آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مقدمات سرمایه گذاری های بزرگ در کردستان فراهم شده است

  آوای شمال/ عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز پنج شنبه در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی با  دولت که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: یکی از مسائل مهمی که در هر سازمان و نهادی می بایست مورد توجه قرار گیرد داشتن برنامه و استراتژی  برای رسیدن به اهداف تعیین شده است. وی عنوان کرد: […]

  آوای شمال/ عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز پنج شنبه در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی با  دولت که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: یکی از مسائل مهمی که در هر سازمان و نهادی می بایست مورد توجه قرار گیرد داشتن برنامه و استراتژی  برای رسیدن به اهداف تعیین شده است.

  وی عنوان کرد: برای بهبود فضای کسب و کار و رونق فعالیت های اقتصادی در استان اعم از تولید کسب و کار و تجارت باید راهبرد و برنامه هایی در این راستا تعریف کرد.

  وی اظهار داشت: این شورا به منظور برقراری و تقویت تعامل و همکاری سازمان های دولتی با اشخاص حقوقی و حقیقی فعال در بخش خصوصی در جهت توسعه فعالیت های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار با توجه به ظرفیت های استان تشکیل شده است.

  استاندار کردستان ادامه داد: تمامی سازمان ها و بانک ها باید برای سرمایه گذاری در استان و کمک به فعالیت های تولیدی و خدماتی و اقتصادی تلاش و بیش از گذشته سرمایه گذار به استان جذب کنند.

  زاهدی با اشاره به اینکه در سال گذشته، ۱۰۵ طرح تولیدی از طریق بانک های استان به صندوق توسعه ملی برای دریافت تسهیلات معرفی شد، گفت: ۱۰۰ درصد این طرح ها توسط صندوق تایید و تصویب شد که این نشان از توجه مسئولان صندوق به استان کردستان است.

  وی ادامه داد: متاسفانه طرح هایی که از سوی استان در سال گذشته به صندوق معرفی شدند طرح های بزرگ و قابل توجهی که بتوانند جهش  و حرکت جدی در اقتصاد استان ایجاد کنند، نبودند.

  وی با اشاره به اینکه در سال جاری مقدمات سرمایه گذاری بزرگ در استان فراهم شده است، بیان کرد: تسهیلاتی که از طریق صندوق به استان هایی هم چون کردستان پرداخت می شود با سایر استان های کشور متفاوت است.

  استاندار کردستان افزود: بهره تسهیلات ریالی صندوق به استان کردستان ۱۰ درصد، بهره تسهیلات بخش صنعت و خدمات ۱۰ درصد و بهره تسهیلات ارزی هم  ۴ درصد است.

  زاهدی عنوان کرد: بازپرداخت تسهیلات از سوی سرمایه گذران استان کردستان نیز دو سال نسبت به سایر استان های کشور بیشتر است و بدین گونه  زمینه سرمایه گذاری های بزرگ در این استان فراهم است.

  وی برشناسایی موانع سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و اظهارداشت: موانع سرمایه گذاری تعیین و سپس باید اقدام به یافتن راهکارهایی برای برون رفت از این موانع کنیم.

  وی در رابطه با دستورکار دوم جلسه که در خصوص بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار در حوزه مالیاتی بود، گفت:اگر اداره کشورما به سمت وسوی تکیه بر درآمدهای مالیاتی حرکت نکند همچنان وابسته به نفت خواهد ماند.

  استاندار کردستان عنوان کرد: طی سال های  گذشته همواره مبحث کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت مطرح شده است ولی متاسفانه تاکنون در این بخش موفقیت های چشمگیری کسب نکرده ایم و به هدف مورد نظر دست نیافته ایم.

  زاهدی اظهارداشت: در بسیاری از کشورهای دیگر دنیا به اندازه ای به پرداخت مالیات اهمیت داده می شود که یکی از عوامل رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری عدم پرداخت مالیات است.

  وی ادامه داد: در صورتی که اداره کشور از طریق مالیات انجام شود دولت برای افزایش درآمدهای خود مجبور به آزاد کردن و بهبود فضای کسب وکار خواهد شد.

  ویبا بیان اینکه ملاک پرداخت مالیات درآمد است نه گردش مالی، بیان داشت: ممکن است کارخانه ای گردش مالی زیادی داشته باشد ولی درآمد نداشته باشد و ورشکست شود.

  استاندار کردستان بر توجه به صدور کارت های بازرگانی تاکید کرد و افزود: متاسفانه کارت های بازرگانی که برای تعدادی از روستاییان مرزنشین صادر شده است افرادی از کم سوادی این روستاییان سوء استفاده کرده و با مبالغ ناچیزی این کارت ها را خریداری کردند و با آن سودهای کلانی را بدست آوردند.

  برچسب ها :

  نظرات