آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25923
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ۲۶ خرداد یک رفراندوم تاریخی “نه به سازش” و “آری به مقامت” بود

  آوای شمال/ محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با بیان اینکه «تحریم‌ها پدر مردم را در آورده‌اند»یا «حل همه مشکلات د گرو مذاکرات است حتی آب خوردن» و یا بگوییم خزانه کشورخالی است. این رجزخوانی به نفع دشمن است یا دوست؟!، اظهار داشت: بیان این مواضع که آدرس […]

  آوای شمال/ محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با بیان اینکه «تحریم‌ها پدر مردم را در آورده‌اند»یا «حل همه مشکلات د گرو مذاکرات است حتی آب خوردن» و یا بگوییم خزانه کشورخالی است. این رجزخوانی به نفع دشمن است یا دوست؟!، اظهار داشت: بیان این مواضع که آدرس غلط به دشمن می‌دهد را با آب و تاب در روزنامه‌های اصلاح‌طلب منعکس کردن به چه معنی است؟ ما در رجزخوانی ایام نبرد باید دل دشمن را بلرزانیم یا دل ملت را؟!

  وی با اشاره به توانمندی‌های ملت ایران در مقابله با دشمنان اسلام خاطر نشان کرد: ایران امروز از همیشه قدرتمندتر است هر کسی که وارد کشور شود و چند روز در میان مردم زندگی کند می‌فهمد که ملت ایران کمر تحریم ها را شکسته‌اند و مثل کوه در برابر تهدیدات خارجی ایستاده‌اند.

  دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حضور با شکوه مردم در تشییع جنازه شهدای غواص گفت: روز ۲۶ خرداد یک روز مانند روز ۹ دی بود. آن روز که محمد بخارایی در همان میدان بهارستان گلوی منصور نخست وزیر شاه خائن را باگلوله درید. فریاد برآورد؛ «من اولین گلوله را به سینه دشمن رها کردم یعنی ای جوانان مسلمان به پیش!» از آن روز تا کنون جوانان سینه خود را در برابر دشمنان اسلام سپر کردند و سکوت سیاه استبداد و مستکبران را در تاریخ این ملت شکستند. روز ۲۶ خرداد امسال ده‌ها هزار جوان رشید ایرانی آمده بودند تا با تعظیم و تکریم شهدا بگویند ما تا آخر ایستاده‌ایم.

  وی افزود: در وصیت‌نامه شهیدان غواص آمده بود که تا پای جان در برابر آمریکا می‌ایستیم. مردم در این حماسه بی نظیر هم صدا با شهدای غواص فریاد می‌زدند مرگ بر آمریکا، نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا، می‌جنگیم، می‌میریم سازش نمی‌پذیریم، هیهات من الذله، عزت قابل مذاکره نیست حتی اگر دست‌های ما بسته باشد. اینها شعارهای روشن و شفافی است من نمی‌دانم چرا این شعار به عده‌ای برخورد کرده و آن رابه خودشان گرفتند.

  حبیبی با اظهار تأسف از تیتر روزنامه‌های مدعی اصلاح‌طلبی در روز چهارشنبه گذشته اظهار داشت: روزنامه‌های مدعی اصلاح‌طلبی شعارهای مردم در ۲۶ خرداد امسال را «مصادره شهدا» و «برگزاری یک میتینگ سیاسی» معنی کردند. این فهم از شعارهای ملت واقعاً تأسف انگیز است. مگر این جماعت دنبال سازش با آمریکا هستند که از شعار مرگ بر آمریکا می‌ترسند.

  دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در تجلیل از مردم که فرمود؛ سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه‌های نیاز این ملت خداجوی بشارت‌های تردید ناپذیر را بر دل‌های بیدار نازل می‌فرماید تصریح کرد: شهیدان غواص ۲۹ سال پیش دل به رود اروند زدند و در ۲۶ خرداد امسال سر از تهران در آوردند درست زمانی که بایدمردم را به مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن دعوت کنند همین پیام را آوردند که ما ایستادیم حتی با دست‌های بسته شما هم بایستید. روز ۲۶ خرداد در حقیقت یک رفراندوم تاریخی بود مردم به سازش نه گفتند و به مقاومت آری.

  حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از نمایندگان مجلس در تصویب طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای بیان داشت: رای ۱۰۰ درصدی نمایندگان در موافقت با بررسی طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای فوق‌العاده مهم است و باید از نمایندگان محترم تشکر کرد.
  وی افزود: این خواست ملت است که کلیه تحریم‌ها در روز توافق کامل و یکجا لغو شود. این خواست ملت است که تحقیق و توسعه فناوری هسته‌ای باید ادامه یابد و هیچ محدودیتی را برنتابیم.

  حبیبی بیان داشت: ملت دسترسی به اماکن نظامی و بازجویی از دانشمندان را به بهانه توافق هسته‌ای برنمی‌تابد این رویکرد ۱+۵ نشان می‌دهد به بهانه مذاکرات اهداف مداخله‌جویانه نفوذ در دستگاه امنیتی کشور را دنبال می‌کنند.

  دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ۳۰ خرداد و عزل بنی صدر به عنوان یک رویداد مهم تاریخی در کشور خاطر نشان کرد: روز ۳۰ خرداد پیوند لیبرال‌ها و منافقین فاش شد. آنها بنا را بر خشونت گذاشتند و هزاران نفر از مردم را با گلوله و بمب به خاک و خون کشیدند و به شهادت رساندند تا دوباره آمریکا را به کشور برگردانند اما مقاومت امام و مردم آرزوی آنها را برباد داد. امروز لیبرال‌ها و منافقین منفورترین جماعت در نزد ملت ایران هستند.

  وی همچنین در موردتحولات یمن گفت: انصارالله ۸۵ درصد خاک یمن رادر اختیار دارد و با قدرت در مذاکرات ژنو بدون پیش شرط شرکت کرده است. سعودی‌ها در روند مذاکرات مرتب اخلال می‌کنند. ما امیدواریم در ماه مبارک رمضان به حرمت این ماه، عربستان از نسل‌کشی و بمباران‌های بی هدف که فقط زنان، کودکان و مردم بی پناه را هدف قرار داده خودداری کنند.

  آل سعود در تجاوز به یمن شکست خورده است امیدواریم جامعه جهانی به حکام مستبد عربستان و آمریکایی‌ها تفهیم کند که جنگ و خونریزی و کشتار مردم یمن فایده‌ای ندارد باید تسلیم رای ملت یمن شوند.

  وی همچنین در واکنش به کشته شدن ۹ سیاهپوست در آمریکا خاط نشان کرد: سیاه‌پوست‌کشی در آمریکا ادامه دارد. حتی سیاهان در کلیسا هم امنیت ندارند. نقض حقوق بشر به ویژه حقوق سیاهان در آمریکا نهادینه شده است. جامعه جهانی باید فکری برای جلوگیری از نقض حقوق بشر در آمریکا بکند.

  وی افزود: این اسلام بود که در ۱۴۰۰ سال پیش برابری نژادی را به مرحله عمل در آورد و بلال حبشی را بر بام کعبه به عنوان فریادگر اذان برگزید. اکنون هم راه نجات سیاه‌پوستان آمریکا، اسلام خالص است.

  برچسب ها :

  نظرات