آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25675
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طومار یک کیلومتری مردم تبریز در حمایت از گزاره برگ ملی/ دوربین های خبری، بصیرت مردم روزه دار را به ثبت رساندند

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ائل، نمازگراران جمعه تبریز بعد از برپایی نماز عبادی سیاسی جمعه اقدام به امضای طوماری به طول یک کیلومتر در حمایت از گزاره برگ ملی در مذاکرات هسته ای کردند. طول یک کیلومتری این طومار که توجه خبرنگاران و نمازگزارن را به خود […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ائل، نمازگراران جمعه تبریز بعد از برپایی نماز عبادی سیاسی جمعه اقدام به امضای طوماری به طول یک کیلومتر در حمایت از گزاره برگ ملی در مذاکرات هسته ای کردند.

  طول یک کیلومتری این طومار که توجه خبرنگاران و نمازگزارن را به خود جلب کرده بود با استقبال پرشور مردم ولایتمدار و انقلابی تبریز روبرو شده و بعد از اقامه نماز جمعه این هفته تبریز به امامت حجت الاسلام حاجی زاده، امام جمعه موقت تبریز، امضاهایی که حاوی پیام شور انقلابی و حساس به خطوط قرمز رهبر معظم انقلاب بود، بر پای این طومار نگاشته شد.

  این طومار از محل حیاط مصلی امام خمینی (ه) در دسترس نمازگزاران بوده و امتداد آن در خیابان امام خمینی(ه) به سمت سه راهی طالقانی بود و دوربین های خبری بصیرت انقلابی مردم تبریز را در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان ثبت کردند.

  مفاد این گزاره برگ ملی  که شامل ۶ اصل بوده و مسئولان تیم مذاکره کننده هسته ای را مجاب به رعایت آن در مذاکرات خود با کشورهای ۱+۵ می کرد، به شرح ذیل می باشد:

  ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور  با انتشار این گزاره برگ ملی، شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول زیر می دانیم:
  اصل یک: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق) شود.
  اصل دوم: دستاوردهای هسته ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
  اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.
  اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
  اصل پنجم: هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
  اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

  ما اعلام می داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق باید در توافقنامه هسته ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول ۶ گانه فوق را ندارد.»

  برچسب ها :

  نظرات