آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 4 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25884
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تهدید زنجیره‌ای‌ها به قطع دست منتقدین/ مهر تکذیب بر پیشانی نهاد عالی اصلاح‌طلبان

  آوای شمال/ رسانه‌های مکتوب همواره نقش عمده‌ای در هدایت افکار عمومی و جریان‌سازی رسانه‌ای به عهده دارند که در این بین جایگاه روزنامه‌ها، جایگاه ویژه‌ای است. به همین منظور گروه سیاسی مشرق به تحلیل و بررسی محتوای روزنامه‌های متعلق به جریان اصلاح‌طلب می‌پردازد. ****** روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات روز یکشنبه را با تمرکز بر سخنان انتقادی […]

  آوای شمال/ رسانه‌های مکتوب همواره نقش عمده‌ای در هدایت افکار عمومی و جریان‌سازی رسانه‌ای به عهده دارند که در این بین جایگاه روزنامه‌ها، جایگاه ویژه‌ای است. به همین منظور گروه سیاسی مشرق به تحلیل و بررسی محتوای روزنامه‌های متعلق به جریان اصلاح‌طلب می‌پردازد.

  ******
  روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات روز یکشنبه را با تمرکز بر سخنان انتقادی آیت‌الله مصباح یزدی نسبت به هاشمی رفسنجانی آغاز کردند و آن را در راستای جدال قدیمی دو سیاستمدار تعبیر کردند؛ این روزنامه‌ها همچنین اعتراض به نوع واکنش مداحان به رفتار مسئولین دولتی را حرمت شکنی دانستند و به شدت از آن انتقاد کردند.

  روزنامه مردم‌سالاری

  تهدید زنجیره‌ای‌ها به قطع دست منتقدین/ مهر تکذیب بر پیشانی نهاد عالی اصلاح‌طلبانارگان رسمی حزب مردم‌سالاری یک‌شنبه را با تیترهای «هشدار به مؤسسات اعتباری و صرافی‌های غیر مجاز» و «والیبالیست‌ها به دنبال دومین پیروزی برابر آمریکا» روانه پیشخوان مطبوعات کشور شده است.

  · شناسایی اخلال‌گران مراسم حرم امام خمینی (ره)

  اخلال در سخنرانی رییس‌جمهور در حرم امام خمینی (ره) با واکنش‌های فراوانی همراه شد؛ مسئولین امنیتی-انتظامی خبر از پیگیری قطعی این رخداد دادند؛ گروه سیاسی روزنامه مردم‌سالاری در انعکاس این مطلب نوشت «سخنگوی وزارت کشور گفت: برخی از اخلالگران مراسم سخنرانی رئیس‌جمهور در حرم امام‌خمینی (ره) شناسایی شده‌اند. حسینعلی امیری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به مراسم سخنرانی رئیس‌جمهور در شب سالگرد ارتحال امام‌خمینی (ره) و تلاش عده‌ای برای برهم زدن مراسم سخنرانی وی گفت: تأمین امنیت محدوده داخلی حرم حضرت امام‌خمینی (ره) بر اساس مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی به‌عهده سپاه پاسداران است. وی افزود: دوربین‌های داخل حرم در اختیار سپاه است و برادران ما در سپاه به این موضوع رسیدگی می‌کنند و به‌حسب آنچه بنده از معاون امنیتی وزارت کشور سؤال کردم، گفتند که این موضوع در دست رسیدگی است و برخی‌ها شناسایی شده‌اند. سخنگوی وزارت کشور همچنین درباره آخرین آمار از استعفای مدیران دولتی برای حضور در انتخابات مجلس گفت: آمار دقیق استعفادهندگان روزهای آینده منتشر می‌شود.»

  گفتنی است که خبرگزاری بسیج در گزارشی اختصاصی خبر از لو رفتن برنامه‌ریزی دولتی برای اغتشاش در سخنرانی آقای روحانی داده بود و در همین راستا نوشت «یکی از افراد بازداشت شده علیرضا «ی» فرزند ارسلان می‌گوید: آقایان امیر «ی»، غلامرضا «ی» و بهروز «ب» از فعالان سیاسی شهریار هستیم، سرگروه‌های کاروانی بودیم که با دستور «د» «ک» و سازماندهی بهروز «ب» که از مسئولین یکی از ادارات است سازماندهی شدیم و هر کدام موظف شدیم ۶-۵ نفر را جمع کنیم، با خودمان در سخنرانی رئیس جمهور در حرم امام شرکت کنیم. وی می‌گوید: امیر «ی» یکی از مسئولین ملارد که همراه ما بود از فعالان اغتشاشات سال ۸۸ بوده و حدود شش ماه به اتهام شرکت در فتنه ۸۸ سابقه بازداشت دارد.»

  روزنامه ابتکار

  روزنامه ابتکار یک‌شنبه را به تیترهای «شمشیر دولبه طرح مجلس» و «مسیر هموار آغاز می‌شود» اختصاص داد.

