آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25331
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تعداد وهابی های بحرین در حال افزایش است/ دست های پشت پرده آل خلیفه در به آتش کشیدن قرآن ها

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، طی روزهای گذشته نمازگزاران اهالی روستای الدیر که برای مشارکت در نماز جماعت صبح به مسجد جامع الخیف رفتند، با حمله افراد ناشناس به مسجد مواجه شدند. یکی از شاهدان عینی در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود که شکستن درب ورودی مسجد، پاره کردن قرآن‎ها، […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، طی روزهای گذشته نمازگزاران اهالی روستای الدیر که برای مشارکت در نماز جماعت صبح به مسجد جامع الخیف رفتند، با حمله افراد ناشناس به مسجد مواجه شدند.

  یکی از شاهدان عینی در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود که شکستن درب ورودی مسجد، پاره کردن قرآن‎ها، ادعیه و توهین به مهر نماز تربت امام حسین (ع) بخشی از اقدامات شنیع متجاوزان بوده است.

  وی افزود: مسجد دارای یک دوربین مدار بسته است ولی در هنگام یورش متجاوزان از کار افتاده بود.

  این اتفاقات در حالی رخ داده است که یکی از شهروندان بحرینی در گفت و گو با دانا اظهار داشت: اقدامات اخیر و اتفاقاتی از این دست تاکنون در بحرین اتفاق نیفتاده و پشت این اتفاق دست های رژیم آل خلیفه دیده می‌شود.

  وی گفت: شیعه و سنی در بحرین بسیار به هم نزدیک هستند تا جایی که در مراسم های یکدیگر شرکت کرده و به همدیگر در برگزاری مراسم های عروسی کمک می کنند؛ در یک مدرسه درس می خوانند و در محیط های کاری با یکدیگر هستند.

  این فعال بحرینی در ادامه یادآور شد: اخیراً به دنبال ایجاد تفرقه و بستر سازی برای فعالیت گروه های تکفیری عده ای دست به تبلیغات گسترده علیه مسلمانان زده و با حمایت آل خلیفه اقدامات اختلاف افکن انجام می دهند.

  وی همچنین تأکید کرد: مسلمانان بحرین و شیعیان می‌دانند که این اقدامات ناشی از نقشه های خبیثانه رژیم آل خلیفه بوده و برای این کار از سنی های متعصب که شستشوی مغزی دادند استفاده می کنند.

  وی در ادامه تصریح کرد: افرادی که دست به اقدامات افراطی و تکفیری می زنند از اهالی بحرین نبوده و از کشور های دیگر به بحرین آمده تا میان شیعه و سنی دست به اختلاف بزنند؛ این افراد تفکرات وهابی دارند.

  این شهروند بحرینی با انتقاد از سیاست های دولت خاطرنشان کرد: حکومت بحرین به دنبال دموگرافی یا همان تغییر جمعیت در بحرین است تا از این طریق بتواند وهابی های این کشور را گسترش داده و شیعیان و اهل سنت را در تنگنا قرار دهد.

  شایان ذکر است کشور بحرین بدون حدومرز به هر فرد خارجی تابعیت می‌دهد و مشاهدات فعالان سیاسی حاکی از این است که حتی برخی از اشخاص تابعیت گرفته توانایی صحبت به زبان عربی را هم نداشته و از وهابی ها و تکفیری های پاکستان هستند.

  برچسب ها :

  نظرات