آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  دست ابوالفضل کوچولو معجزه وار در میان چرخ دنده ی چرخ گوشت سالم ماند

  آوای شمال/ سیدعباس میرشمسی با بیان این خبر اظهارداشت : حادثه در آشپزخانه منزل هنگامی رخ داد که ابوالفضل ۲ ساله زمانی که مادرش برای تهیه خوراک از چرخ گوشت استفاده می کرد ، در یک لحظه با غفلت مادر دست راست خود را با سرعت به درون استوانه چرخ گوشت فرو برد . وی […]

  آوای شمال/ سیدعباس میرشمسی با بیان این خبر اظهارداشت : حادثه در آشپزخانه منزل هنگامی رخ داد که ابوالفضل ۲ ساله زمانی که مادرش برای تهیه خوراک از چرخ گوشت استفاده می کرد ، در یک لحظه با غفلت مادر دست راست خود را با سرعت به درون استوانه چرخ گوشت فرو برد .

  وی افزود : مادر او که از فریاد دلخراش فرزندش سراسیمه شده بود با سرعت جریان برق دستگاه را قطع کرد ، اما این وسیله دست کوچک پسربچه را در میان چرخ دنده های خود گرفتار کرده بود . پدر خانواده نبود ، وقتی مادر نتوانست دست کودک خود را از درون چرخ گوشت خارج کند ، با انجام جداسازی ، بدنه چرخ گوشت را در حالیکه دست ابوالفضل کوچولو در میان چرخ دنده ها  بود دوان دوان از منزل  بیرون دوید و درخواست استمداد می کند .

  شیخعلیشاهی رئیس ایستگاه شماره ۹ که از ابتدا در محل حضور داشت گفت : با مرکز فوریتهای ۱۲۵ تماس گرفته می شود و درخواست کمک فوری می کنند و ستاد فرماندهی بلافاصله ضمن تماس با مرکز فوریتهای اورژانس ، گروه امداد و نجات ایستگاه شماره ۹ را به محله نعیم آباد اعزام می نماید .

  وی افزود : نجاتگران به محض رسیدن به محل پسر بچه ۲ ساله  را در حالیکه دستش در بدنه چرخ گوشت بود برای اعزام به بیمارستان در اختیار امدادگران اورژانس قرار دادند و همزمان با انتقال وی گروه نجات ایستگاه شماره ۹ به اورژانش شهید دکتر رهنمون اعزام شد تا عملیات خارج کردن دست ابوالفضل را از چرخ گوشت در بیمارستان انجام دهند . ابتدا تیم پزشکی بیمارستان پسر بچه را به اتاق عمل بردند و تحت مراقبتهای پزشکی وی را بیهوش و تحویل امداد گران آتش نشانی دادند .

  این مسئول تصریح کرد  : امدادگران آتش نشانی پس از ۱۲ دقیقه تلاش همراه با دقت زیاد موفق شدند بدنه چرخ گوشت را ببرند و دست این پسر بچه را از میان چرخ دنده ها آزاد کنند ، سپس پزشکان بی درنگ اقدامات درمانی لازم را آغاز کردند .

  مدیرعامل سازمان آتش نشانی درباره وضعیت این کودک آسیب دیده با بیان اینکه ما با انواع حوادث و آتش سوزی ها روبرو بوده ایم اما هیچ حادثه ای به اندازه چرخ گوشت که افراد کم سن و کودکان خردسال و بیگناه را گرفتار می کند ناراحت کننده نیست ، گفت : خوشبختانه بعد از بیرون آوردن دست ابوالفضل کوچولو از درون چرخ گوشت به دلیل انعطاف زیاد و کوچک بودن دست کودک و اینکه با هوشیاری مادر جریان برق دستگاه سریعاً قطع شده بود و با تلاش مضاعف و به موقع گروه نجات آتش نشانی و پزشکان ، انگشتان این کودک قطع نشد و دست راست او معجزه وار از میان چرخ دنده ها رها شد ، والدین ابوالفضل که خیلی ناراحت و نگران بودند با شنیدن این خبر خیلی خوشحال شدند و از زحمات گروه نجات آتش نشانی قدردانی و تشکر کردند .

  میرشمسی در ادامه گفت : بی احتیاطی و غفلت والدین از عمده حوادث چرخ گوشت است و به همشهریان عزیز توصیه کرد : در صورتیکه مجبور به استفاده از چرخ گوشت هستید ، هنگام استفاده آن را خارج از دسترس کودکان قرار دهید و دیگر اینکه تماشای کار کردن با چرخ گوشت ، کنجکاوی کودکان را تحریک می کند و همین امر به اضافه بی احتیاطی والدین علل بروز حوادث دردناک چرخ گوشت به شمار می رود..

  برچسب ها :

  نظرات