آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25684
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ازادعای پولدار بودن دولت یازدهم و ناگفته های جلسه قبل از کاندیداتوری روحانی تا متلک حدادیان به هاشمی و احمدی نژاد و پاسخ منفی علی دایی برای سرمربیگری

  آوای شمال/ ***نظرسنجی جالب آمریکایی‌ها در مورد فتنه ۸۸ موسسه امریکایی آی پز در نظرسنجی که ۶ سال پس از فتنه ۸۸ انجام داده سوالاتی را به صورت تلفنی از شهروندان ایرانی پرسیده که نتایج آن در رابطه با رد ادعای تقلب و میزان مشارکت مردم در انتخابات ۸۸ می تواند جالب توجه باشد. در […]

  آوای شمال/ ***نظرسنجی جالب آمریکایی‌ها در مورد فتنه ۸۸

  موسسه امریکایی آی پز در نظرسنجی که ۶ سال پس از فتنه ۸۸ انجام داده سوالاتی را به صورت تلفنی از شهروندان ایرانی پرسیده که نتایج آن در رابطه با رد ادعای تقلب و میزان مشارکت مردم در انتخابات ۸۸ می تواند جالب توجه باشد.

  در نتایج این نظرسنجی که با عنوان «میراث جنبش سبز» منتشر شده، این موسسه امرکایی اذعان می کند که نزدیک به ۶۰ درصد از مردم ایران اعتقادی به تقلب در سال ۸۸ ندارند.

  در  گزارش منتشر شده آی پُز آمده است: « رویدادهای موسوم به جنبش سبز بر پایه‌ این باور شکل گرفت که در انتخابات سال ۸۸ تقلب صورت گرفته است و به جای نام برنده‌ واقعی انتخابات یعنی آقای موسوی، نام آقای احمدی‌نژاد به عنوان فرد پیروز انتخابات اعلام شده است. اکنون با گذشت بیش از شش سال از آن زمان، آی‌پز این پرسش را با مردم در میان گذاشته است که آیا به باور آنان در آن انتخابات تقلبی صورت گرفته بود یا خیر… ۵۹ درصد ایرانی‌ها اعتقاد دارند که نتیجه‌‌ اعلام شده‌ انتخابات سال ۸۸ که به پیروزی محمود احمدی‌نژاد منجر شد، درست بوده است. اما ۲۱ درصد هم در خصوص وقوع یا عدم وقوع تقلب از اعلام نظر مشخص خودداری می‌کنند و در مقابل ۱۹ درصد نیز می گویند در آن انتخابات تقلب شده است.»

  هرچند که در طول سالهای اخیر بسیاری از رسانه های غربی و برخی از رسانه های فارسی زبان تلاش داشتند تا در میزان مشارکت مردم در سال ۸۸ تشکیک ایجاد کنند، اما نتایج این نظرسنجی مشارکتی برابر با میزان مشارکت سال ۸۸ را اثبات  می کند. این موسسه از افراد ۲۴ سال و بالاتر (که از نظر قانونی واجد شرط سنی برای شرکت در انتخابات سال ۸۸ بوده اند) پرسیده است که آیا در انتخابات سال ۸۸ شرکت کرده اید؟ مطابق یافته های این پیمایش حدود ۸۸ درصد گفته اند که در انتخابات سال ۸۸ شرکت داشتند. که این رقم تا حد زیادی برابر با نرخ مشارکت رسمی(۸۵ درصد) اعلام شده در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است.

  *** دولت ریال کافی دارد؛ تحریم را بهانه نکند

  نماینده مردم تهران در مجلس گفت: «برداشت از صندوق توسعه ملی» و «بودجه جاری» و «درآمد ریالی نفتی» دولت یازدهم را که با هم جمع کنیم، حتی از مجموع برداشت ریالی نفت در ۸ سال دولت قبل بیشتر می‌شود.

  سیدمسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مجلس در واکنش به سخنان روز دوشنبه معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: آقای جهانگیری صحبت‌هایی داشته است مبنی بر اینکه نفت الآن ۵۰ دلار شده و نتیجه گرفته‌اند که بی‌انصافی است با وزیر آموزش‌وپرورش این‌طور رفتار شود.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کل هزینه‌های (فقط) جاری دولت قبل، از سال ۸۴ تا ۹۱، ـ بدون هزینه‌های عمرانی ـ ۴۶۴ هزار میلیارد تومان بوده است؛ اما جمع سه سال اول دولت یازدهم ـ با احتساب تحقق بودجه مصوب امسال ـ جمعاً ۴۴۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ یعنی می‌توانیم بگوییم که سه سال این دولت تقریباً به‌اندازه هشت سال دولت سابق هزینه جاری داشته است و این نشان می‌دهد که دولت یازدهم به‌اندازه کافی پول در اختیارش قرار داشته.

  وی با ذکر این نکته که «نمی‌شود تحریم را بهانه کرد، چون ریال به‌اندازه کافی در اختیار داشتید» افزود: سؤال ما این است که دولت این پول را که معادل هزینه جاری هشت سال دولت سابق است، کجا خرج نموده؟

  وزیر اسبق نفت در ادامه با اشاره به درآمدهای نفتی دولت‌های نهم تا یازدهم گفت: سال‌های ۸۴ تا ۹۱ مجموع درآمد ریالی نفتی کشور ۲۴۰ هزار میلیارد تومان بوده که به حساب خزانه واریز شده است. درعین‌حال طی سال‌های ۹۲ تا ۹۴ که تصدی امور به دست دولت یازدهم است، ـ با احتساب تبصره امسال ـ بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به‌صورت ریالی از فروش نفت برداشت شده است.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس خطاب به دولتی‌ها گفت: شما در بودجه جاری و برداشت از نفت، خوب خرج کردید. دولت حتی مشکل آب را به تحریم پیوند می‌زند، درصورتی‌که در کنار همه پول‌های بودجه جاری و درآمد ریالی نفتی، یک مجوز خاص هم برای برداشت از صندوق توسعه ملی از مقام معظم رهبری در خصوص حل مشکل آب گرفته‌اند. در نتیجه گره زدن تحریم‌ها با بعضی موارد مانند آب خوردن مردم واقعاً به دور از انصاف است. وقتی به این وضوح ضعف مدیریتی نمایان است، چرا تحریم را عَلَم می‌کنید؟

  «برداشت از صندوق توسعه ملی» و «بودجه جاری» و «درآمد ریالی نفتی» دولت یازدهم را که با هم جمع کنیم،حتی از مجموع برداشت ریالی نفت در ۸ سال دولت قبل بیشتر می‌شود

  نماینده مجلس نهم گفت: نکته قابل‌توجه دیگر این است که دولت برداشت‌هایی هم از صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره ارزی انجام داده است. در یک نوبت ۱٫۷ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی برداشتند و به بخش خصوصی دادند که البته قرار بوده این مبلغ را برگردانند ولی هنوز برنگشته است. یک نوبت هم ۴٫۱ میلیارد از صندوق توسعه برداشت شده بود و بعداً آن را به نام ذخایر بانک مرکزی تغییر سند دادند. بعد هم گفتند که فقط ۱٫۲ میلیارد اتفاق افتاده است. ۸ میلیارد هم که مجوز خاص برای معضل آب است. اگر این‌ها را هم اضافه کنیم که بیش از ۸ سال دولت سابق برداشت ریالی از نفت بوده است.

  ***پاسخ جالب مجری سیما به کارشناس حامی دولت

  گفت‌وگوی اخیر مجری اخبار سیما با کارشناس حامی بیانیه لوزان حاوی نکات قابل تاملی است.

   سید محمد رضی زاده از فعالان شبکه‌های اجتماعی در گوگل پلاس نوشت: صحبت‌های متناقض بهشتی پور و پاسخ خوب مجری در پایان صحبت های مهمان تلفنی اخبار ۲۱ دارای نکات قابل تاملی است.

  متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  مجری: آیا ایران واقعا می‌تواند در محدوده زمانی در نظر گرفته شده در توافق نهایی به سانتریفیوژهاش گاز تزریق کند؟

  بهشتی پور: بله! به طور قطع اینچنین هست. چون اساسا گاز تزریق نشود که عملیات غنی سازی انجام نمی‌شود. بنابراین حتما گاز هگزو فلورایدی که در اصفهان تهیه خواهد شد و در سانتریفیوژهای مستقر در نطنز تزریق و غنی‌سازی خواهد شد.

  مجری: این موضوع در جایی هم نوشته شده؟

  بهشتی پور: بله!

  مجری: آن سانتریفیوژهایی که ما برای تحقیق و توسعه داریم توی آنها می توانیم گاز تزریق کنیم؟

  بهشتی پور: بله

  مجری: می‌توانیم تعداد زیادی سانتریفیوژ بسازیم و آنها را زنجیره کنیم؟

  بهشتی پور: نخیر، بستگی دارد مذاکره کنندگان ما چه توافقی کنند.

  مجری: آیا ما در این دوره می توانیم به سانتریفیوژهای IR8 گاز تزریق کنیم؟

  بهشتی پور: نه! در این دوره ۱۰ ساله‌ای که توافق کردیم، ما با  IR8گاز هگزو فلوراید تزریق نخواهیم کرد! اما مهم این است که دانشمندان ما این دستاورد IR8 را بومی کرده‌اند. و طرف آمریکایی با آن تبلیغاتی که در فکت شیت می کند می‌خواهد القا کند که ایران تا زمانی که گاز تزریق نکند نمی‌تواند نهایی کند، در حالیکه اینچنین نیست، تزریق گاز تنها یک مرحله از روند غنی سازی است البته مهمترین مرحله! ولی دانشمندان هسته‌ای ما این را به خوبی یاد گرفتند که چطور این ir8 را بسازند!!

  مجری: به هر حال ما تا زمانی که نتوانیم ماشین های جدید بسازیم و گاز تزریق کنیم، نمی توانیم تحقیق و توسعه‌مان را کامل کنیم!

  ***اقدام وحشیانه داعش با جنازه دختر ایزدی

  داعش جنازه دختر ۱۷ ساله ایزدی را که به دلیل تجاوزهای مکرر تروریست‌های داعش دست به خودکشی زده بود، در بین زباله‌ها پرت کرد تا خوراک حیوانات شود.

  سایت جبهه جهانی مستضعفین نوشت: عناصر گروهک تروریستی داعش در ادامه اقدامات وحشیانه خود، جنازه یک دختر ایزدی را در بین زباله‌ها انداختند تا غذای سگ‌ها شود.

  سایت خبری “بوابه فیتو” مصر در این‌باره گزارش داد، داعش، جنازه “جیلان برجس نایف” دختر جوان ایزدی را که به دلیل تجاوزات مکرر تروریست‌ها به وی خود‌کشی کرده بود، در زباله‌ها پرت کردند تا خوراک حیوانات شود.

  جیلان دختر ۱۷ ساله ساکن روستای کر عزیز در منطقه سنجار عراق بود که داعش پدر و شش برادر وی را ذبح کرده و وی را به همراه خواهر و مادرش به عنوان کنیز به شهر موصل عراق برد.

  این دختر آواره به دلیل تاب نیاوردن مقابل تجاوز جنسی نیروهای داعش و فروخته شدن در بازار برده‌ها، در حمام خودکشی کرد.

  جیلان و خواهرش جیهان از جمله ۱۵۰ زن و دختر ایزدی هستند که تاکنون به دلیل جنایات داعش دست به خودکشی زده‌اند.

  خانم “امل حسو” پرستار اردوگاه آوارگان ایزدی گفت: داعش به اسرای ایزدی‌ خود اعلام کرده است چنانچه خودکشی کنند، جنازه‌شان را در زباله‌ها می‌اندازد تا خوراک سگ‌ها شوند و این جنایت را علیه زنان ایزدی اجرا کرده است.

  *** تجمع ۱۵۰۰ تروریست در نزدیکی مرزهای تاجیکستان

  فرمانده نیروهای مرزبانی تاجیکستان در جلسه شورای فرماندهان نیروهای مرزی اتحاد دولت های مستقل اعلام کرد که بیش از یک هزار و ۵۰۰ تروریست درنزدیکی مرزهای این کشور مستقر شده و در حال درگیری با نیروهای افغانستان هستند.

  جلسه شورای فرماندهان نیروهای مرزی اتحاد دولت های مستقل روز پنجشنبه برای بررسی مسایل مرتبط با تحکیم مرزهای کشورهای عضو این شورا و منطقه آسیای مرکزی به ریاست «ولدایمر کلیشف» معاون اول فرمانده نیروهای مرزی سرحد روسیه در شهر دوشنبه آغاز به کار کرد.

  براساس اعلام رسانه های تاجیکستان، در این شورا فرماندهان مرزبانی کشور های روسیه، آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان ، ازبکستان و افغانستان حضور دارند.

  در این شورا مسایل مرتبط با تحکیم مرزهای کشورهای اتحاد دولت های مستقل و منطقه آسیای مرکزی با توجه به خطر های فزاینده از خاک افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین در این جلسه نتایج مانور مشترک دو هفته پیش بررسی شد.

  ژنرال «رجبعلی رحمان علی» فرمانده نیروهای مرزبانی و معاون اول رئیس کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان در این جلسه افزود: تروریست های که در مرز این کشور با افغانستان مستقرند از گروه های طالبان ، حرکت اسلامی ازبکستان ، القاعده و انصارالله بوده و در نواحی دشت ارچی ، امام صاحب و قندوز افغانستان تجمع کرده اند.

  این برای نخستین بار است که مقام های تاجیکستان درباره تعداد افراد مسلح و گروه های تروریستی در مرز با افغانستان اظهارنظر می کنند. پیش از این، «رمضان رحیم زاده» وزیر کشور تاجیکستان از تجمع تروریست ها در منطقه مرزی افغانستان خبر داده بود اما اشاره ای به تعداد آنها نکرده بود.

  با شدت گرفتن درگیری میان تروریست ها و نیرو های دولتی افغانستان در بهار سال جاری، درباره استقرار این تروریست ها در مرز تاجیکستان خبرهای زیادی منتشر و گفته شده که نیروهای طالبان و هم پیمان هایشان برخی از مناطق شمال افغانستان در مرز با تاجیکستان را به تصرف خود درآورده اند.

   ***حمله فیزیکی به نماینده انصارالله در ژنو

  در حالی که حمزه الحوثی نماینده جنبش انصارالله یمن در باشگاه مطبوعاتی ژنو مشغول تشریح جنایت های سعودی ها در یمن بود، شماری از نمایندگان جدایی طلب جنوب یمن به وی حمله فیزیکی کردند.

  حمزه الحوثی مشغول تشریح جنایت های عربستان سعودی در یمن بود اما ظاهرا سخنان وی به مذاق برخی از یمنی های وابسته به عربستان حاضر در نشست خوش نیامد و دو نفر از آنان به وی حمله فیزیکی کردند.

  گروهی از جدایی طلبان جنوب یمن در حالی که پرچم یمن جنوبی را در دست داشتند، عمدا به تحریک دیگر یمنی ها می پرداختند و پرچم سابق یمن جنوبی را به گونه ای تحریک آمیز به نمایش گذاشته و در نهایت با توهین به نماینده انصارالله، اقدام به ضرب و شتم وی کردند.

  نکته قابل توجه اینکه برگزار کنندگان این نشست مطبوعاتی هیچ گونه اقدامی برای جلوگیری از این کار نکردند و گروهی از شرکت کنندگان در این کنفرانس سعی کردند یکی از مهاجمان را از سالن بیرون کنند.

  فیلم این حمله در فضای مجازی نیز منتشر شده است.

  ***شورش علیه پرداخت حقوق در سپاه پاسداران

  محسن رفیق‌دوست در کتاب خاطرات خود به خاطره جالبی از اعتراض بچه های سپاه به پرداخت اولین حقوق اشاره کرده است.

  محسن رفیق‌دوست می نویسد: هشتاد – نود درصد بچه‌های سپاه مجرد بودند و اغلب خانه نمی‌رفتند و در مقر سپاه می‌خوابیدند. ما هم صبحانه و ناهار و شام، نان پنیر و کنسرو می‌دادیم. می‌دانستیم این قضیه دوام ندارد.

  در شهریور و مهر ۱۳۵۸ کم‌کم داشتیم بودجه می‌گرفتیم. گفتیم سپاهی‌ها باید حقوق بگیرند؛ پایه حقوق را ۲۰۰۰ تومان اعلام کردم و گفتیم از این ماه همه سپاهی‌ها باید بیایند و حقوق بگیرند. دیدیم شورشی علیه ما در سپاه به راه افتاد که این‌ها می‌خواهند ما را دنیاپرست بکنند. دسته راه انداختند و سروصدا کردند، ما محکم ایستادیم. تا اینکه بالاخره به رئیس آن‌ها که جوانی بود، گفتم هر کس حقوق نگیرد از سپاه اخراج می‌شود. صندوقی درست کرد و اطلاعیه‌ای زد به دیوار که آن‌هایی که حقوق نمی‌خواهند، بروند و حقوقشان را بگیرند و در صندوق بیندازند.

  بعد از چند سال، وقتی در وزارت سپاه بودم و آقای علی لاریجانی معاون حقوقی من بود، ما یک کشتی غرق‌شده پیدا کردیم، آن را آوردیم و به قیمت ۷۰ میلیون تومان فروختیم. رفتم خدمت حضرت امام و گفتم: این ۷۰ میلیون تومان را چه‌کار کنم؟ اجازه می‌دهید که با این پول زندانیان سپاهی را آزاد کنیم؟

  عده‌ای از بچه‌های سپاه تصادف کرده و منجر به کشته شدن کسی شده بودند، سهواً تیری شلیک کرده و کسی را کشته بودند. این‌ها به خاطر دیه در زندان بودند. امام فرمودند: اگر منجر به تجری به قتل نشود، بروید این‌ها را آزاد کنید.

  به زندان سپاه در پادگان ولی‌عصر رفتم و رئیس زندان را صدا کردم، گفتم: همه زندانیان دیه‌ای را ردیف‌کن و با دادسرای نظامی هماهنگ کن. می‌خواهم پول دیه آن‌ها را بدهم و آزاد کنم.

  بچه‌ها را آوردند بیرون و همه صف بستند. دیدم یک نفر عقب ایستاده و جلو نمی‌آید. خوب که نگاه کردم، شناختمش. پرسیدم: این چرا نمی‌آید؟

  گفتند: این را از سپاه اخراج کرده‌اند و بعداً به جرم سرقت مسلحانه دستگیرشده.

  صدایش کردم و گفتم: تو همان نبودی که همه را جمع کرده بودی و علیه حقوق شعار می‌دادی؟ سرش را پایین انداخت و حرفی نزد.

  ** ورزشکار معروف پشت میله‌های زندان افتاد

  ستاره مشهور راگبی “دارن شارپر” بازیکن تیم راگ بی “NFL” به اتهام تجاوز به سه زن در سال ۲۰۱۳ پس از شکایت قربانیان دستگیر شد.

  “دارن شارپر” به اتهام تجاوز به عنف و سوء استفاده غیر اخلاقی به سه زن در نیو اورلئان دستگیر و محاکمه شد.

  پس از انجام تحقیقات پلیس، وی در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ در لس آنجلس، کالیفرنیا نیز به اتهام جرایم مشابه دستگیر شده بود که توانسته بود با در اختیار گرفتن یک وکیل زبردست از اتهامات وارده در جلسات دادگاه تبرئه شود.

  وی در حال حاضر تا پایان تحقیقات پلیس به صورت موقت به پنج سال زندان محکوم شده است.

  به گزارش پلیس، “دارن” پس از آشنا شدن با زنان، آنان در یک مهمانی دو نفره وادار به خوردن مشروبات الکلی و مصرف مواد مخد می‌کرد، سپس قربانیان را که به دلیل سوء مصرف مواد روانگردان از حالت طبیعی خارج می‌شدند،‌ مورد تعرض جنسی قرار می‌داد.

  به گفته پلیس، دو همدست دیگر وی به نام‌های “اریک نیومز” و “لیسلیک”  هر دو ۲۰ ساله بودند نیز در ارتباط با این پرونده دستگیر شدند.

  ***داعش سرکردۀ جیش الاسلام را سر بُرید

  عبدالله بشیر انیس پیش از دستگیری از سوی داعش، در گردان “سعد بن ابی وقاص” وابسته به گروهک جیش الاسلام، علیه ارتش سوریه می جنگید و چندین بار زخمی شده بود.

  سایت‌های وابسته به گروه تروریستی داعش، تصاویر و فیلم مربوط به اعدام یکی از سرکردگان گروهک “جیش الاسلام” در حومه دمشق را منتشر کردند.

  طبق گزارش العالم، صفحۀ متعلق به “ولایت دمشق” وابسته به داعش در توییتر، ویدیو و تصاویری از لحظات اعدام “عبدالله بشیر انیس” ملقب به “ابو حسین” را منتشر کرد.

  شخص اعدام شده، مسئول انبارهای سلاح و تجهیزات گروهک جیش الاسلام بود که به شیوۀ معمول داعش در اعدام ها، سر بریده شد.

  بر اساس اطلاعات موجود، عبدالله بشیر انیس پیش از دستگیری از سوی داعش، در گردان “سعد بن ابی وقاص” وابسته به گروهک جیش الاسلام، علیه ارتش سوریه می جنگید و چندین بار زخمی شده بود.

  وی برای درمان به اردن منتقل شد و پس از بازگشت به سوریه، به دلیل بسته بودن مسیر تردد به غوطه شرقی، به ناچار در قلمون ماند تا این که چند ماه پیش در درگیری با تروریست های داعش، به اسارت آنان در آمد.

  ***از روزه خواری تا آب بازی مختلط در کرج

  عده ای از دختران و پسران عمدتا زیر ۲۰ سال در پاسخ به فراخوان شبکه های اجتماعی به تجمع در دو پارک عمومی در فردیس و کرج با آب بازی مختلط و روزه خواری در ملا عام حرمت نخستین روز ماه مبارک رمضان را شکستند و این درحالی است که نهادهای مسئول علیرغم اطلاع قبلی از این تجمع، به هیچ وجه اقدام پیشگیرانه و قاطعی انجام ندادند و تنها نظاره گر این فضا بودند.

  این همایش هنجارشکنانه در پارک ایران زمین کرج و پارک تندرستی فردیس با حضور عده ای دختر و پسر شکل گرفت و خانواده های بسیاری در پارک شاهد این رفتار نامناسب بودند و بعضأ مورد مزاحمت و نا امنی قرار گرفتند.

  این گزارش حاکی است تعداد زیادی از اراذل و اوباش با شرکت در این تجمع و با سوء استفاده از اختلاط موجود و عدم برخورد قاطع، تقریبا فضا را در دست گرفته و اقدام به اعمال منافی عفت و هنجار شکنانه کردند. سیگار کشیدن و آب خوردن در میان مردم روزه دار که در اطراف برنامه نظاره گر بودند بسیار نمود داشت.

  نکته قابل تامل و سوال برانگیز اینجاست که چرا یک همایش هنجارشکنانه اینچنینی به راحتی و با یک فراخوان شبکه اجتماعی با این گستردگی و جمعیت ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفری در استان شکل می گیرد و هیچ مانعی برای برگزاری آن به وجود نمی آید.

  با توجه به اینکه استاندار و فرماندار کرج از روزها قبل در جریان این اجتماع در پارک ایران زمین بودند و با سابقه ای که طی سالهای گذشته  در این پارک وجود داشت و احتمال گستردگی آن به شدت وجود داشت حتی در یک اقدام ابتدایی اقدام به قطع آب پارک و جلوگیری از این تجمع هنجارشکنانه آنهم در ابتدای ماه رمضان نیز ننمودند؛ حال آنکه هفته گذشته برای مجوز همایش مردمی “به غرب باج نمیدهیم”  سنگ اندازیهای بسیاری را شاهد بودیم؛ طوری که مسئولین اجرایی این همایش هفت خان رستم را گذراندند تا بتوانند آن را برگزار کنند.

  مصاحبه های برخی مدیران استانداری و موضع گیری های رسمی و غیر رسمی استانداری البرز و فرمانداری کرج موید این موضوع است.

  ***تعطیلی مرکز فرماندهی و کنترل پهپادهای آمریکا توسط ایران

  روزنامه رای الیوم گزارش داد: «رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل تصمیم گرفته تا قدرت دفاع سایبری را برای مقابله با ایران به سطح بالاتری از وضعیت موجود گسترش دهد.»

  این روزنامه در ادامه گزارش داد: «اخیرا سرویس های اطلاعاتی اسرائیل با مسئولان سایبری تنش هایی داشته اند و خواستار بالا بردن سطح قدرت برای دفع حملات سایبری به تشکیلات و سازمان های نظامی و اقتصادی از سوی ایران شده اند.»

  این روزنامه در ادامه نوشت: «تحلیلگران مسائل نظامی اسرائیل معتقدند تجربه نشان داده قدرت حملات سایبری ایرانی ها خطرناک بوده و طی سال های اخیر نتایج بسیار شگفت انگیزی از این حملات محقق کرده اند.»

  این روزنامه در ادامه افزود: «اسرائیل به قدرت شگفت انگیز ایران در عرصه سایبری اعتراف کرده و از این رو هم در حال به روز رسانی قدرت دفاع سایبری خود است. ایران پیروزی های بزرگی در عرصه سایبری در پرونده دارد.»

  این روزنامه در ادامه گزارش داد: «ایرانی ها توانسته اند مرکز فرماندهی و کنترل پهپادهای آمریکایی در ایالات متحده که پهپادها را در عراق به پرواز درآورده را با حملات سایبری خود تعطیل کنند.

  به همین خاطر فرماندهان نظامی اسرائیل برای حفظ زیرساخت ها و سایت های مربوط به ارتش و نظام اقتصادی در پی بالا بردن سطح قدرت دفاع سایبری در برابر حملات سایبری ایران برآمده اند.»

  ***اقدام سرویس اطلاعاتی سوریه برای ترور «ابوبکر البغدادی»

  سایت خبری “الوعی نیوز” گزارش داد: «یکی از افسران ارتش سوریه فاش کرد سرویس های اطلاعاتی ارتش این کشور محل استقرار ابوبکر البغدادی سرکرده داعش را پیدا کرده اند ولی هنوز وقت مناسب برای ترور او فرا نرسیده است.

  بر پایه این گزارش؛ قرار است سرکرده داعش در اولین نماز جماعتی که بعد از شفا پیدا کردن او برگزار خواهد شد، شرکت کند.

  سرویس های اطلاعاتی سوریه در نظر دارند تا از این فرصت استفاده کرده و به ترور او اقدام کنند.

  ***دوربین سی ان ان در پایگاه خطرناک داعش در “تل ابیض” سوریه

  دوربین شبکه سی ان ان با ورود به یکی از پایگاه های داعش در تل ابیض طی گزارشی بخشی از اقدامات مخوف داعش را شرح داده است.

  شهر تل ابیض برای داعش از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار بود. نیروهای داعش از این شهر که در مرز مشترک سوریه و ترکیه واقع شده به عنوان گذرگاهی برای ورود به شهر رقه که مرکز این گروه است، استفاده می‌کردند.

  تصرف شهر تل ابیض از سوی کردها توانست به آنها در مرتبط کردن مناطق تحت کنترل در طول مرز ترکیه از عراق در شرق تا کوبانی در غرب کمک کند.

  فرماندهان نظامی داعش در یکی از این پایگاه ها قوانین سخت و جدی برای تخلف نیروها وشهروندان در نظر گرفته اند.

  در صورتی که نیروهای داعش از قوانین این گروهک سرپیچی می کردند، مانند تشکیلات نظامی سازمان یافته با آنها برخورد قاطعی می شود.

  داعش همچنین مجازات سختی در شهر تل ابیض در خصوص استعمال دخانیات برای شهروندان وضع کرده بود.

  در این پایگاه نظامی که کردهای سوریه از داعش پس گرفتند، تشکیلات اداری و نظامی در آن به وضوح دیده می شود به گونه ای که بخش نامه های خطرناکی در میان این تشکیلات پیدا شده است.

  ***تیکه سعید حدادیان این بار به هاشمی و احمدی نژاد

  سعید حدادیان در دومین شب مراسم مناجات‌خوانی ماه مبارک رمضان در مهدیه امام حسن مجتبی در سخنان کوتاهی به حماسه باشکوه حضور مردم در تشییع پیکر شهدا اشاره کرد و به انتقاد از برخی اظهارنظرهای سیاسی پرداخت.

  حدادیان در ابتدای این مراسم گفت: من دو سه کلمه دیشب صحبت کردم. چون شب جمعه است باز یک عده تازه آمده‌اند می‌خواهم حرف‌هایی بزنم و به مناجات برسم. دلیل اینکه از شب گذشته وارد این بحث شدم این است که می‌خواهم به شهدا ظلم نشود. برخی گفته‌اند که استخوان‌های مردم زیر بار تحریم خورد شده است! باید بگویم استخوان‌های ترکیده مردم همین تابوت‌هایی بود که مردم روی دوش‌شان گذاشتند و با این تجلیل تشییع کردند.

  حدادیان تصریح کرد: ولی من چند تا حرف با جناب آقای هاشمی دارم. یکی اینکه در کربلای چهار فرمانده چه کسی بود؟ خودت بودی! سال ۶۵ شما فرمانده بودی. اگر واقعا دلت برای این مردم می‌سوزد سه چهار تا سوال من را جواب بده! یک: کدام عید به جای کیش پا شدی رفتی جبهه‌ها؟ این همه مردم رفتند سر زدند. چطور این مردم می‌روند به محل شهادت رفقایشان سرمی‌زنند؟ چطور این پدر و مادرها می‌روند به محل شهادت فرزندانشان سر می‌زنند؟ چطور این خواهر و برادرها می‌روند به محل شهادت عزیزان‌شان سر می‌زنند؟

  این مدیحه‌سرا و شاعر آئینی همچنین اظهار داشت: این دیگر خیلی آدم را می‌سوزاند که کسی که در دهه هفتاد این همه آدم را به اسم خصوصی‌سازی آواره و بدبخت کرد و عده‌ای در تعدیل نیروها بیچاره شدند، آن روز دلش برای کارگران کارخانه‌ها نسوخت!؟ روزهای عزا را در خاطراتش بخوانید و ببینید کجا می‌رود؟ خودت بخوان ببین در خاطراتت نوشتی کجا بودی؟ روز تاسوعا را کجا رفتی؟

  وی در ادامه سخنانش به بیان انتقاداتی از برنامه‌ریزی مسئولین در مراسم تشییع شهدا پرداخت و گفت: مردم وسط این خیابان‌ها بودند. از افسریه بگیرید تا بهارستان. تازه اگر خوب مدیریت شده بود، که خوب مدیریت نشد. ما هم منتقدیم. اگر خوب مدیریت می‌شد بنده به شما می‌گفتم که چه خبر می‌شد. انگار یک عده تصمیم داشتند یک عده را اذیت کنند. و الا بستن خیابان‌ها که کاری ندارد. شورای تامین استان برای چنین تشییع جنازه‌ای باید جلسه بگذارند. من ساعت ۲ رفتم گشتی زدم و دیدم اتوبوس‌ها هنوز در میدان بهارستان است، گفتم خدا به این مردم رحم کند. در این دنیای پر تروریسم اگر در یکی از این ماشین‌ها چیزی گذاشته باشند خدا به خیر کند. جایگاه را دیدم که اصلا سیبل بود. ولی مردم خودشان مدیریت کردند.

  وی ادامه داد: آقای هاشمی! شما بیایید این تابوت‌ها را روی دوش‌تان بگیرید. شما باید در این تشییع جنازه‌ها شرکت کنید. خانواده محترم و اولاد بزرگوارتان باید در این مراسم شرکت کنند. وظیفه کیست که در مورد شهدا حرف بزند؟ آقای هاشمی که فرمانده بوده در جنگ باید بیاید صحبت بکند یا دیگران؟

  حدادیان همچنین اظهار داشت: من برای اولین بار این آقای زیباکلام را دعا بکنم. این بار ۵۰ درصد انصاف بخرج داد و گفت آقای هاشمی پنجاه درصد عوض شده‌اید! پنجاه درصد خیلی است که آن کسی که مرید شماست بگوید خیلی مهم است. من به صدا و سیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه ۶۰ و ۷۰ آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض است با آن وقت‌ها. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است. همین‌ها را اگر از تلویزیون هم نمی‌توانید پخش کنید، یک نسخه به خودش بدهید تا ببیند چقدر تغییر کرده است. متاسفانه نسل جدید آن حرف‌ها را نشنیده است.

  حدادیان در ادامه با بیان مثالی از سیره امام در مقابل کشورهای ظالم و مظلوم پرداخت و افزود: به خود امام حسین(ع) به همین شب عزیز قسم! در روزهایی که روسیه اتحادیه جماهیر شوروی بود و قدرت زیادی داشت گفت ما همه این موشک‌هایی که به عراق داده‌ایم به شما (ایران) می‌دهیم. شما فقط کاری به افغانستانی که ما اشغالش کرده‌ایم نداشته باشید. امام گفتند نه، ما در همه جای دنیا حامی مظلومیم. این امام ما بوده است. از امام چیز دیگری می‌خواهی درست بکنی؟ نمی‌شود! امامی را که ۳۰۰ هزار شهید دارد شما نمی‌توانید عوض کنید.

  وی با اشاره به سخنان اخیر یکی از مقامات در مورد وضع معیشتی مردم اظهار داشت: آن آقا می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! شما دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد شما دوباره ساختید. می‌گویند فلانی باید گلف بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنایتان را بکنید و جت اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است.

  سعید حدادیان در انتهای سخنانش به ماجرای خانه‌نشینی احمدی‌نژاد پرداخت و گفت: اما این را هم بگویم که همین آقای هاشمی یک بار هم از نظام قهر نکرده است. آن آقا ۱۱ روز رفت نشست در خانه! این آقای موسوی که الان در حصر هست یک بار می‌خواست قهر بکند امام یک تشری زد که همه چیز جمع شد. حالا بعضی‌ها دنبال این هستند که مهره قبلی را دوباره زنده کنند. این نظام اینقدر ریشه دارد و رشد کرده است که کسانی که ۸ سال ۸ سال رئیس جمهور بودند دیگر جایی برای آمدن ندارند. یک عده هم دنبال پستشان هستند. فکر نکنید دنبال ساده‌زیستی آن آقا هستند. او نشان داد که چطور در مقابل ولایت می‌ایستد. حواس‌تان باشد کلاه‌تان را نبرند.

  ***اسرائیل توافق هسته‌ای ایران را پذیرفت

  خبرگزاری رویترز (Reuters) در گزارشی به پذیرش توافق هسته ای توسط رژیم صهیونیستی پرداخت و نوشت: «در حالی که به سرعت به ضرب الاجل ۳۰ ژوئن و زمان توافق هسته ای ایران و غرب نزدیک می شویم، اسرائیل در حال رصد دقیق مذاکرات و نتیجه آن است، تا ببیند بهترین موضع گیری برای ثبات بیشتر اسرائیل چه خواهد بود.»

  این خبرگزاری نوشت: «مقامات اسرائیل به طور علنی از تلاش برای افزایش نفوذ خود در منطقه دست برنداشته اند، از طرفی مشاوران نتانیاهو با فشاری که بر مذاکره کنندگان غربی آورده اند، در تلاش هستند تا جنبه های فنی مذاکرات را سخت تر کنند و اعمال نظر بیشتری را در این خصوص داشته باشند.»

  رویترز در ادامه ضمن ابراز نگرانی های شدید مقامات صهیونیستی در مورد روند مذاکرات هسته ای نوشت: «باید گفت جدای از ابراز نگرانی های مقامات اسرائیل و مانیتورینگ دقیق روند مذاکرات، مقامات اسرائیلی به طور کلی، توافق هسته ای با ایران را پذیرفته اند و می دانند که این توافق شکل خواهد گرفت، اما در حال حاضر در حال بررسی این هستند موضعشان بعد از توافق هسته ای چه باید باشد تا بیشتر به نفع منافع اسرائیل باشد و در صورت رفع تحریم های ایران، بهترین روند برای آینده اسرائیل چه خواهد بود.»

  این خبرگزاری انگلیسی در ادامه افزود: «اختلاف حل نشده اسرائیل با فلسطین بدین معناست که اسرائیل هیچ رابطه دیپلماتیکی با کشورها و قدرت های سنی عربی ندارد.

  اسرائیل در سال های اخیر با بسیاری از کشورهای منطقه و فرامنطقه در مورد برنامه هسته ای ایران دیدار کرده است، ولی در نهایت عربستان نیز اعلام کرده که با اسرائیل همکاری نمی کند.

  در جدیدترین مصاحبه سفیر آمریکا در اسرائیل که با  رادیو اسرائیل گفتگو کرده است، وی نیز با صراحت کامل اظهار داشت، “اسرائیل باید خود را برای توافق هسته ای غرب با ایران آماده کند.”

  اکنون کشورهای عربی سنی، به همراه اسرائیل به دنبال ایجاد جبهه متحدی هستند و حتی برخی از آنها به فکر تولید بمب اتمی نیز افتاده اند تا بتوانند در مقابل افزایش نفوذ ایران، قدرت نمایی کنند.»

  این خبرگزاری در پایان افزود: «در زمانی که خاورمیانه دست خوش تغییرات بسیار زیادی شده است، مقامات اسرائیلی می گویند، ممکن است این تغییرات موجب بوجود آمدن روابط جدیدی بشود و شاید این برای اسرائیلی که تنها دو معاهده صلح با کشورهای منطقه دارد، مفید هم باشد.»

  ***ایران به خوبی ما را بازی داده است

  با نزدیک شدن به ضرب الاجل مذاکرات هسته ای ایران و شش کشور غربی، توجه بیشتر رسانه ها به محتوا و نتایج احتمالی مذاکرات جلب شده است.

  هفته نامه آمریکایی “تایم” (Time) در تازه ترین شماره خود، در دو مطلب جداگانه به بررسی مزایا و معایب توافق هسته ای برای آمریکا پرداخته است.

  “گری سیمور” مدیراجرایی اندیشکده مرکز علوم و امور بین الملل بلفر (Belfer) در مقاله ای با عنوان “بله، توافق هسته ای ایران برای آمریکا خوب است” با تأکید بر این که “توافق هسته ای برای آمریکا زمان می خرد” می نویسد: «جدال در واشنگتن تا هم اکنون به یک دوقطبی تبدیل شده است؛ طرفداران توافق نهایی پیش رو، مدعی تعطیل شدن برنامه تسلیحات هسته ای ایران هستند.

  مخالفان می گویند این توافق راه ایران را برای رسیدن به بمب باز می کند.

  طرفداران امیدواراند توافق به احزاب عملگرای ایران برای پیگیری اصلاحات قوت بخشد. از سوی دیگر مخالفان مذاکرات که برخی متحدان و شرکای آمریکا در خاورمیانه هستند، در هراسند توافق به حمایت ایران از تروریسم و جاه‌طلبی برای سلطه بر منطقه شدت بخشد.»

  سیمور اضافه می کند: «[اما] حقیقت پیچیده تر و ناشناخته تر از این است. طبق توافق موقت، تولید پلوتونیوم از ناحیه ایران که درکنار اورانیوم غنی شده یکی از دو ماده شکافت پذیر مورد نیاز برای سلاح هسته ای است تا ابد محدود شده است. علاوه بر تغییر در رآکتور تحقیقاتی اراک به منظور ناتوانی رآکتور از تولید مقادیر قابل توجه پلوتونیوم، ایران متعهد است که تأسیسات فرآوری که برای جداسازی پلوتونیم از سوخت مصرف شده رآکتور هسته ای ضروری است، نسازد.

  ***اف بی آی: داعش ما را درمانده کرده است

  به نقل از روزنامه لندنی رای الیوم؛ “جیمس کومی” مسئول تحقیقات و آگاهی پلیس فدرال آمریکا گفته تاکنون نتوانستیم با عضوگیری های داعش از طریق شبکه های اجتماعی مقابله کنیم.

  بر پایه این گزارش؛ وی گفته است برخی شهروندان آمریکایی در حال جذب شدن به گروهک داعش هستند و پلیس فدرال قادر نیست تا با این پدیده مقابله نماید.

  این مسئله مشکلات بسیاری برای پلیس فدرال به وجود آورده است به گونه ای که تشکیلات آن را درمانده کرده است.

  لازم به ذکر است پلیس فدرال آمریکا طی تحقیقاتی که صورت داده به نتیجه رسید که حملات تروریستی اخیر در آمریکا از سوی عوامل داعش در داخل انجام گرفت.

  ***مثلث اقتصاد غیرنفتی داعش با درآمد میلیون دلاری در هفته

  آمارها نشان می دهد داعش روزانه نیم میلیون دلار تنها از مرزهای عراق به ثروت خود می افزاید.

  به گزارش روزنامه لندنی الحیات؛ گروهک تروریستی داعش با تسلط به مناطق مرزی در سوریه و عراق توانست تا شریان اقتصاد غیر نفتی خود را زنده کند.

