آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 26114
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  عملیات ۱۲۵ برای نجات کارگر جوان از زیر آوار دیوار

  آوای شمال/ سید جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر ،درباره جزییات این حادثه افزود :ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت ۱۱:۰۸ دقیقه صبح دیروزبا دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱ و گروه امداد و نجات ۱ این سازمان را به طور همزمان به محل حادثه در میدان منیریه، خیابان معیری، کوچه ناصری اعزام […]

  آوای شمال/ سید جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر ،درباره جزییات این حادثه افزود :ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت ۱۱:۰۸ دقیقه صبح دیروزبا دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱ و گروه امداد و نجات ۱ این سازمان را به طور همزمان به محل حادثه در میدان منیریه، خیابان معیری، کوچه ناصری اعزام کرد.

  وی گفت: محل حادثه یک ساختمان مسکونی فرسوده در حال تخریب به وسعت ۴۰۰ متر مربع بود که برای احداث بنای جدید، عده ای از کارگران در حال تخریب آن بودند.

  وی اضافه کرد: پنج تن از کارگران در ضلع شمالی محل مشغول تخریب بودند که ناگهان به علت بی احتیاطی قسمتی از ساختمان به همراه یکی از دیوارهای حمال، سقف و مقدار زیادی خاک جدا شد و بر روی کارگران فروریخت.

  ملکی افزود : پیش از بروز آوار، کارگران به سرعت از محل حادثه گریختند اما سه نفراز آنان در زیر آوار به دام افتادند که دو تن از این کارگران در همان لحظات اولیه به کمک بقیه کارگران از زیر آوار خارج شدند ولی کارگر دیگر همچنان در وضعیت بسیار خطرناک در زیر آوار گرفتار ماند.

  سخنگوی آتش نشانی با اشاره به حساسیت عملیات امداد و نجات گفت: نجاتگران و آتش نشانان در شرایطی بسیار سخت وحساس و در حالی که با یک بی احتیاطی کوچک ممکن بود به مرگ و یا آسیب دیدگی شدید این شخص منجر شود، مشغول عملیات شدند وتوانستند این کارگر را زنده از زیرآوار و قطعه سنگین دیوار حمال زنده خارج کنند.

  وی علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی به هنگام کار ذکر کرد و افزود: نیروهای آتش نشانی این سر کارگر ایرانی را از محل گود برداری به بالا منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند که آنان هم پس از انجام کمک های اولیه وی را به مرکز درمانی انتقال دادند.

  برچسب ها :

  نظرات