آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25907
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  زمینه همکاری خوب ایران و سوئد وجود دارد/اهمیت تقویت روابط فرهنگی

  آوای شمال/ آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر یکشنبه در دیدار با سفیر سوئد در ایران با بیان اینکه روابط بین ایران و سوئد چندین قرن است که در سطح بالایی قرار دارد، اظهار داشت: زمینه های همکاری خوبی بین ایران و سوئد وجود دارد. وی افزود: کشور سوئد تجربه خوبی در زمینه مشارکت مردم […]

  آوای شمال/ آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر یکشنبه در دیدار با سفیر سوئد در ایران با بیان اینکه روابط بین ایران و سوئد چندین قرن است که در سطح بالایی قرار دارد، اظهار داشت: زمینه های همکاری خوبی بین ایران و سوئد وجود دارد.

  وی افزود: کشور سوئد تجربه خوبی در زمینه مشارکت مردم و فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری دارد که این تجربه برای ما بسیار ارزشمند است.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه سرمایه های خوبی در سوئد وجود دارد که می توان به منابع طبیعی، جنگل، صنایع چوب، کاغذ و … اشاره و تصریح کرد: تنوع اقلیمی در ایران نیز سرمایه بزرگی است که دو کشور می توانند در این رابطه تبادل تجربیات موفقی داشته باشند.

  اهمیت روابط فرهنگی کمتر از روابط اقتصادی نیست

  آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اهمیت روابط فرهنگی کمتر از روابط اقتصادی نیست، عنوان کرد: همکاری دو کشور در زمینه مسائل فرهنگی از جمله ارتباط مراکز فرهنگی ایران با سوئد مانند کتابخانه ها، دانشگاه ها و موسسات فرهنگی مردم نهاد می تواند باعث ایجاد توسعه فرهنگی خوبی بین دو کشور شود.

  وی فرهنگ را پایه و اساس هر نوع پیشرفت از جمله پیشرفت اقتصادی دانست و گفت: تبادل محصولات فرهنگی بین دو کشور و نتایج پژوهش های فرهنگی که انجام شده می تواند در تقویت روابط فرهنگی دو کشور ایران و سوئد موثر واقع شود.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد فرهنگ، هنر و ادبیات را از عناصر مشترک بین دو کشور دانست که می توانند در روابط فرهنگی سازنده باشند، ادامه داد: کشور سوئد اجرا کننده بزرگترین جایزه ادبی کودکان در دنیا بوده که این امر می تواند در توسعه روابط فرهنگی ایران و سوئد تاثیرگذار باشد.

  عملکرد گروه های تروریستی چهره ناموجهی از اسلام را به دنیا نشان داده است

  آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ارتباط با علمای دین می تواند زمینه دین پژوهی را در اروپا و غرب فراهم کند، اظهار داشت: پیام رهبر ایران به جوانان اروپا و آمریکا در حقیقت برای توجه دادن اروپاییان نسبت به دریافت دین از مجاری صحیح بوده است.

  وی وجود دین را به عنوان یک نیاز فطری بشر برای انسان امری ضروری دانست و اضافه کرد: نوع نگاهی که امروز در اروپا نسبت به اسلام وجود دارد نگران کننده و ناراحت کننده بوده و متاسفانه عملکرد گروه های تروریستی به نام اسلام که توسط ابرقدرت های جهانی حمایت می شوند چهره ناموجهی از دین اسلام در دنیا نشان داده است.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: آنچه تروریست ها امروز به نام اسلام انجام می دهند هیچگونه تناسبی با دین اسلام ندارد و اینگونه اعمال در اسلام منفور و طرد شده است لذا ارتباط با علمای دین می تواند چهره صحیحی از اسلام را نشان دهد.

  آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه بهترین روابط و هم زیستی روابط و همزیستی دینی است، بیان داشت: این نوع روابط پایدار بوده و برای همیشه باقی می ماند بنابراین سفر سفیر سوئد به ایران می تواند در جهت تقویت روابط ملت ها و مردم استان ها با یکدیگر موثر باشد.

  وی یادآور شد: شرایط امروز جامعه اقتضا می کند مردم در نقاط مختلف با هم ارتباط داشته باشند که امیدواریم این سفر منشاء برکات خوبی برای دو طرف باشد.

  گسترش روابط حسنه بر اساس صداقت نیاز امروز جوامع است

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دوران سفیر بودن پیتر تیلر در کشورهای اسلامی را فرصتی مناسب برای آشنایی وی با حقیقت اسلام دانست و افزود: روشی که در سوئد برای اصلاح فرهنگ از کودکان آغاز شده است اقدامی بسیار مناسب و دینی است چرا که پیامبر اسلام (ص) می فرماید تعلیمی که در دوران کودکی در ذهن کودک شکل می گیرد قوی تر از نقشی است که روی سنگ بسته می شود.

  آیت الله میرعمادی در پاسخ به سوال سفیر سوئد مبنی بر وظیفه نماینده ولی فقیه در هر استان چیست چنین گفت: مسئولیت نماینده ولی فقیه در هر استان رسیدگی به امورات دینی مردم و پاسخگویی به سوالات دینی، اقامه نماز جمعه و جماعت و ایجاد تعامل بین دستگاه های اجرایی هر استان است.

  وی افزود: نقش نماینده ولی فقیه در هر استان نقش پدری است که مجموعه مدیران و مسئولان تحت اشراف او مشغول خدمت هستند همچنین نقش وی دعوت به اتحاد، برادری، خدمت به مردم و رسیدگی به مردم است لذا این شخصیت مانند پدری در کنار مسئولین اجرایی بوده و آن ها را برای خدمت به مردم حمایت می کند.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه موضوع روحانیت شیعه با مسیحیت کاملا متفاوت است، بیان داشت: روحانیت شیعه در مسائل اجرایی و امور سیاست دخالت می کند و دین را جدای از سیاست نمی داند بلکه زندگی دنیا و آخرت مردم را در کنار هم می بیند.

  آیت الله میرعمادی سعادت بشر را در گروه توجه به مسائل مادی و معنوی و در کنار هم بودن این دو بعد از زندگی دانست و گفت: آنچه امروز جوامع به آن نیاز دارند گسترش روابط حسنه بر اساس صداقت و محبت بوده و بهترین راه محبت نیز همین روابط رودررو است.

  برچسب ها :

  نظرات