  بر پایه این گزارش؛ داعش از طریق پایانه های اقتصادی در مرز اردن با سوریه و عراق ثروت هنگفتی به خزانه می برد.

  آمارها نشان می دهد داعش روزانه نیم میلیون دلار تنها از مرزهای عراق به ثروت خود می افزاید.

  داعش با مدیرت کردن فعالیت های اقتصادی در مرزهای زمینی و به دست گرفتن اقتصاد مناطق تحت سیطره خود توانست تا در کنار فروش نفت اقتصادش را بهبود بخشد.

  این گروهک تروریستی با مدیریت کردن فعالیت های اقتصادی تجار طرفدار داعش، ماهانه درآمد هنگفتی از این طریق وارد خزانه کند.

  این سه طریقه افزایش ثروت و  پر کردن خزانه، به مثلث ثروت داعش در اقتصاد غیرنفتی تبدیل شده است.

  ***در جلسه قبل از ریاست جمهوری روحانی چه گذشت؟

  روزنامه دولتی ایران به مناسبت سالگرد پیروزی حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ صفحه سیاسی خود را به تحلیل این رخداد اختصاص داده است؛ فاطمه هاشمی که بعد از خواهرش باید شاهد زندان رفتن برادرش باشد در یادداشتی در این روزنامه به ناگفته‌های خود از انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخت.

  هاشمی در یادداشت خود حضور روحانی در انتخابات را این‌گونه بیان داشت «نخستین بار در جلسه ظهر شنبه که در جمع کوچکی بحث انتخابات درگرفت حاضران نظر دادند که آقایان روحانی و ناطق برای ریاست‌جمهوری مناسب‌اند. آقای ناطق نپذیرفت و آقای روحانی گفت به‌شرط حمایت این جمع که همه قول حمایت دادند. به ایشان گفته شد قبلاً با رهبری در میان بگذارند. ایشان با رهبری صحبت کردند و به پدرم خبر دادند که رهبری مخالفتی ندارند و تذکراتی هم داده‌اند. پدرم هم قول کمک دادند و نکاتی را مطرح کردند.»

  فاطمه هاشمی حضور پدرش در انتخابات را زلزله و موجی که اوج می‌گرفت تشبیه کرد و پیرامون دیدار روحانی با هاشمی رفسنجانی نوشت «دکتر روحانی ملاقاتی با پدرم داشت و گفتند حالا که شما آمده‌اید خوب است کنار بروم. پدرم گفتند بعید است که بگذارند من بمانم. چون آمارگران گزارش ۷۰ درصد رأی داده‌اند و نگران هستند به ۹۰ درصد برسد. به آقای روحانی گفتند اگر ماندم با همکاری، کشور را اداره می‌کنیم و اگر نماندم بخشی از رأی من به شما خواهد رسید. تلاش کردند که پدرم انصراف دهند با تهدید به ردصلاحیت که ایشان اهمیت ندادند.»

  وی همچین در روایت روز رأی‌گیری نوشت «روز رأی‌گیری تندروها مطمئن شدند که قافیه را باخته‌اند و تلاش شد در شمارش آرا و اعلام نتیجه انتخابات را به دور دوم بیندازند که با مراقبت افرادی مؤمن و دلسوز به نتیجه نرسید. دکتر روحانی رئیس جمهور شد و تندروها خواب چنین روزی را هم نمی‌دیدند. ولی مسئولان و جامعه فهمیدند که آرای مردم چیست؟ و چه می‌خواهند؟ مردم با رأی خود نشان دهند به دنبال تغییر اساسی و اصولی هستند.»

  ***دلنوشته رایزن فرهنگی عراق در ایران برای غواصان شهید

  «مظفر الربیعی» مسئول مرکز فرهنگی عراق در ایران با بیان اینکه به دنبال حاکمیت رژیم بعث در عراق با گذشت ۳۵ سال، هنوز اجساد بسیاری از شهیدان عراقی از درون گورهای دست جمعی بیرون نیامده‌‌اند، آورده است:

  بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

  وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

  فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاَ هُمْ یَحْزَنُونَ

  صدق الله العلی العظیم

  آزادگان جهان، ملت‌های مسلمانی که برای عزت و کرامت خود مبارزه می‌کنید، ملت‌های برادر عراق و ایران!

  شهداء سرمایه‌ها و مشعل‌های فروزانی هستند که به وسیله آنان در برابر ظلم و استبداد در جهان می‌ایستیم. چنانچه دنیای اسلام نیز از ابتدا و از آغاز پیدایش خود به دست مبارک رسول الله (ص) از این نعمت برخوردار بوده است.

  طرح‌های استکباری که برای تشتت امت اسلامی برنامه‌ریزی شده‌اند همچنان وجود خواهند داشت؛ مادامی که شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل وجود دارند.

  امروز وقتی که ما شهدای‌مان را تشییع می‌کنیم، این پیام را به جهانیان ابلاغ می‌کنیم که گذشته می‌تواند نقطه حرکتی برای آینده باشد و فریادهایی که در تشییع شهدای ایرانی (که به دست بعثیان کافر ناجوانمردانه به شهادت رسیدند) سرداده شد، همانا فریادهایی است که بر علیه ظلم و هر گونه طرحی که می‌خواهد مانع رسیدن ملت‌های آزاد به کرامت و عزت باشد، سرداده می‌شوند.

  برادران و خواهران ایرانی‌ام!

  در عراق قربانیان آزاده بسیاری هستند که بیش از ۳۵ سال به دست طاغوت حاکم بر این کشور به شهادت رسیده و اجساد آنها هنوز از درون خاک و گورهای دسته‌جمعی بیرون نیامده است و کماکان عراقی‌ها شهدایی را در مسیر مبارزه با تروریسم وهابی این طرح صیهیونیستی که همه ملت‌های مسلمان و امنیت و آرامش آنها و نیز روابط دینی‌شان را هدف قرار داده، تقدیم می‌کنند.

  برادران و خواهران!

  برای شهداء نباید اندوهگین بود و گریست چرا که آنان براساس آیه کریمه «فرحین بما آتاهم الله» به انتظار آزادگان جهان نشسته‌اند تا به آنان ملحق شده و به رحمت واسعه الهی در بهشت برین واصل شوند؛ هدیه‌ای که خداوند خاص شهداء قرار داده است.

  همان‌گونه که امام حسین (ع) و یاران باوفایش را خطاب قرار می‌دهیم، به شهدایمان که شهدای اسلام ناب محمدی(ص) هستند نیز می‌گوییم: «یا لیتنا کنا معکم فنفوز فوزاً عظیما»

  والسلام علیکم و رحمهالله و برکاته

  مظفر الربیعی

  رایزن فرهنگی عراق در تهران

  ***نه موز و کیکتون رو می خوام، نه اون شاه نادونتون رو!

  زمان شاه بود. همه سر صف ایستاده بودیم که چند نفر با کارتن های موز و کیک، وارد مدرسه شدند.

  قبل از اینکه موز و کیک به هر نفر بدهند، ازش پرسیدند: «طرفدار شاهی یا خمینی؟» اگه می گفت شاه، بهش می دادند.

  نوبتش که شد دیدم با چهره سرخ شده، کیک و موز را گرفت، زد زمین و با فریاد گفت: «نه موز و کیکتون رو می خوام، نه اون شاه نادونتون رو؛ من عاشق امام هستم.» بعدش هم از مدرسه دوید بیرون.

  مادرش می گفت اون روز بعد از مدرسه، رفت هرچی پول توجیبی داشت، داد عکس امام خرید و آورد خونه و با سنجاق چسبوند روی سینه اش.

  شهید بختیار احمدی

   *** انتظار ده ساله فیلم جنجالی ده نمکی به سر آمد

  اولین تجربه سینمایی مسعود ده نمکی در ژانر مستند فیلمی بود به نام “فقر و فحشا”؛ فیلمی که در اوایل دهه هشتاد به صورت غیرمجاز در شبکه قاچاق محصولات ویدیویی منتشر شد.

  «فقر و فحشا”» که سعی داشت نقش فقر اقتصادی در شیوع فحشا را نشان دهد در آن هنگام که هنوز اینترنت این قدر متداول نشده بود و دانلودهای اینترنتی فراگیر نشده بود میلیونها نسخه به صورت سی.دی کپی شده و دست به دست شد.

  بعد از فراگیری اینترنت نیز این فیلم از جمله آثاری بود که بصورت غیرمجاز در سایتهای آپلود فیلم برای دانلود قرار داده می شد با این حال صدور مجوز این فیلم حدودا یک دهه و اندی طول کشید.

  ده نمکی در همان زمان تولید “فقر و فحشا” برای دریافت مجوز فیلمش جهت عرضه در شبکه خانگی اقدام کرد اما فیلم به دلیل سوژه ملتهبش نتوانست از وزارت ارشاد دولت اصلاحات مجوز بگیرد. در هشت سالی که محمود احمدی نژاد سر کار بود نیز نه در وزارتخانه صفارهرندی و نه وزارتخانه محمد حسینی به این فیلم روی خوش نشان ندادند تا سال قبل که بالاخره وزارتخانه ارشاد علی جنتی مجوز پخش ویدیویی “فقر و فحشا” را صادر کرد.

  جالب است که تقریبا چند ماه بعد از انتشار غیرقانونی “فقر و فحشا” کتابی حاوی سلسله مقالاتی درباره فیلم و البته گفتگو با کارگردان آن نیز تهیه گردید اما این کتاب نیز در دولت احمدی نژاد مجوز انتشار گسترده نگرفت و فقط طبق یک قرارداد نانوشته با ده نمکی مقرر گردید کتاب با تیراژ محدود و صرفا جهت آرشیو شخصی عوامل گردآورنده منتشر شود!

  “فقر و فحشا” اما حالا و بعد از بیشتر از یک دهه که از تولیدش گذشته به صورت گسترده در شبکه خانگی توزیع شده است.

  روش عرضه “فقر و فحشا” هم جالب است؛ این فیلم در کنار “کدام استقلال کدام پیروزی” دیگر مستندی که ده نمکی آن را ساخته و البته پشت صحنه “اخراجیها۳″ با دو دی.وی.دی در یک مجموعه و تنها با قیمت ۴ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

  به این ترتیب مخاطبان تنها با صرف هزینه ای که برای یک فیلم می کنند می توانند دو مستند در نوع خود ملتهب و پشت صحنه یکی از کمدیهای پرفروش سالهای اخیر را به تماشا بنشینند.

  درباره مقایسه نسخه قانونی “فقر و فحشا” با نسخه قاچاق آن نیز اصلی ترین نکته ای که به چشم می خورد عدم ممیزی محسوس است و تقریبا تمامی نماهای نسخه زیرزمینی در نسخه مجاز هم وجود دارد با یک تفاوت!

  تفاوت در افزایش حجم نماهای شطرنجی موجود در فیلم است. در نسخه اصلی فیلم هم برخی از نماها به دلیل رعایت آبروی اشخاص شطرنجی شده بود و در نسخه مجاز بر حجم این نماها افزوده شده است.

  ***علت موفقیت «خندوانه» از نظر ضرغامی

  رئیس سابق سازمان صدا و سیما مطلبی را در خصوص برنامه‌های شبکه نسیم در اینستاگرام خود منتشر کرد.

  وی نوشت:

   «کار موفقی از آب درآمده است. بعد از راه اندازی شبکه “نسیم” سه برنامه تقریباً هم زمان توسط آقای رامبد جوان، خانم بهنوش بختیاری و آقای رضا رشیدپور آغاز شد. هر سه خوب بود.

  برنامه خانم بختیاری مبتنی بر “تک گویی” و خلاقیت های فردی بود و برنامه آقای رشیدپور هم براساس آیتم های متنوع نمایشی. از همگی تشکر می کنم!

  خندوانه به دلایل مختلف ماندگار شد. تثبیت زمان پخش و استمرار آن، حضور مردم در استودیو، استفاده از میهمانان مناسب و متنوع، خلق شخصیت های کمیک، ریتم خوب و از همه مهمتر اجرای حرفه ای، متعهدانه و تلاش شبانه روزی رامبد عزیز، از عوامل موفقیت این برنامه در جذب مخاطب است.

  تغییراتی که در دوره دوم این برنامه صورت گرفته، آن را از گذشته جذاب تر کرده است. ممنون.

  گفتگوی اقای اکبر عبدی و خانم گوهر خیراندیش را به اتفاق خانواده دیدم؛ خیلی خوب بود!

  از اقای کرمی مدیر شبکه هم سپاسگزارم.

  مردم به شادی نیاز دارند. طیف گسترده مخاطبان را درک کنیم و اگر ایده ى خوبی داریم منتقل کنیم.»

  *** آیت‌الله سبحانی: دولت‌ها یکی پس از دیگری فقط قول می‌دهند

  آیت‌الله جعفر سبحانی  در درس تفسیر سوره احزاب در مدرسه علمیه حجتیه اظهار کرد: سوره‌های قرآن نامی دارند که در خود آن سوره به آن پرداخته شده است.

  وی افزود: سوره احزاب نیز از همین سوره‌های الهی است که در ۷۳ آیه به جریان جنگ احزاب میان پیامبر (ص) و مشرکان و گروه‌های مخالف ایشان اشاره دارد.

  این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: احزاب جمع حزب بوده و به معنی گروهی است که با یک ایده خاص گردهم جمع شده و به دنبال کاری مشترک هستند، در اینجا نیز جمع این حزب‌ها برای نابودی اسلام بسیج شدند.

  وی ادامه داد: این سوره از سوره‌های مدنی قرآن یعنی پس از هجرت است، شکل، سیاق تعیین نوع کلام وحی نیز مشخص می‌کند که این سوره مختص به سال پنجم پس از هجرت بوده و مرتبط به سوره‌های مدنی است.

  آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه این سوره دارای ۷۳ آیه است گفت: ولی برخی گروه‌های اهل سنت ذکر کرده‌اند این سوره همپای سوره بقره بوده،  ولی این گونه نیست و علمای بزرگ شیعه و سنی این بحث را اصلا قبول ندارند.

  استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: برخی به ما تهمت ناراوای قائل بودن به تحریف قرآن را می‌زنند، این سخن از ریشه دروغ است زیرا مگر می‌شود یک سوره بیش از ۲۰۰ آیه خود را در طول زمان تحریف شده و از بین رفته شده ببیند.

  وی عنوان کرد: در کتابی که توسط آستان قدس رضوی در همین باره منتشر شد، آمده است ۱۲۵ نسل از علمای شیعه نقل کرده‌اند قرآن تحریف نشده و اگر کسی این نسبت ناروا را به ما دهند کاملا دروغ و اشتباه است؛ آنها یا از سر نادانی و یا از عمد این سخنان را بیان می‌کنند.

  این مفسر قرآن با ذکر این مطلب که هر سوره‌ای برای خود هدفی دارد گفت: این هدف غیر از فهرست بوده و این سوره نیز دارای اهداف خاصی است که این اهداف در قالب چندین محور بیان شده است.

  وی در ادامه با بیان اینکه نخستین هدف این سوره بیان مبارزه پیامبر(ص) با خرافات و تعابیر غلط بود خاطرنشان کرد: دومین هدف بیان نوع خندق کندن مسلمانان در حاشیه بیابانی مدینه بود و سوم، داستان‌های پر از اندرز و جالب پیامبر(ص) و همسران ایشان است.

  آیت‌الله سبحانی افزود: محور آخر نیز محور حجاب و عفاف است که برای مسلمانان ما یک نماد محسوب می‌شود؛ دولت‌ها یکی پس از دیگری می‌آیند و قول می‌دهند در این زمینه اقدامات عاجل انجام می‌دهند، ولی هنوز موفق به این کار نشده‌اند.

  این مرجع تقلید گفت: جمهوری اسلامی باید از نظر حجاب نمونه باشد و مسئله عفاف نیز در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخودردار است و باید عفاف در همه جای این کشور به چشم بیاید.

  ***داعش نماز تراویح را حرام کرد

  گروهک تکفیری داعش اقامه نماز معروف اهل سنت موسوم به “تراویح” را  بدعت و گمراهی دانست و نمازگزارانی که این نماز را در شب های ماه مبارک می خوانند را تهدید کرده است.

  بر پایه این گزارش؛ بعد از آنکه سرکرده داعش روز جمعه را به عنوان اولین روز از ماه مبارک رمضان اعلام کرد، داعشی ها به اهالی موصل هشدار دادند هر کس نماز تراویح را اقامه کند شلاق خواهد خورد.

  گروه تروریستی داعش این نماز را از جمله بدعت‌های شیوخ سعودی می دانند. تراویح نمازی است که اهل تسنن در شب‌های ماه رمضان به جماعت می‌خوانند. این نماز پس از نماز عشاء خوانده می‌شود.

  لازم به ذکر است این نماز از زمان خلیفه دوم بدعت گذاری شده است. شیعیان با اقتدا به پیامبر  و اهل بیت (ع)، نمازهای مستحب ویژه ماه مبارک رمضان را طبق دستور وارد شده در دین بر پا می کنند.

  ***دولت چین مسلمانان را از روزه گرفتن منع کرد!

  خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه در گزارشی از پکن از تعیین محدودیت روزه داری برای مسلمانان شرق چین توسط پکن خبر داد.

  این گزارش به نقل از چند پایگاه اینترنتی رسمی چین اعلام کرد که دولت این کشور کارگران بخش خدمات شهری، دانش آموزان و معلمان منطقه مسلمان نشین سین کیانگ در شرق کشور را از روزه داری در ماه رمضان منع کرد.

  براساس این گزارش، دولت کمونیستی چین حتی به رستورانها و مشاغل مرتبط به تامین آذوقه عمومی شرق کشور دستور داد تا همه ساعات ایام ماه مبارک رمضان که از امروز در این کشور آغاز شد، به کار بپردازند.

  گروه های حقوق بشری استان اویغور امروز محدودیت های اعمال شده برای ماه رمضان در شرق کشور را منشاء تنش های قومی در منطقه ای توصیف کردند که طی سال های اخیر درگیری های قومی خونبار زیادی را تجربه کرده است.

  ***مفتی اعظم عربستان مرزبانان و نظامیان قاتل را از روزه معاف کرد

  “عبد العزیز آل شیخ” مفتی اعظم عربستان مرزبانان و نظامیان این کشور که در حال کشتار مردم بی دفاع یمن هستند را از روزه داشتن معاف کرد.

   بر پایه این گزارش؛ مفتی سعودی ها گفته از آنجا که مرزبانان و نظامیان در اقع مجاهد فی سبیل الله هستند و روزه داشتن برای آنها در هنگام ماموریت واجب نیست.

  لازم به ذکر است مفتی اعظم سعودی، یمنی ها را تروریست می خوانند و آنها را از دائره اسلام بیرون می دانند ولی نظامیان ارتش عربستان که زنان و کودکان را به خاک و خون می کشند، را مجاهد عنوان کرده اند.

  مفتی ها طبق آنچه که دیوان پادشاهی عربستان به آن رضایت دارد و مطابق سیاست پادشاهی این کشور است، فتوا صادر می کنند.

  ***سقوط سفینه آدم فضایی‌ها در قطب

  فضایی‌ها در میان ما، این جمله در بیشتر فیلم‌های علمی و تخیلی مربوط به موجودات فرازمینی به گوش می‌رسد ولی هنوز از نظر علمی هیچ سند و مدرکی دال بر مواجهه انسان با موجوداتی خارج از سیاره زمین به دست نیامده است.

  علیرغم تمامی این موارد هرچندوقت یک بار تصاویر و یا فیلم‌هایی که اتفاقا همگی دارای افتضاح‌ترین کیفیت ممکن هستند در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی منتشر می‌شوند و دوباره موجی از نظرات مثبت و منفی درباره اینکه این عکس‌ها دال بر حضور موجودات فضایی بوده و یا نیستند به راه می‌افتد.

  در این میان یکی از متخصصان روس با استفاده از تصاویری که سه سال پیش از طریق سسیستم اینترنتی شرکت گوگل یعنی گوگل ارث به دست آورده است، مدعی یافتن تصاویر یک سفینه فضایی شده است. این امر با اظهارنظرهای مختلفی روبرو گشته و برخی از متخصصان نظر او را تائید کرده و برخی این نظر را رد می‌کنند.

  تصاویر به دست آمده یک شیء بزرگ را در یخ‌های قطبی نشان می‌دهند که به نظر می‌رسد با ساختار محیطی تطابق چندانی ندارد. این دانشمند روس که دگترف نام دارد معتقد است که این تصاویر نشان می‌دهد که این شیء به هیچ‌ عنوان نمی‌تواند ماهیت زمینی داشته باشد و در حقیقت یک سفینه فضایی است که سه سال پیش بر روی زمین سقوط کرده و در یخ‌‌های قطبی گیر کرده است.

