آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25948
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خانواده شهدای هفتم تیر به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند

  آوای شمال/ محسن صادقی دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر در نشست خبری که امروز به منظور تشریح برنامه‌های گرامیداشت شهدای هفتم تیر برگزار شد، اظهار داشت: مراسم گرامیداشت شهدای حزب جمهوری اسلامی(هفت تیر) امسال نیز مانند هرسال برگزار می‌شود و خانواده‌های شهدای هفت تیر در شامگاه هفتم تیرماه با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند. دبیرکل […]

  آوای شمال/ محسن صادقی دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر در نشست خبری که امروز به منظور تشریح برنامه‌های گرامیداشت شهدای هفتم تیر برگزار شد، اظهار داشت: مراسم گرامیداشت شهدای حزب جمهوری اسلامی(هفت تیر) امسال نیز مانند هرسال برگزار می‌شود و خانواده‌های شهدای هفت تیر در شامگاه هفتم تیرماه با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند.

  دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر گفت: تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و شهدا درروز جمعه ۵ تیرماه برگزار می‌شود.

  صادقی یادآور شد: مراسمی نیز از طرف خانواده شهید آیت الله بهشتی در روز شنبه ششم تیرماه از ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ در کانون توحید برگزار خواهد شد.

  وی از پیشنهاد دیدار خانواده شهدای هفت تیر و احزاب و تشکل‌ها با رؤسای قوا خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار برنامه‌های گرامیداشت شهدای هفتم تیر و حزب جمهوری اسلامی با حضور احزاب و تشکل‌های سیاسی برگزار می‌شود و از مردم نیز برای حضور پرشور در این مراسم دعوت می‌کنیم.

  دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر با بیان اینکه کانون یادآوران هفت تیر متشکل از فرزندان شهدای هفت تیر است،  گفت: حزب جمهوری اسلامی از سال ۷۸ تأسیس شد و به عنوان یادگاران شهدای حزب وظیفه خود را در راستای ترویج یاد و نام و اندیشه شهید مظلوم بهشتی و شهدای هفتم تیر تعریف کرد و در این مسیر قدم‌های خوبی را برداشته است.

  صادقی ادامه داد: ما امسال از احزاب و تشکل‌های سیاسی کشور رسماً دعوت کردیم که در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر شرکت فعال‌تری داشته باشند و این دعوت مورد استقبال همه احزاب و جمعیت‌ها قرار گرفته است.

  وی از پیگیری پیشنهاد نامگذاری هفته احزاب خبر داد و خاطرنشان کرد: مقرر شده است که روز هفتم تیرماه و هفته گرامیداشت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی با عنوان هفته احزاب به صورت جدی دنبال شود که مورد اتفاق همه احزاب قرار گرفت.

  دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر با بیان اینکه حزب جمهوری اسلامی در ۲۹ بهمن سال ۵۷ توسط آیت الله شهید بهشتی، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی، آیت الله خامنه‌ای، آیت الله موسوی اردبیلی، شهید باهنر  و جمعی از یاران امام راحل اعلام موجودیت کرد، گفت: با توجه به احساس نیاز در آن مقطع، تأسیس یک حزب فراگیر به عنوان کانون هماهنگی نیروهای اصیل خط امام وجود داشت.

  صادقی افزود: حزب جمهوری اسلامی در آن مقطع یک حزب فراگیر شد و به سرعت دفاتر این حزب در استان‌ها و سراسر کشور فعال شد و تمام نیروهایی که به نهضت امام خمینی(ره) معتقد بودند به حزب جمهوری اسلامی پیوستند و عضو شدند.

  وی، ویژگی آیت الله شهید بهشتی را روحیه جاذب دانست و خاطرنشان کرد: آیت الله شهید بهشتی چنان روحیه‌ای داشت که تمام گرایشات مختلف به وی علاقه‌مند می‌شدند و جذب رفتار و اخلاق حسنه وی می‌شدند.

  دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر خاطرنشان کرد: حتی از روحانیون و مجتهدان طراز اول تا شخصیت‌های دانشگاهی و چهره‌های کرواتی عضو حزب جمهوری اسلامی بودند و این بیانگر وسیع الطیف بودن اعضای حزب جمهوری اسلامی بود؛ حزب جمهوری اسلامی هیچ وقت محدود فکر نمی‌کرد و در جذب نیروها بیشتر از دفع نیروها احتمام داشت.

  صادقی گفت: در حالی که دشمنان سعی می‌کردند جبهه و خط امام را با گرفتن مسئولانی همچون آیت الله شهید بهشتی تضعیف کنند و قصد آنها یکسره کردن کار نظام بود و انتظار منافقان نیز این بود که با انفجار حزب جمهوری اسلامی اساس و اصل نظام از بین برود ولی به هدفشان نرسیدند.

  وی با طرح این پرسش که آیا ما شخصیتی مانند شهید بهشتی داریم، عنوان کرد: ما شخصیتی جامع و کامل مانند آیت الله شهید بهشتی در یاران امام (ره) نداشتیم. البته شهدایی مانند شهید باهنر، رجایی و مطهری بودند که همه آنها شخصیت‌های بزرگی محسوب می‌شوند. بعد از شهادت بهشتی و یارانش آدمی مانند شهید بهشتی کمتر داشتیم.

  دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر گفت: بعد از شهادت آیت الله بهشتی، شهید باهنر و بعد از وی آیت الله خامنه‌ای دبیرکل حزب جمهوری اسلامی شدند و در سال ۶۶ حزب تصمیم گرفت فعالیت خود را محدود کند و هیچ فعالیتی نداشت. البته به تعبیر مقام معظم رهبری فیتیله فعالیت حزب را پایین کشیدند. ولی حزب کماکان موجود است اما فعالیت نمی‌کند.

  صادقی خاطرنشان کرد: کانون یادآوران هفتم تیر تصمیم گرفته که با حضور احزاب و جریان‌های سیاسی تجلیل از شهدا را جان دوباره دهد و از به فراموشی سپرده شدن ارمان‌های شهدا جلوگیری کنند لذا بر این اساس قرار است دبیرخانه هفته احزاب تشکیل شود و ما بنا داریم از روز بعد از مراسم‌های گرامیداشت شهدای هفت تیر فعالیت دبیرخانه هفته احزاب را با حضور گرایش‌های مختلف شکل دهیم تا با برنامه ریزی‌های خود در سال آینده علاوه بر مراسم رسمی و مردمی گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر سمینارهای علمی در این زمینه برگزار کنیم.

  وی یادآور شد: به پیشنهاد آقای حق شناس قرار است در سال آینده سمیناری را با محوریت «تحزب» در هفته احزاب برگزار کنیم و در این سمینار از حوزویان و دانشگاهیان دعوت کنیم که مقالات خود را ارائه کنند تا ابعاد کمتر شناخته شده آیت الله بهشتی و حزب جمهوری اسلامی را به جامعه معرفی کنیم و با معرفی شخصیت آن شهدا الگوهای خوبی را به مردم معرفی کنیم.

  دبیرکل کانون یادآوران هفتم تیر در پایان گفت: خانواده شهدای هفتم تیر هر سال به دیدار مقام معظم رهبری، سران قوا و یادگار امام می‌روند ولی امسال پیشنهاد داده‌ایم که این برنامه‌ها با حضور احزاب و جمعیت‌های سیاسی برگزار شود و این هفته از دوم تا هشتم تیرماه با برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات