آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26233
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ضرب الاجل را رعایت نخواهند کرد

  آوای شمال/ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: ‌مقامات ایرانی و غربی برای اولین بار به طور علنی اعلام کردند که آنها می خواهند ضرب الاجل سی‌ام ژوئن( ۹ تیر ماه) برای دستیابی به یک توافق نهایی هسته ای را رعایت نکنند. آنها در عین حال اصرار دارند که هنوز می توانند موانع باقیمانده را […]

  آوای شمال/ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: ‌مقامات ایرانی و غربی برای اولین بار به طور علنی اعلام کردند که آنها می خواهند ضرب الاجل سی‌ام ژوئن( ۹ تیر ماه) برای دستیابی به یک توافق نهایی هسته ای را رعایت نکنند. آنها در عین حال اصرار دارند که هنوز می توانند موانع باقیمانده را در روزهای آینده حل و فصل کنند.

  این اظهارات بعد از گفتگوها میان” محمد جواد ظریف،” وزیر خارجه ایران و همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی او در حاشیه نشست اتحادیه اروپا در روز دوشنبه در لوکزامبورگ، تاکیدی بر هشدارهای اخیر مبنی بر این است که در مذاکرات هسته ای نمی توان ضرب الاجل تعیین شده را رعایت کرد.

  برخی افرادی که در مذاکرات حضور دارند، گفته اند: مقامات ارشد ایرانی و غربی در روزهای اخیر، به طور علنی درگیر جزئیات کلیدی توافق نهایی بوده اند و اختلافات اساسی در اتاق مذاکره بروز کرده است. این روزنامه افزود: هرچندتعداد کمی از آنها (مذاکره کنندگان) بر این باورند که مذاکرات در آستانه فروپاشی است. این افراد گفته‌اند که احتمال دستیابی به توافق تا چند هفته آینده وجود دارد.

  مذاکره‌کنندگان گفته اند ممکن است تنها تاخیر چند روزه در ضرب الاجل به دست آید و اگر چنین اتفاقی نیفتد، احتمالا یک تمدید اساسی دیپلماسی رخ خواهد داد. دولت آمریکا از مدت ها پیش اعلام کرده بود که قصد ندارد مذاکرات هسته ای به بعد از سی ام ژوئن کشیده شود و معتقد بود که موانع توافق نهایی هسته ای، به مرور زمان می تواند تشدید شود.

  برخی افراد حاضر در این مذاکرات همچنین می گویند ایران با فهرستی از گام های ویژه تائید شده از سوی شش قدرت برای دسترسی به افراد، اماکن و اسناد مرتبط با فعالیت های هسته ای گذشته این کشور موافقت نکرده است. برخی مقامات غربی معتقدند این گام های اتخاذ شده با این هدف بود که ایرانی ها تا چه حد با فناوری ساخت تسلیحات هسته ای آشنایی دارند.

  برچسب ها :

  نظرات