلفی را در قالب حلقه های صالحین برای آنها برگزار می کنیم که درمقابل مهندسان سایر رشته ها حرفی برای گفتن داشته باشند.

  وی با بیان اینکه درحال حاضرهشت کانون تخصصی بسیج مهندسین در استان همدان فعال است گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده درسالجاری ظرفیت این کانون ها را با استفاده از ظرفیت ادارات ، سازمان ها ، کارخانجات و صنایع به ۲۴ کانون افزایش می دهیم .

  مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان همدان همچنین از تشکیل اتاق فکر مرکزی این بسیج درمرکز رشد دانشگاه بوعلی سینا تحت عنوان شورای مرکزی قشرمهندسین صنعتی که متشکل از ۳۰ نفر از مهندسان خبره در حوزه صنعت و جمعی از مسئولان ادارت صنعتی استان است، خبرداد.

  وی با بیان اینکه امروز درگیر جنگ اقتصادی هستیم اظهارداشت: دشمنان به این نتیجه  رسیده اند که نمی توانند با جنگ نظامی برای ما مزاحمت ایجاد کنند اما درعرصه های اقصادی و صنعتی با توجه به تحریم های ظالمانه ای که برما تحمیل کردهاند مارا درگیر جنگ اقتصادی کرده اند.

  مهرافروز، تنها راهکارپیروزی برجنگ اقتصادی را اقتصاد مقاومتی دانست و ابرازداشت : تنها راه مقابله با این جنگ راهبردهای مقام معظم رهبری است که به حوزه صنعت هم باز می گردد لذا پویا و فعال نگه داشتن صنعت کشوربه ویژه صنایع کوچک می تواند ما را در برون رفت از جنگ اقتصادی کمک کند.

  وی راکد بودن صنایع را یکی از معضلات اقتصادی کشورعنوان کرد و گفت: اگر صنعت را در کشور پویا کنیم بسیاری از مشکلات اقتصای از جمله بیکاری که از مهمترین دغدغه های مسئولان و مردم است برطرف خواهد شد.

  این مسئول به اصلی ترین محورهای فعالیت بسیج مهندسین صنعتی اشاره کرد و افزود: راه اندازی و توسعه کلینک صنعتی، کمک به توسعه صنایع تبدیلی کوچک به ویژه در بین خانواده ها ، کمک به توسعه تولید جایگزین واردات و راه اندازی و احیای صنایع راکد را از جمله این محورها عنوان کرد.

  کلینیک صنعت برای نخستین بار در استان همدان به صورت عملیاتی راه اندازی شده است

  مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان همدان با بیان اینکه کلینیک صنعت برای نخستین بار در استان همدان به صورت عملیاتی راه اندازی شده است، اظهارداشت: این کلینیک یکی از کلینیک های پیشرو درکشور است که با هدف حضور جدی در عرصه صنعت و همچنین ارائه مشاوره رایگان توسط متخصصان بسیجی در این حوزه راه اندازی شده است.

  مهرافروز با تاکید بر اینکه مشکلات صنایع فقط در حوزه مالی خلاصه نمی شود ابراز داشت: بسیاری از صنایع استان به دلیل مشکل مدیریتی تعطیل هستند .

  وی کمرنگ بودن ارتباط بین دانشگاه و صنعت را یکی از مهمترین موضوعات مغفول مانده در حوزه صنعت دانست و یادآورشد: دراین راستا کلینیک تخصصی صنعت به دنبال برقراری ارتباط علمی و عملیاتی صنعت با دانشگاه در سطح استان است .

  مهرافروز نهادینه کردن صنایع تبدیلی کوچک در بین خانواده ها را یکی از مهمترین راه های نجات اقتصاد و صنعت و همچنین اجرای قتصاد مقاومتی دانست .

  وی در ادامه به صنایع راکد و صنایعی که با ظرفیت زیر ۲۰درصد فعالیت می کنند، اشاره کرد و یادآورشد: در این زمینه آمار دقیقی وجود ندارد و بسیج مهندسی صنعتی استان همدان  در مرحله نخست برای شناسایی این واحد ها ورود پیدا کرده است .

  این مسئول با تاکید براینکه هدف بسیج مهندسین صنعتی موازی کاری با سایر سازمان ها نیست گفت: این بسیج بازوان کمکی مسئولان صنعتی و صاحبان صنایع استان است .

  مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان همدان درادامه به بالا بودن نرخ سود تسهیلات در حوزه صنعت اشاره کرد و افزود: پایین آوردن نرخ سود بانکی برای صنایع یکی از راه های حمایت عملیاتی  دراین حوزه است.

  برچسب ها :

  نظرات