آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25742
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  لزوم توجه به سلامت رانندگان/ کاهش ساعت کار رانندگان اتوبوس

  آوای شمال/ از نکات مهم قبل از شروع رانندگی سلامت کامل جسمی و روحی راننده و استراحت کامل قبل از شروع رانندگی است. اینها از جمله مواردی است که همواره بر آن تاکید شده تا از بروز سوانح رانندگی جلوگیری شود. براساس آمارها ۶۰ درصد از تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد […]

  آوای شمال/ از نکات مهم قبل از شروع رانندگی سلامت کامل جسمی و روحی راننده و استراحت کامل قبل از شروع رانندگی است. اینها از جمله مواردی است که همواره بر آن تاکید شده تا از بروز سوانح رانندگی جلوگیری شود.

  براساس آمارها ۶۰ درصد از تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد که این نشانگر خستگی رانندگان و بی توجهی به زمان استراحت است و تاکنون هم این عامل منجر به سوانح زیادی شده است.

  متاسفانه باوجود هشدارها برخی رانندگان، موضوع خستگی و خواب آلودگی را جدی نمی گیرند و بدون استراحت کافی در زمان خستگی اقدام به رانندگی می کند، به گونه ای که فرد توانایی کنترل وسیله نقلیه را در یک مقطع زمانی کوتاه از دست داده و سانحه رانندگی رخ می دهد.

  این موضوع به خصوص در حمل و نقل عمومی جاده ای بیشتر اهمیت دارد بطوریکه به گفته کارشناسان رانندگان ناوگان حمل ونقل عومی مسافربری نباید بیش از ۹ ساعت در شبانه روز رانندگی کنند.

  اما از آنجاییکه سابقه رانندگان شخصی در جایی ثبت نمی شود بنابراین آنها باید خود به این امر توجه داشته باشند و بیش از حد رانندگی نکنند اما تجربه نشان داده که تعداد زیادی از رانندگان اتوبوس ها ساعت کار بالایی دارند که همین موضوع موجب خواب آلودگی و تصادفات رانندگی می شود.

  بنابراین با توجه به تعداد بالای سوانح رانندگی در کشور به خصوص در ناوگان حمل و نقل عمومی نیاز است که دولت نظارت بیشتری را بر عملکرد شرکت های حمل و نقل مسافر و رانندگان داشته باشد تا از چند شیفته کار کردن رانندگان جلوگیری شود.

  برچسب ها :

  نظرات