آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2560
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  زنانی که در فتنه ۸۸ خبرسازی کردند

  آوای شمال/ حوادث سال ۸۸ هیچگاه در دلها کمرنگ نشده و موج هتک حرمت ها و دروغ هایی که رسانه ها را با خود همراه می کردند هنوز هم اذهان عمومی را آزار می دهد در این میان زنانی بودند که خواسته یا ناخواسته در این جریان سیاسی نقش آفرینی کردند و موجی هرچند کوتاه […]

  آوای شمال/ حوادث سال ۸۸ هیچگاه در دلها کمرنگ نشده و موج هتک حرمت ها و دروغ هایی که رسانه ها را با خود همراه می کردند هنوز هم اذهان عمومی را آزار می دهد در این میان زنانی بودند که خواسته یا ناخواسته در این جریان سیاسی نقش آفرینی کردند و موجی هرچند کوتاه را به راه انداختند.
  یکی از این زنان عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی بود که شاید جرقه های جریان ها را خود به تنهایی شعله ور کرد وی که بعداز رای به میرحسین موسوی در پاسخ خبرنگاری گفت: “موسوی رئیس جمهور است، اگر غیر از این شد مردم بریزند تو خیابانها”.
  این پیش بینی که حاکی از اخبار و جریان های پشت پرده است جنجال های بسیاری را آغاز کرده و سخن صریح وی در رابطه با اغتشاش مردم و دعوت از آنان برای تجمع در خیابان ها حاکی از آگاهی وی از برنامه های آتی جریان اصلاح طلب دارد چراکه سخنی به صراحت و روشنی دعوت از مردم در هیچ حوزه ای از سیاست جایگاهی نداشته و مسلما بانی متوجه شدن اتهامات بسیاری خواهد شد پس وی با چه نیتی دست به چنین کاری زده است؟ آیا برنامه ریزی های جریان اصلاحات به سوی کودتا رهنمون بوده است که با چنین شجاعتی در رسانه ملی از مردم دعوت به اغتشاش می شود؟
  این درحالی است که هیچگاه پیشگویی وی برای مردم قابل توجیه سیاسی نبود و هیچ کس فکر نمی کرد دعوت او از مردم این چنین جدی بوده باشد…
  دومین کسی که نقش خبرسازی های فراوانی را در جریان های سال۸۸ ایفا می کرد زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی و یکی از سران فتنه است وی که گویا از نام قبلی خود انصراف داده و نام زهره کاظمی را به زهرا رهنورد تغییر داده است در تمام تصاویر و فیلم های میرحسین موسوی در کنار او دیده شده و با حرکات عوام فریبانه سعی در جلب هرچه بیشتر مخاطب برای همسر خود بود. افشاگری هایی که در جریان مناظره برعلیه وی صورت گرفت، موج دیده شدن او را چند برابر کرده و باعث شد فعالیت های او رنگ و بوی بیشتری از سیاست به خود بگیرد.
  سومین کسی که در اصل مهره اصلی جریانات فتنه ۸۸ بود فائزه هاشمی دختر کوچک هاشمی رفسنجانی است، وی که حامی سرسخت میرحسین موسوی است در تمام جریانات به طورچشمگیری حضور داشته و نطق ها و سخنرانی های زیادی را ایراد کرد. فائزه هاشمی که در جریان فتنه ۸۸ چندین بار دستگیر شد باعث انتشار اخبار خلاف واقع زیادی از شکنجه وی در رسانه های غربی شد اما همه این جوسازی ها نشان از یک چیز داشت و آن هم اغتشاش فضای سیاسی کشور بود اما این دستاورد نیز نصیب آنان نشد و با آرام شدن جو کشور تمام دروغ پردازی ها با رو شدن حقیقت رنگ باخت.
  هرچند در روزهای اغتشاش رسانه های غربی خوراک خوبی بدست آورده بودند تا بتوانند هرچه بیشتر فضای سیاسی کشوررا مسموم کنند و هراز گاهی با دروغ پردازیهایی به رویاهای خفته خود چنگ می زدند اما هربار با افشاگری مواجه شده و حنایشان بیش از پیش رنگ می باخت به طوری که گاهی حتی از دست عناصر خودفروخته نیز کاری از پیش نمی رفت و با رنگ هایی به رنگ نیرنگ فضارا برای ساعات و روزهایی کوتاه آلوده می کردند.
  ترانه موسوی، عاطفه امام، سعیده پورآقایی از جمله زنانی بودند که به دست رسانه های غربی کشته، شکنجه و یا ربوده شدند اما با گذشت مدت کوتاهی دست این رسانه ها رو شده و مشخص شد این اشخاص به هیچ عنوان مورد هجمه ای از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران قرار نگرفتند و باردیگر آب سردی بر حرارت دشمنی آنان با نظام ریخته شد.
  اما نکته ای که واضح و مبرهن است دشمنی دیرینه کسانی است که در لباس دوست مشغول به خیانت هستند و بیش از پیش در صدد برپایی فتنه ای دیگر هستند اما این بارمردم هوشیارتر شده و دید سیاسی آگاهانه تری نسبت به مسائل روز کشور ونظام خود پیدا نموده اند و این شاید تاوانی باشد برای کسانی که به دنبال ایجاد ضعف در نظامی که مردم با خون خود بهای آنرا پرداخته اند تا در پرتو اسلام زندگی کنند، هستند اما به لطف خدا و بیداری و آگاهی مردم هیچگاه به غرایض تاریک خود نخواهند رسید و حصر که کمترین مجازات است در انتظار آنان نخواهد بود چراکه اینبار مردم از مجازاتی هم پایه اعدام کوتاه نیامده و مسلما این مهم نیز محقق خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات