آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25763
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  جداسازی ۳۸ هزار قاچاقچی مواد مخدر در زندان

  آوای شمال/ دکتر علی جزینی افزود: ما با تعامل دستگاه های ذی ربط تلاش کردیم که محل نگهداری خرده‌فروشان و زندانیان جرایم موادمخدر از دیگز زندانیان جداسازی شود و قرار است ۳۸ هزار نفر از این افراد جدا شوند. اولویت ما نگهداری خرده‌فروشان در زندان فشاپویه تهران است و امیدواریم این محل تا ۱۵ روز […]

  آوای شمال/ دکتر علی جزینی افزود: ما با تعامل دستگاه های ذی ربط تلاش کردیم که محل نگهداری خرده‌فروشان و زندانیان جرایم موادمخدر از دیگز زندانیان جداسازی شود و قرار است ۳۸ هزار نفر از این افراد جدا شوند. اولویت ما نگهداری خرده‌فروشان در زندان فشاپویه تهران است و امیدواریم این محل تا ۱۵ روز آینده آماده شود. همچنین در حال آماده‌ سازی ۷ مرکز دیگر در سطح کشور هستیم که نیازمند تکمیل اعتبارات هستیم.

  وی گفت: سال گذشته ۳۰۰ واحد از آشپز‌خانه‌های تولید شیشه شناسایی و منهدم شد که از آنها ۴ هزار کیلوگرم مواد مخدر صنعتی کشف شد که باید این اقدامات مقابله‌ای به نسبت گذشته بیشتر شود. از مردم می‌خواهم در رابطه با اطلاعاتی که دارند با پلیس و وزارت اطلاعات همکاری کنند.

  جزینی افزود: افراد برای درمان خود باید به مراکز مجاز درمان اعتیاد توسط سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت اداره می‌شوند، ‌مراجعه کنند. آدرس این مراکز هم از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد به نشانی www.dchq.ir قابل مشاهده است و هم اینکه سامانه ملی مشاوره اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ پاسخگوی این موضوع است. در سال گذشته نیز ۱۴۳۰ کمپ ترک اعتیاد در مسیر ساماندهی ‏قرار گرفت یا پلمپ شدند. ‏

  وی ادامه داد: سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر با خط ملی مشاوره اعتیاد تماس داشتند که این رقم ۷۵ درصد افزایش داشته است. ۸۳ تماس گیرندگان زنان نیز بوده‌‌اند که نگران فرزندانشان بودند، عمده سوالات هم در خصوص شیشه و نشانه‌های مصرف آن بوده است.

  به گفته جزینی، جمع‌آوری معتادان کنار خیابان‌ها و اتوبان‌ها نیاز به یک فرایند دارد که اذن قاضی، آمادگی نیروی انتظامی و مجوز از سوی سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت جهت نگهداری در مراکز را می‌طلبد. در عین حال می‌دانیم که مردم فضای آرام می‌خواهند،‌ چرا که آرامش حق مردم است و نه تنها در اتوبان‌ها بلکه در مکان‌های دیگر هم باید نسبت به جمع‌آوری معتادان اقدام شود و این کار مستلزم تامین فضای بیشتری است که تاکنون فضا برای جمع‌آوری و نگهداری ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ نفر ایجاد شده و تلاش داریم تا پایان نیمه دوم سال آن ظرفیت  ۶ هزار و ۸۰۰ نفری نیز تکمیل شود.

  قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ۲۴ سازمان و وزارتخانه عضو اصلی یا مرتبط با ستاد مبارزه با مواد مخدر است، اظهار داشت: انجام وظایف هر یک از این سازمان‌ها نیازمند پیگیری مجزا است که در جلسه هفته آینده‌ی ستاد مبارزه با مواد مخدر در گزارشی نسبت به ارائه برنامه‌هایی به منظور افزایش جلب و همکاری آنها اقدام خواهیم کرد.

  برچسب ها :

  نظرات