آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26179
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  ماه رمضان یک توفیق الهی است

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال حجت الاسلام سید داوود موسوی در حاشیه آئین گلاب گیری شهرستان محمودآباد ضمن تبریک به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: اگر انسان ها می دانستند این ماهِ عزیز چه برکاتی دارد و انسان بر سر چه سفره ای نشسته است ساده از آن نمی گذشتند و […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال حجت الاسلام سید داوود موسوی در حاشیه آئین گلاب گیری شهرستان محمودآباد ضمن تبریک به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: اگر انسان ها می دانستند این ماهِ عزیز چه برکاتی دارد و انسان بر سر چه سفره ای نشسته است ساده از آن نمی گذشتند و قدردان لحظه لحظه آن بودند.

  وی ماه رمضان را تمرینی برای خوب بودن عنوان کرد و افزود: خیلی از انسان ها فرصت بهره مندی از این ماه ضیافت الله را نداشته اند و امروز این یک توفیق الهی است که نصیب ما می شود که باید از فیوضات این ماه بهره مند شد.

  موسوی خاطرنشان کرد: یکى از درس هاى بزرگ ماه رمضان که در خلال دعا، روزه و تلاوت قرآن در این ماه باید آن را فرا گیریم این است که با چشیدن گرسنگى و تشنگى، به فکر گرسنگان و محرومان و فقرا بیفتیم.

  وی با اشاره به دعای «الّلهم اغن کلّ فقیر. الّلهم اشبع کلّ جائع. الّلهم اکس کلّ عریان» اذعان کرد: این دعا فقط برای خواندن نیست،بلکه براى این است که همه، خود را براى مبارزه با فقر و مجاهدت در راه زدودن غبار محرومیت از چهره مستضعفان موظّف بدانند که این مبارزه، یک وظیفه همگانى است.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان یادآور شد: اگرچه کاشان به عنوان پایتخت گلاب و گل محمدی در کشورمان به شمار میرود ولی امیدواریم هنری که امشب این هنرمندان سنگ بنای آن را در محمودآباد گذاشتند، شاهد توسعه و گسترش آن در سالهای آتی باشیم .

  برچسب ها :

  نظرات