آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25599
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی > فرهنگی
 •   

  شهدا گرد و غبار فتنه را از جامعه پاک کردند/دستگاه دیپلماسی پیام شهدا و مردم را دریابند

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محمودآباد، ماه رمضان را فرصتی برای خودسازی دانست و افزود: حوزه وسیعی از آموزه‌ها و معارف با پیام‌های گوناگون معنوی و مادی در این ماه وجود دارد. وی با بیان اینکه  جامعه تربیت‌شده در مکتب رمضان، ارزش‌مدار، عدالت‌طلب، آرمان‌خواه، همیار مستضعفان، اهل خدمت […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محمودآباد، ماه رمضان را فرصتی برای خودسازی دانست و افزود: حوزه وسیعی از آموزه‌ها و معارف با پیام‌های گوناگون معنوی و مادی در این ماه وجود دارد.

  وی با بیان اینکه  جامعه تربیت‌شده در مکتب رمضان، ارزش‌مدار، عدالت‌طلب، آرمان‌خواه، همیار مستضعفان، اهل خدمت و تلاش برای اصلاح جامعه، خاضع در مقابل پروردگار و اهل مقاومت و مبارزه در مقابل ظلم است، خاطرنشان کرد: در مقابل این همه ناملایمات، انحراف و ابزار گناه ماه رمضان فرصتی مغتنم برای خانه‌تکانی جامعه است.

  امام جمعه محمودآباد سپس به تشییع به‌ یادماندنی شهدا در تهران اشاره کرد و گفت: خداوند متعال این امانت‌های ملت را برای هر مقطعی ذخیره کرده است و زمانی که گرد و غبار فتنه و سستی توسط بدخواهان و نااهلان بر بدنه جامعه گسترانده شده، زمینه ای برای پاک‌سازی جامعه و برگرداندن روحیه امید به جامعه فراهم می‌شود.

  موسوی ادامه داد: آنچه در چندروز گذشته در تهران خودنمایی کرده است، از الطاف خفیه الهی و از نفحات خوش یاد و نام شهدا در این کشور بود و امتی که هروقت خطر و انحرافی کشور را تهدید کرده است، با توسل به اولیاء الهی و شهدای عزیز وارد میدان شده و خط بطلانی به بعضی از توهمات و سست همتی‌های درون کشور می کشند.

  وی با بیان اینکه ملت در این حضور برای چندمین بار متوالی نمره تأیید و تحسین را از رهبر خود دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این حضور تنها یک پیام داشت و آن شعار “هیهات من الذله” که همانا منطق شهیدان و پاره‌های قلب این ملت با دستهای بسته و جسم زنده‌ به گورشده آنان بود و فریاد بلندی در مقابل روحیه‌باختگان و دست بسته‌های به فریب‌کاران غربی و حمایتی از فرزندان انقلابی و ایثارگر خود و ارائه روحیه مقاومت و ایستادگی به نمایندگان ملت در دستگاه دیپلماسی بود.

  موسوی اضافه کرد: درس بزرگ شهدا این بود که در دفاع از حق مسلم ملت با ایستادگی کامل از هرگونه وادادگی و میدان‌دادن به دشمن مکار و عهدشکن برحذر باشند.

  خطیب جمعه محمودآباد همچنین به مناسبت‌های تیرماه اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران اظهار کرد: روز شهادت این اسطوره مقاومت و ایثار به نام روز بسیج اساتید نامگذاری شده است و امیدواریم نخبگان و اساتید و تلاشگران حوزه علمی کشور از این الگوی تمام عیار نهایت استفاده را ببرند.

  وی به جایگاه و اهمیت تبلیغات در کشور اشاره کرد و افزود: تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی از برکات نظام بود و امروز در عرصه‌های مختلف مسائل دینی اعم از پاسخگویی به شبهات و نیازهای شرعی، ساماندهی هیئت‌های مذهبی، تشکیل برنامه‌های قرآنی، تربیت و اعزام مبلغان شایسته و متخصص دینی شاهد حضور چشمگیر تبلیغات اسلامی هستیم.

  موسوی با یادآوری نقش و جایگاه بازاریان و اصناف در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تصریح کرد: کسبه و بازاریان مؤمن و خداجوی در عرصه‌های مختلف انقلاب به ویژه در دوران دفاع مقدس نقش اثرگذاری داشته اند و امروز نیز باید کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از اقدامات خودسرانه برخی‌ها در جهت ایجاد سلامت اقتصادی و تأمین نیازهای مردم از سوی بازاریان انجام شود.

  امام جمعه محمودآباد همچنین با اشاره به آغاز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار کرد: معضل کم‌آبی و خشکسالی کشور ما را در برگرفته است و مازندران نیز علیرغم سرسبزی از کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی رنج می‌برد و همه باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم.

  وی خشک‌شدن برخی از زمین‌های پایین‌دست محمودآباد را از دغدغه‌های جدی فرماندار و دیگر مسئولان قلمداد کرد و افزود: باید توجه بیشتری به رفع مشکل این قشر تلاش‌گر خطه شمال ایران شود.

  موسوی در پایان خواستار برخورد جدی و قاطعانه نیروی انتظامی با معضلات فرهنگی و اجتماعی شهر از جمله روزه‌خواری در ملاء عام و وضع نامناسب سواحل شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات