آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25879
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  سیاست یک بام و ۲ هوای مجلس در افطاریها

  آوای شمال/ در حالی که مجلس اعلام کرد امسال مراسم افطاری برگزار نمی کند و از طرف دیگر نمایندگان طرح ۲ فوریتی ممنوعیت تامین هزینه افطاری دستگاه‌ها با بودجه دولتی تهیه کردند، شاهد هستیم که نمایندگان خود به ضیافت افطاری می روند و فردا شب مهمان دولت هستند. به گزارش خبرنگار عصر خبر، مجلس شورای […]

  آوای شمال/ در حالی که مجلس اعلام کرد امسال مراسم افطاری برگزار نمی کند و از طرف دیگر نمایندگان طرح ۲ فوریتی ممنوعیت تامین هزینه افطاری دستگاه‌ها با بودجه دولتی تهیه کردند، شاهد هستیم که نمایندگان خود به ضیافت افطاری می روند و فردا شب مهمان دولت هستند.

  به گزارش خبرنگار عصر خبر، مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که به رغم آنکه هر ساله قوه مقننه برای نمایندگان خانه ملت و خانواده‌های آنها، کارکنان مجلس، کتابخانه و مرکز پژوهش‌های مجلس به صورت مجزا مراسم افطاری برگزار می‌کرد، امسال در ماه مبارک رمضان در راستای صرفه‌جویی، مراسم افطاری برگزار نمی‌کند.

  از طرف دیگر روز چهارشنبه ۲۷ خرداد در حاشیه جلسه علنی مجلس شنیده شده که حدود ۳۰ نماینده طرح ۲ فوریتی ممنوعیت تامین هزینه افطاری دستگاه‌ها با بودجه دولتی را تهیه کردند که بر اساس آن تامین هزینه افطاری کلیه دستگاه‌های اجرایی از هر محل از جمله بودجه کل کشور، اعتبارات عمومی و اختصاصی، منابع داخلی، اعتبارات خارج شمول و منابع حاصل از صرفه‌جویی به هر میزان و به هر نحو مطلقا ممنوع است.

  هرچند که این طرح هنوز در صحن مجلس مطرح نشده و به توصیب نمایندگان نرسید اما با توجه به اینکه مجلس در راستای صرفه جویی مراسم افطاریهای خود را حذف کرده، انتظار می رود که خود در این زمینه پیش قدم باشد.

  اما در کمال ناباوری امروز در رسانه ها اعلام شد که نشست مشترک نمایندگان مجلس و اعضای کابینه عصر فردا (یکشنبه) ۳۱ خردادماه همراه با ضیافت افطار در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

  محمدحسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس در این زمینه اعلام کرد که نشست مشترک قوای مقننه و مجریه عصر فردا در محل سالن اجلاس سران برگزار می‌شود و سپس نمایندگان مجلس در همان سالن اجلاس سران میهمان سفره افطار دولت خواهند بود.

  حال سوال این است مجلس که خود افطاری نمی دهد و نمایندگان طرح ۲ فوریتی تهیه می کنند تا جلوی هزینه بیت المال برای افطاری گرفته شود چرا خود پیشتاز رفتن به مراسم افطاری هستند و خود مهمان می شوند.

  آیا در ضیافت افطار فردا شب از بیت المال هزینه نمی شود؟

  برچسب ها :

  نظرات