آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26228
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  بهتر است دولت در کار شورای نگهبان دخالتی نکند/مصوبه‌ی هسته ای مجلس هیچ مغایرتی با قانون اساسی ندارد

  آوای شمال/ محمد حسن‌نژاد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با آناج، در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت یازدهم مبنی بر اینکه مصوبه‌ی مجلس در خصوص حفظ دستاوردهای هسته‌ای مغایر با قانون اساسی است، ابراز کرد: مرجع تایید مصوبه‌ی مجلس شورای نگهبان است، پس بهتر است قوه‌ مجریه درچارچوب قانون حرکت کرده و در این […]

  آوای شمال/ محمد حسن‌نژاد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با آناج، در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت یازدهم مبنی بر اینکه مصوبه‌ی مجلس در خصوص حفظ دستاوردهای هسته‌ای مغایر با قانون اساسی است، ابراز کرد: مرجع تایید مصوبه‌ی مجلس شورای نگهبان است، پس بهتر است قوه‌ مجریه درچارچوب قانون حرکت کرده و در این امر دخالتی نکند.

  وی ادامه داد: طرح الزام مجلس به حفظ دستاوردهای هسته‌ای بسیار شفاف است و هیچ مغایرتی با اصل ۱۷۶ قانون اساسی ندارد، درخواست نمایندگان لغو کامل تحریم‌ها، عدم ایجاد محدودیت برای کسب دانش هسته‌ای و ممنوعیت مصاحبه با دانشمندان و دسترسی به مراکز حساس نظامی می‌باشد.

  عضو مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق اصل ۱۲۵ قانون اساسی، هرگونه توافق و تواهمنامه‌ای باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، ابراز کرد: در مصوبه‌ی الزام به دستاوردهای هسته‌ای به طور صریح قید شده است که بایستی مصوبات شورای عالی امنیت ملی رعایت شود. اقدام مجلس فراقانونی نبوده و تاکید نمایندگان مردم، بر حفظ امتیازات فعلی است.

  وی افزود: تاییئ جزئیات مذاکرات توسط رهبر معظم انقلاب مافوق رای نمایندگان مجلس می‌باشد، اما تاکنون مقام رهبری تمامی موارد را به قانون واگذار کرده است، لذا دولت نیز موظف به پیروی از قانون می‌باشد.

  برچسب ها :

  نظرات