  تهدید زنجیره‌ای‌ها به قطع دست منتقدین/ مهر تکذیب بر پیشانی نهاد عالی اصلاح‌طلبان· دست دلواپسان را از سیاست قطع می‌کنیم

  گروه سیاسی روزنامه ابتکار مدعی است که برخی از جریانات سیاسی کشور از تشییع شهدا بهره‌برداری سیاسی کرده‌اند بنابراین باید جریان اصلاحات در پاسخ به این رفتار آنان واکنش متناسب و البته سیاسی! بدهد؛ گروه سیاسی روزنامه ابتکار زمان پاسخ را به اسفند ماه موکول می‌کند و خبر از پایان همیشگی جریان رقیب خود می‌دهد.

  نویسنده در همین راستا با ادبیاتی تمامیت‌خواهانه نوشت «باید برای همیشه دست دلواپسان را از صحنه سیاسی کشور قطع کنیم. قطعاً نحوه برخورد ما با برخورد دلواپسان فرق دارد. ما برای به حاشیه راندن جریان دلواپس کشور، باید به صندوق‌ها رأی پناه ببریم و کاری که در خرداد ۹۲ انجام دادیم را در اسفند ۹۴ تکرار کنیم. تنها راه مقابله با این نحله سیاسی، انتخابات است. باید از طریق روش‌های دموکراتیک بازوان قدرت دلواپسان را قطع کنیم. امروز مجلس مهم‌ترین مامن این افراد است. حتی بسیاری از این بداخلاقی‌ها از خانه ملت نشأت می‌گیرد. پس باید برای پاسخ دادن به این دلواپسی‌ها، پارلمان را هدف بگیریم و نگذاریم دیگر چنین مجلسی در ایران تکرار شود. باید بدانیم در مجلسی که برای مردم ایران است نباید عده‌ای با گردن‌کشی منافع سیاسی خود را پیش ببرند و تمام گروه‌های مخالف خود را متهم به خیانت به کشور کنند.

  اسفند ۹۴ زمان مناسبی برای پاسخ به دلواپسان است. اسفند ۹۴ حتی در این برهه از زمان و با توجه به روند مذاکرات هسته‌ای، می‌تواند مهم‌تر از خرداد ۹۲ باشد. تاریخ برای ایران در اسفند ۹۴ می‌تواند برای ایران از نو نوشته شود. رأی مردم به جریان اعتدال در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری می‌تواند پایانی باشد بر عصر دلواپسی. قطعاً اگر مردم در صحنه حاضر شوند، می‌توانیم خوشبین باشیم که بعد از دولت اعتدال، مجلس عقلانیت در ایران تشکیل شود. تشکیل چنین مجلسی پاسخ مناسبی است بر بی‌احترامی دلواپسان در خرداد ماه و در مراسم تشییع شهدای غواص.»

  روزنامه اعتماد

  روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد نیم‌تای بالای صفحه اول خود را به تیترهای «دانشگاه نگران است» و «موج اسناد علیه سعودی» اختصاص داده است.

  · کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ۹۶

  تهدید زنجیره‌ای‌ها به قطع دست منتقدین/ مهر تکذیب بر پیشانی نهاد عالی اصلاح‌طلبان«حزب ندا تمام تلاش خود را می‌کند که انحراف از کشور رخت بربندد و این انحراف را در وجود احمدی‌نژادیسم به عنوان یک فرهنگ می‌بیند. ما می‌خواهیم که خط انحراف از کشور برود ولو خون بخواهد.» بخشی از اظهارات صادق خرازی در نخستین همایش تشکیلاتی حزب ندای ایرانیان بود که با واکنش شدید جوانفکر و داوری از حامیان محمود احمدی‌نژاد همراه شد. گروه احزاب روزنامه اعتماد مدعی است که جوابیه‌های دو عضو رسانه‌ای تیم احمدی‌نژاد نیاز به رمزگشایی دارد و ماحصل آن زمزمه حضور «مراد» از لسان «مریدان» است.

  گروه احزاب روزنامه اعتماد در راستا کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ۹۶ نوشت ««بازگرداندن احمدی‌نژاد به عرصه مدیریت عالی اجرایی کشور» نه آنکه تنها شاه‌بیت جوابیه علی‌اکبر جوانفکر باشد که نشان و نشانه‌ای از مختصات و مشخصات ذهنی و فکری جریان احمدی‌نژاد و برنامه سیاسی آنان برای آینده است. این جملات جوانفکر به قدری واضح و گویاست که می‌شود فهمید احمدی‌نژادی‌ها به دنبال زمینگیر شدن دولت حسن روحانی و تکرار ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد هستند و برای رسیدن به این هدف آمادگی هر کاری را دارند.

  شاید یکی از کارهایی که احمدی‌نژادی‌ها برای رسیدن به این هدف در نظر دارند مقابله با افراد شاخصی است که اقدام به افشاگری درباره مدیریت هشت ساله محمود احمدی‌نژاد کرده و می‌کنند. بی‌تردید همین نگاه است که باعث شده تا جوانفکر در ادامه با پذیرش اینکه جریان احمدی‌نژاد یک جریان انحرافی است به هاشمی، کاندیداهای معترض به انتخابات ۸۸ و رییس دولت اصلاحات بتازد و بنویسد: «خون» کلیدواژه دیگری از سخنان آقای صادق خرازی است. او گفته است که باید با گرایش روزافزون جامعه به احمدی‌نژاد مقابله کرد ولو خون بخواهد. ابراز چنین سخنانی از سوی یک مقام حزبی و