آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 26225
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طاهری : مصوبه مجلس اهرم بازدارنده زیاده خواهی ۵+۱ است / امامی : مجلس تلاش کرد به صورتی قانونمند جلوی اقدامات ۵+۱را بگیرد

  آوای شمال/ حجت الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیه تحریم ها باید در روز اجرای تهدات ایران برداشته شود، اظهارکرد: حرف هایی که غربی ها در خصوص راستی آزمایی مذاکرات می زنند صحت ندارد و بر همین اساس برای مجلس قابل قبول نیست. وی […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیه تحریم ها باید در روز اجرای تهدات ایران برداشته شود، اظهارکرد: حرف هایی که غربی ها در خصوص راستی آزمایی مذاکرات می زنند صحت ندارد و بر همین اساس برای مجلس قابل قبول نیست.

  وی با بیان اینکه روزی که ما به تعهدات عمل می کنیم قطعا باید تحریم ها برداشته شود، تصریح کرد:در خصوص بازرسی ها نیز باید گفت این بازرسی ها فقط در چارچوب بازرسی های متعارف باید انجام شود و فراتر از آن پذیرفته شده نیست.

  تحقیق و توسعه براساس حقوق ملت ایران باید برای نظام حفظ شود

  نماینده مردم گرگان و آق قلا گفت: تحقیق و توسعه یکی از نکاتی است که بر اساس حقوق ملت ایران باید برای نظام حفظ شود که این موضوع در ماده ۳ این طرح آمده است.

  وی با اشاره به اینکه توافق نهایی باید به مجلس ارائه شود، افزود: تمام توافقات باید به صورت جزئی در اختیار مجلس قرار بگیرد تا نکته ای برخلاف قانون اساسی و مصلحت نظام در این توافق وجود نداشته باشد.

  حجت الاسلام سیدعلی طاهری در ادامه اذعان داشت: این موضوع می تواند به عنوان یک اهرم بازدارنده در برابر زیاده خواهی های ۵+۱ در دست تیم مذاکره کننده ایران قرار داشته باشد .

  مقاومت تنها راه مقابله با تفکر زیاده خواهی غرب است

  وی افزود: این طرح قطعا به تیم مذاکره کننده کمک می کند و حتی می شد این طرح جامعیت بیشتری داشته باشد ولی بر اساس جمع بندی مجلس در همین حد نیزر می تواند به تیم مذاکره کننده کمک کند.

  نماینده مردم گرگان و آق قلا در ادامه تاکید کرد: تیم مذاکره کننده نباید از حقوق مسلم مردم به هیچ وجه کوتاه بیاید چون قطعا این اقدام دشمنان را جسور تر خواهد کرد و مقاومت تنها راه مقابله با این تفکر غربی ها است.

  مجلس تلاش کرد به صورتی قانونمند جلوی اقدامات ۵+۱را بگیرد

  عیسی امامی نمایند مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح “الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای”درجهت حمایت از روند مذاکرات و تیم مذاکره کننده است ، گفت: گروه ۵+۱ در خواست های نامتعارفی را در مذاکرات ارائه می دهند که مجلس تلاش کرد به صورتی قانونمند جلوی اقدامات این گروه را بگیرد.

  وی ادامه داد: این طرح در راستای چارچوب خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری اعلام کرده بودند طراحی شده است و از طرفی روشی را برای دیپلماسی مذاکره کنندگان مشخص کرده که به صورت قانونمند جلوی زیاده خواهی غربی ها و به خصوص امریکا را بتوان گرفت.

  امامی در ادامه تصریح کرد: با کمک این طرح تیم مذاکره کننده خطوط قرمز نظام را برمبنای قانون در برابر طرف مقابل قرار خواهد داد چون این موضوع صرفا یک بیانیه و چارچوب مبنای نظری نیست و چون این قانون است برای هر دوطرف الزام آور خواهد بود.

  مذاکرات صرفا باید در چارچوب موضوعات هسته ای پیش برود

  وی افزود: تلاش تیم مذاکره کننده این است که در چارچوب سیاست های کلی و منویات مقام معظم رهبری پیش بروند .

  نماینده مردم گرگان و آق قلا اذعان داشت: تیم مذاکره کننده باید توجه داشته باشند که این مذاکرات مربوط به مذاکرات هسته ای است و باید صرفا در همین چارچوب موضوعات هسته ای مذاکره انجام شود و این موضوع ظریفی است که باید به آن توجه شود.

  وی افزود: هدفمند و هم قانونمند باید مذاکرات را ادامه داد تا حقوق مردم حفظ شود.

  برچسب ها :

  نظرات