آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ , Monday 3 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25507
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تدوین برنامه ششم توسعه البرز آغاز شد/مدیران کوتاهی نکنند

  آوای شمال/ سید حمید طهایی در اولین جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه که پیش از ظهر امروز در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه مسیری برای برنامه ریزی پنج سال آینده استان است. طهایی در ادامه با اشاره به اینکه این تدوین و اجرای این برنامه گامی موثر در مسیر […]

  آوای شمال/ سید حمید طهایی در اولین جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه که پیش از ظهر امروز در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه مسیری برای برنامه ریزی پنج سال آینده استان است.

  طهایی در ادامه با اشاره به اینکه این تدوین و اجرای این برنامه گامی موثر در مسیر توسعه استان محسوب می شود، گفت: نقش مدیران استان در تدوین برنامه ششم توسعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین منظور ضرورت ایجاب می‌کند مدیران دستگاه‌های اجرایی نقش خود را به دقت و به‌درستی ایفا کنند.

  این مسئول با اشاره به اینکه در تدوین برنامه ششم توسعه باید حقوق استان البرز در همه بخش‌ها بدرستی لحاظ داده شود، گفت: اگر کوتاهی در این زمینه صورت گیرد، مدیران باید پاسخگوی نسل آینده باشند.

  استاندار البرز مدیران استان البرز را نماینده جمعیت سه میلیونی استان خواند و گفت: استان البرز استان تازه تاسیسی است و مانند سایر استان ها تجربه اجرای این برنامه ها را ندارد به همین منظور باید با توسعه طرحهای آموزشی در این زمینه تلاش بیشتری کنیم.

  طهایی در ادامه بهداشت و اشتغال را از جمله موضوعات مهم در تدوین برنامه ششم توسعه دانست و گفت: بهداشت و اشتغال در کارگروه های مختلف تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و پس از تایید، برنامه های لازم در این زمینه ارائه شود.

  استاندار البرز در پایان بیان کرد: شواری تلفیق برنامه ششم استان با توجه به گزارشات برنامه عملیاتی بخش‌های مختلف را بر اساس مطالعات آمایش سرزمین و اسناد توسعه استانی بررسی می‌کند.

  جایگاه البرز در برنامه ششم توسعه نیازمند تلاش مسئولان است

  در ادامه رئیس سازمان برنامه بودجه استان البرز بر لزوم دقت نظر در ظرفیت های توسعه ای استان دی برنامه ششم توسعه تاکید کرد و گفت: باید برای رسیدن البرز به جایگاه واقعی تلاش کنیم.

  ذبیح الله قائمی ضمن بیان اهداف، سیاست ها و راهبردهای برنامه ششم گفت: تدوین برنامه ششم توسعه البرز آغاز شده است و تاکنون ۱۰ کارگروه برای تدوین سند تشکیل شده است.

  این مسئول گفت: کارگروه اقتصادی، بانوان، اشتغال، تحول اداری و پژوهش، درآمد و سلامت از کارگروه های تشکیل شده است.

  رییس سازمان برنامه بودجه البرز بررسی اسناد فرادست توسعه ملی، بررسی اسناد موجود و توسعه استان، تهیه گزارش شناخت و تبیین و تحلیل وضع موجود توسعه استان، تدوین برنامه توسعه استان، پیش بینی نحوه تامین و تجهیز منابع مورد نیاز برنامه توسعه استان و تهیه برنامه عملیاتی استان را جزو گام های اول تا پنجم بود تدوین برنامه ششم توسعه عنوان کرد.

  وی افزود: کارگروه های تخصصی تدوین برنامه ششم، موظفند گام های اول تا پنجم را تهیه و تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه به دبیرخانه برنامه ششم سازمان برنامه بودجه استان البرز ارائه دهند.

  برچسب ها :

  نظرات