  در جبهه مخالفان او نیز افراد زیادی معتقدند که این تصاویر مربوط به یک شکاف یخی هستند که در زیر سایه‌های کوه‌های یخی کمی عجیب‌تر از سایر شکاف‌ها به چشم آمده است. شایان ذکر است که تخمین زده می‌شود که درصورت وجود چنین سفینه‌ای، بر اساس مشخصات تصویری، ابعاد آن برابر با ۲۰ متر در ۷۰ متر بوده است. سازمان‌های بزرگ فضایی مانند ناسا در این باره هیچ اظهار نظری نکرده‌اند

  *** سوپرایز در لباس های فصل بعد پرسپولیس

  اگر تغییراتی که در پرسپولیس روی داد باعث تغییر در برنامه تولید لباس پرسپولیس نشود، احتمالا برای فصل آینده شاهد یک سورپرایز روی لباس سرخ پوشان خواهیم بود.

  یکی از نکاتی که مسئولان ذی ربط در باشگاه روی آن تاکید دارند این است که نماد عدد شش به شکلی در البسه ورزشی سرخپوشان نمایان باشد.

  پیش از این و در زمان مدیریت محمد رویانیان نماد عدد شش شبیه درجه های نظامی روی دوش بازیکنان قرار گرفته بود و خیلی نمایان نبود اما این بار قرار است عدد شش به شکلی مشخص و معلوم باشد.

  در این میان البته مسئولان باشگاه پرسپولیس یک دردسر هم دارند. این که معتقدند تعداد نمادهایشان روز به روز بیشتر شده و می توانند به جز عدد ۶ روی این نمادها هم مانور کنند.

  عدد ۱۰ اخیرا به نماد کرکری پرسپولیس ها برابر استقلال بدل شده است که یادآور و نشانه پیروزی های پرسپولیس با ۱۰ نفر است.

  ***برانکو هافبک تهاجمی گرانقیمت تیم ملی را می خواهد

  به نظر می رسد لژیونر ملی پوش در لیست خرید سرمربی کروات پرسپولیس قرار گرفته است.

  مسعود شجاعی که در تیم الشحانیه قطر توپ می زند و سال ها پیش سابقه همکاری با برانکو ایوانکوویچ را داشته در لیست خرید این مربی کروات قرار گرفته است.

  این در حالی که از مدت ها پیش شایعه حضور شجاعی در پرسپولیس به گوش می رسید. به هر حال حضور برانکو و سابقه همکاری این دو با هم به شایعات دامن زده است.

  حال باید دید پرسپولیس آیا می تواند این بازیکن پا به سن گذاشته و البته گران قیمت را جذب کند یا خیر؟

  ***ترجیح می دهم درباره پیشنهاد پرسپولیس و تراکتورسازی بیشتر فکر کنم

  کریم انصاری فرد درباره حضورش در مراسم افتتاحیه مدرسه فوتبال جواد نکونام اظهار داشت: «قبل از هر چیز به دوست صمیمی ام جواد نکونام تبریک می گویم. او برای فوتبال افتخارات زیادی آفرید و حالا مثل مهدوی کیا وارد فضای بازیکن سازی شده است.»

  وی افزود: «جای تقدیر دارد که نکونام تجاربش را در اختیار نسل نو فوتبال ایران می گذارد و امیدوارم در آینده نکونام ها و مهدوی کیا های زیادی از این نفرات در فوتبال کشورمان داشته باشیم.»

  انصاری فرد درباره انتقادات از تیم ملی پس از تساوی مقابل ترکمنستان گفت: «به نظر من الان جای نگرانی وجود ندارد و نباید انتقاد کرد. هنوز شروع کار هستیم و تیم ملی نیاز به زمان دارد.»

  وی خاطرنشان کرد: «من به صعود تیم ملی به جام جهانی خوشبین هستم چون همه مردم پشت سر تیم ملی هستند. ما از پتانسیلی که تیم ملی دارد بهره مند هستیم.»

  مهاجم فصل پیش اوساسونا درباره اینکه با توجه به عدم حضورش در فهرست این تیم چه تصمیمی برای فصل آتی گرفته است و اینکه گفته می شود با تراکتورسازی و پرسپولیس مذاکره کرده گفت: «من یک هفته است که به ایران برگشته ام. واقعیت این است که هنوز هیچ تصمیمی برای آینده نگرفته ام و ترجیح می دهم درباره پیشنهاداتی که دارم بیشتر فکر کنم.»

  ***پیشنهاد پرسپولیس به من اغوا کننده است اما فعلا منتظر جواب نفت هستم

  کاپیتان نفت‌تهران گفت: «پیشنهادم برای تمدید قرارداد را به باشگاه داده‌ام و تکلیفم با نفت‌تهران امروز مشخص می‌شود.»

  علی عزتی در خصوص آخرین وضعیتش اظهار داشت: «دیروز با مدیران نفت‌تهران مذاکره کردم و قرار است تصمیم نهایی را به من بگویند. من پیشنهادم را به باشگاه داده‌ام و قرار است به من خبر بدهند. اگر من را خواستند که می‌مانم وگرنه با گزینه‌های دیگر مذاکره می‌کنم.»

  وی ادامه داد: «خودم خیلی دوست دارم نفت بمانم اما بحث این است که سال‌های قبل خیلی کم پول گرفتم و هر کسی رقم قرارداد من را ببیند تعجب می‌کند. هم پستی‌های من ۳-۴ برابر من در تیم‌های دیگر گرفته‌اند اما من چون در مطبوعات نیستم دیده نمی‌شوم.»

  عزتی ادامه داد: «در فوتبال ایران هر کسی گل بزند دیده می‌شود و امسال چند تا گل هم زدم و بیشتر دیده شدم. من در ۴۰ بازی اخیرم در لیگ‌برتر فقط یک کارت زرد گرفتم که این مساله برای یک هافبک دفاعی هنر است که بدون خطا تکل بزند و توپ بگیرد اما اینکه کم پول بگیری اصلا خوب نیست.»

  کاپیتان نفت در پایان گفت: «نظر باشگاه نفت‌تهران با پیشنهاد من تا حدودی نزدیک بوده و اگر جواب مثبت بدهند که می‌مانم و در غیر این‌صورت با تیم‌های دیگر مثل پرسپولیس که پیشنهاد دارم مذاکره می‌کنم. پیشنهاد پرسپولیس اغوا کننده است اما اولویت اولم فعلا نفت‌تهران خواهد بود چون از پایه اینجا بودم و دوست دارم بمانم اما اگر باشگاه دوست ندارد که باشم؛ کاری از دست من برنمی‌آید.»

  ***قلعه نویی اگر امسال بیاید جام می گیرد و هواداران را خوشحال می کند

  امیر عرب که رابطه بسیار نزدیکی با امیر قلعه نویی دارد، درباره شایعه بازگشت این مربی به استقلال اظهار داشت: «به هر حال همه چیز دست خدا است و باید ببینیم هیات مدیره چه تصمیمی می گیرد. البته که در مصاحبه های این عزیزان دیدم که نظرشان روی قلعه نویی است؛ به هر حال او یک استقلالی سرسخت است و نظرم بر این است اتفاقاتی که پارسال رخ داد، حادثه بود.»

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به ناملایمتی هایی که به قلعه نویی شده، آیا او حاضر است به استقلال برگردد، عنوان کرد: «من نمی دانم نظر نهایی او چیست؛ قلعه نویی امروز به ایران برمی گردد و می تواند در این خصوص پاسخگو باشد.»

  عرب درباره اینکه آیا هواداران استقلال او را قبول می کنند، بیان داشت: «من قضیه را اینطور نمی بینم. درباره پارسال باید بگویم بحث خصوصی سازی به استقلال ضربه زیادی زد. قلعه نویی هم بازیکن خوبی بوده و هم یک سرمربی خوب اما او نیز از اتفاقاتی که رخ داد، ضربه خورد.»

  وی در پایان افزود: «از سوی دیگر تیم هایی که یک سال قهرمان می شوند، این اتفاقات برایشان رخ می دهد. فرگوسن هم نمی تواند هر سال قهرمان باشد و دلیلش این است که چون هواداران از قلعه نویی توقع ویژه ای دارند، از او ناراحت شدند. انشاءالله قلعه نویی اگر امسال بیاید جام می گیرد و هواداران را خوشحال می کند.»

  ***دولت تدبیر و امید فقط حرف می زند و وعده می دهد

  امیر عابدینی اصلا از انتخاب های جدید وزارت ورزش در باشگاه پرسپولیس راضی نیست. او مدعی است اهلیت حسین هدایتی نابجا رد شده است و تصمیم گیران امروز فوتبال، دشمنان قسم خورده فوتبال هستند.

  وی اینها را با انتشار مطلبی در صفحه اجتماعی خود اعلام کرده است. متن منتشر شده توسط عابدینی را در ادامه می خوانید:

  «دوستان سلام من تمام حقیقت را به شما عرض کردم. وقتى دولت از تدبیر و امید حرف می زند و وعده می دهد و فقط یک وزیر این دولت گرد یاس و ناامیدى بر چهره میلیون ها جوان می پاشد و وقتى معاون اول رئیس جمهور به سادگى صداقت را فداى سیاست می کند و وقتى یک نفر را به علت عدم صلاحیت یا به قول خودشان اهلیت حتى با پرداخت میلیاردها تومان کنار می گذارند که هیچ سوء پیشنه اى ندارد و روزگارى لباس رزم بر تن داشته و از طرف دیگر به آدم هاى خنثى اعتماد می کنند و عنان یک کار بزرگ را به کسانى می دهند که در چرخه مدیریت حتى یک سابقه نیم بند نداشته اند و همچنین تصمیم گیران براى فوتبال دشمنان قسم خورده فوتبال می باشند من باید در حیرت سکوت کنم یا خیر.

  اگر سکوت کنم می گویند از ترس است اگر حرف بزنم می گویند براى اینکه مدیر نشده حرف می زند و الان تیم نیاز به آرامش دارد.

  شما مرا می شناسید از جیب این و آن ارتزاق نمی کنم و نه خواهم کرد و نه از هیچ احدى جز خدا نمی ترسم، حرف حق را زده ام و خواهم زد.»

  ***پاسخ منفی علی دایی به پیشنهاد تیم لیگ برتری

  پس از آنکه سیروس محجوب سهام باشگاه ملوان را واگذار کرده است، تیم جدید مدیریتی ای که قرار بود ملوان را از فرمانداری تحویل بگیرد، به دو مربی پیشنهاد همکاری داده که یکی از آنها علی دایی است.

  با این حال علی دایی این پیشنهاد را رد کرده تا به احتمال بسیار زیاد در آغاز لیگ پانزدهم روی نیمکت هیچ تیمی ننشیند. ظاهرا دایی قصد دارد با یک تیم صاحب امکانات و بزرگ به فوتبال بازگردد.

  نکته اینکه تیم مدیریتی ملوان نیز شرایطی کاملا نامشخص دارد و بعید است که فعلا باشگاه به این داوطلب تحویل بشود.

  ***اصلی‌ترین شکار نقل و انتقالاتی برانکو برای پرسپولیس لو رفت

  برانو ایوانکویچ سرمربی کروات سرخ ها در نظر دارد برای این که خیال اش بابت درون دروازه تیمش راحت باشد ، در فصل آتی گلر مطمئنی را به خدمت بگیرد .

  شنیده هاحاکی از این است که این دروازه بان هموطن برانکو است که از این جهت سرمربی سرخ ها از او شناخت کافی دارد . برانکو برای جلوگیری از این که کارشکنی در جذب این دروازه بان شود فعلا نام این گلر را به یکی ، دو نفر از نزدیکان اش اعلام کرده است .

  گفته می شود این دروازه بان بلند قامت که حدود ۱۹۵ ساتنی متر قد دارد در حال حاضر در یکی از کشورهای اروپای شرقی توپ می زند و توافقات نهایی برای حضور او در پرسپولیس انجام گرفته است تا پس از ورود برانکو به تهران و مطرح شدن لیست نهایی اش که برای فصل بعد به آنها نیاز دارد ، نام این دروازه بان را نیز به مسئولان پرسپولیس اعلام کند تا اقدامات لازم برای تهیه بلیت و سفر به تهران برای این دروازه بان مهیا شود .

  گفتنی است قبل از این که این گلر از سوی برانکو برای حضور در جمع سرخ ها کاندید شود برخی از دوستان وی در کرواسی، به برانکو پیشنهاد کرده بودند که آسمیر آودوکیچ را برای حضور دوباره در پرسپولیس، انتخاب کند . بدنیست بدانید آودویچ که سه فصل قبل دروازه بان پرسپولیس در بازی های لیگ قهرمانان آسیا بود، در حال حاضر گلر سوم تیم ملی کرواسی است .

  تمام این اتفاق در حالی قرار است رخ دهد که باید منتظر ماند و دید واکنش سوشا مکانی به جذب احتمالی این گلر به عنوان رقیب سرسختی برای او چه خواهد بود. هنوز فراموش نکردیم که برخی شواهد و قرائن حاکی ازآن بود که او فصل قبل نتوانست رقابت با نیلسون کوریا برای پوشیدن پیراهن شماره یک قرمزها را به نوعی تحمل کند.

  ****اظهارات شنیدنی ستاره ایرانی‌الاصل تیم ملی فوتبال فیلیپین

   میثاق بهادران دندانپزشک ۲۸ ساله ایرانی این روزها یکی از ستاره های انتخابی جام جهانی در آسیاست. او در دو بازی متوالی بازیکن برتر زمین شده. به بحرین دو گل زده و یک گل هم در بازی با آمریکا زده است تا توماس داولی سرمربی آمریکایی تیمش حسابی دوستش داشته باشد.

  میثاق عصر جمعه از رازهای جالب زندگی اش گفت. اینکه چطور سر از فوتبال فیلیپین در آورده است. او گفت که سرمربی تیمش توماس داولی از دوستان نزدیک احمدرضا عابدزاده و حمید استیلی است.

  او در این باره توضیح داد: «سرمربی مان آن روز کاپیتان تیم ملی آمریکا بوده است. روز بازی ایران و آمریکا. هر بار با او درباره آن مسابقه حرف می زنم و برایش کری می خوانم اخم هایش توی هم می رود ، فکر کنم اگر باز هم با او شوخی کنم ، بگذاردم روی نیمکت! او درباره آن بازی که در دفاع هم بازی کرده می گوید ایرانی ها با سوغاتی هایی که برای مان آوردند شوکه مان کردند و همیشه می گوید شرمنده هستند که چرا آنها چیزی برای بازیکنان ایران به همراه نداشتند.»

   

  ***داستان ترسناک خرسی که یک زن را خورد

  “ناتالیا پاسترناک” ۵۵ساله به همراه دوست خود به منظور گذراندن اوقاتی در یکی از مناطق جنگلی در سیبری پناهگاهی کوچک آماده کردند تا در آنجا برای چند روز اقامت کنند.

  شب هنگام آنان با صدای خرناسه یک حیوان، وحشت زده از خواب بیدار شدند و پس از پاره شدن چادر آنها با پنجه های بزرگ، متوجه حضور یک خرس قهوه ای شدند. پس از پاره شدن چادر خرس ابتدا به دوست ناتالی حمله ور شد و او را با پنچه‌ هایش درید. پس از خوردن دوستش به سمت ناتالی رفت و او را  مجروح ساخت. تلاش ناتالی برای فرار از دست خرس بی‌ نتیجه ماند و در نهایت با جراحت های عمیق بر روی پا و شکم اش زمینگیر شد.

  خرس قهوه ای برای ذخیره غذایش نیمی از بدن برهنه ناتالی نیمه جان را زیر برگ وخاک مدفون کرد. ناتالی نا امیدانه سعی می‌ کرد تا با فریاد زدن بتواند جانش را نجات دهد. این تلاش‌ها ادامه داشت تا اینکه یک شکارچی که در جستجوی خرس قهوه‌ای بود، توانست ناتالی مجروح را پیدا کند. به گفته شکارچی، در ابتدا سگ کوچکم متوجه صدای ضعیف ناتالی شد و توانست وی را پس مدت‌ ها اسارت در دستان خرس قهوه ای نجات دهد.

  این خرس قهوه ای در نهایت به ضرب گلوله شکارچی کشته شد، ناتالی که به دلیل ترس قادر به صحبت کردن نبود پس از پنج هفته توانست به شرایط  طبیعی خود باز گردد و هنوز آثار ناشی از زخم‌ های خرس قهوه‌ای در بدنش مشخص است.

  همه منتظرند تا ناتالی پس از بهبودی کامل داستان ترسناکی را از شبی در جنگل برای همه تعریف کند.

  ***امیر قرایی همچنان متواری است

  سرپرست دادسرای ویژه قتل تهران خبر مربوط به اعدام امیر قرایی – از شرکت‌کنندگان در مسابقه قوی‌ترین مردان ایران که‌ متهم به قتل دوستش در سال ۹۰ است – را نادرست دانست.

  قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای ویژه قتل تهران، درباره انتشار خبر، تصاویر و ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اعدام امیر قرایی یکی از شرکت‌کنندگان در مسابقه قوی‌ترین مردان ایران، اظهار کرد که این موضوع صحت ندارد و خبر، تصویر و ویدئوی مربوطه ساختگی است.

  وی با با بیان اینکه امیر قرایی همچنان متواری است، افزود: کسی که هنوز دستگیر، محاکمه و محکوم نشده است را چطور می‌توان اعدام کرد؟ شهریاری در پایان گفت که این پرونده در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای ویژه قتل تهران همچنان مفتوح است و تحقیقات بر روی آن ادامه دارد.

  ***انتشار متن جالب آزاده نامداری پس از رو به رو شدن با فرزاد حسنی!

  در مراسم جشن حافظ که بسیاری از هنرمندان کشور حضور داشتند اما شاید حضور همزمان فرزاد حسنی و آزاده نامداری یکی از خاص ترین لحظات این مراسم بوده باشد.

  هرچند تمام برنامه ریزی های صورت گرفته به صورتی بود که آزاده نامداری و فرزاد حسنی به هیچ وجه بایکدیگر روبرو نشوند و محل نشستن آنها نیز دور از هم در نظر گرفته شده بود اما در بخشی از مراسم از فرزاد حسنی دعوت شد تا بخشی از مراسم را اجرا کند.

  بعد از اتمام مراسم آزاده نامداری متن و عکس زیر را از خودش منتشر کرد.

  لبخندت تمام نمیشود نه؟؟

  برف،باران،تگرگ،،کولاک هم بیاید لبخندت تمام نمیشود،،

  انگار یادم دادی آرام باش،بخند،،تاوقتش برسد،ولبخندهای من تمام نمیشود

  ***اظهار ندامت بازیگر مشهور از همراهی هنرمندان در سفر به جام جهانی!

  وقتی سال قبل خبر همراهی تعدادی از هنرمندان با سرپرستی سیدجواد هاشمی برای حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی منتشر شد بسیاری این گونه مسافرتها را نوعی ریخت و پاش دانستند.با این حال این همراهان هنرمند عزمشان را جزم کرده بودند که برای تیم ملی کشورشان سنگ تمام بگذارند(!!!) و این شد که بی توجه به این انتقادات راهی برزیل شدند.

  سام درخشانی بازیگر تلویزیون از جمله چهره هایی بود که در آن روزها خوشحال و خندان برای انجام وظیفه اش جهت حمایت از تیم ملی به برزیل رفت اما حالا و حدودا یک سال بعد از آن همراهی به صراحت اعلام می کند که سفرش به برزیل اشتباه بوده است.سام درخشانی در صفحه اجتماعیش در بخشی از دلنوشته ای که بیشتر به اعترافاتش بابت حضور در برخی کارهای بی کیفیت، شباهت دارد آورده است: از رفتن به جام جهانی و در نهایت بیرون اومدن اون مستندها که اعتقاد دارم در حد واندازه هیچکدوم از همراهانم نبود بسیار پشیمانم و از همه عزیزان بابتش عذر خواهی میکنم.

  اینکه سام درخشانی آن قدر شجاعت داشته که باز هرچند بعد از گذشت یک سال به اشتباهش از این سفر اعتراف کند فی نفسه اقدامی ارزنده است اما فکری هم باید کرد به حال آن مخاطب بخت برگشته ای که یک سال تمام پیش خود گمان می کرد دوستان از این سفر راضی و خشنودند و حالا به ناگاه ابراز تاسف شان را می بیند.

  به این مخاطب بخت برگشته چه باید گفت جز اینکه از این به بعد دیگر هیچ خوشحالی یا ناراحتی بیان شده در انظار عمومی را باور نکن.

  برچسب ها :

  نظرات