آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25324
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  با این توافق هسته‌ای اسرائیل نابود است

  آوای شمال/ «دونالد ترامپ»، سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی که روز سه‌شنبه برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش اعلام آمادگی کرد در اولین نطق انتخاباتی خود از حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا به عراق انتقاد کرد. به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، ترامپ گفت: «من ارتش را دوست دارم و می‌خواهم قدرتمندترین ارتشی که تا کنون داشته‌ایم را داشته باشم چون […]

  آوای شمال/ «دونالد ترامپ»، سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی که روز سه‌شنبه برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش اعلام آمادگی کرد در اولین نطق انتخاباتی خود از حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا به عراق انتقاد کرد.

  به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، ترامپ گفت: «من ارتش را دوست دارم و می‌خواهم قدرتمندترین ارتشی که تا کنون داشته‌ایم را داشته باشم چون حالا بیش از هر زمان دیگر به آن نیاز داریم. اما من گفتم: “به عراق حمله نکنید چون کل خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کنید و ایران بر خاورمیانه مسلط می‌شود.”»

  او افزود: «دو تریلیون دلار در عراق خرج کردیم، ۲ تریلیون. هزارن کشته دادیم، هزاران نفر در عراق. هر جا نگاه می‌کنیم، سربازان زخمی داریم که من دوستشان دارم و عاشق انها هستم؛ هزاران و هزاران سرباز زخمی.»

  این نامزد حزب‌جمهوری‌خواه اضافه کرد: «و هیچ چیز نداریم. حتی نمی‌توانیم آنجا پا بگذاریم. هیچ چیز نداریم. هر چه هم به عراق تجهیزات می‌دهیم، با اولین شلیک هوایی، آنها را زمین می‌گذارند.»

  دونالد ترامپ سپس به انتقاد از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ که آمریکا یکی از کشورهای شرکت‌کننده در آن است پرداخت و درباره اوباما گفت: «به توافقی که دارد با ایران می‌کند، نگاه بیندازید. با این توافقی که او می‌کند موجودیت اسرائیل احتمالاً دوام چندانی نمی‌آورد . فاجعه است و ما باید از اسرائیل محافظت کنیم.»

  «دونالد ترامپ» تاجر، نویسنده، سرمایه‌گذار و مجری تلویزیون است که روز سه‌شنبه وارد رقابت انتخاباتی سال ۲۰۱۶ آمریکا شد.

  برچسب ها :

  نظرات