آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25298
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ابتکار: دستیابی به توافقی عادلانه در مذاکرات که متضمن حقوق ایران باشد مورد انتظار است

  آوای شمال/ معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان در جریان سفر به نروژ با «ارنا سولبرگ» نخست وزیر این کشور ملاقات کرد. ابتکار در این ملاقات ضمن تشریح سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه و نیز پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان مبنی بر جهان […]

  آوای شمال/ معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان در جریان سفر به نروژ با «ارنا سولبرگ» نخست وزیر این کشور ملاقات کرد.

  ابتکار در این ملاقات ضمن تشریح سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه و نیز پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان مبنی بر جهان علیه خشونت و افراط گری، اظهار داشت: داعش ارتباطی به اسلام و تعالیم اسلامی ندارد. این گروه با سوء استفاده از نام اسلام بدنبال ایجاد خشونت و تنفر و مخدوش کردن چهره دین اسلام است.

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست درخصوص گفت‌وگوهای جاری هسته‌ای خاطرنشان کرد: دستیابی به یک توافق عادلانه و متوازن که بتواند کلیه حقوق مشروع هسته‌ای ما را تضمین کند، مورد انتظار است.

  وی در خصوص سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، همواره در راستای استقرار ثبات و امنیت پایدار در منطقه حرکت کرده و خواهد کرد.

  ابتکار در پاسخ به اظهارات طرف نروژی درخصوص مسائل حقوق بشری تاکید کرد: حقوق بشر دغدغه همگانی بوده و نگرانی‌های موجود نسبت به وضعیت حقوق بشر در اروپا گویای آن است. بر این اساس می‌توان از طریق گفت‌وگو، دیدگاه‌های متقابل را به یکدیگر نزدیک کرد.

  در این دیدار نخست وزیر نروژ ضمن اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵، تاکید کرد: نروژ خواستار موفقیت این مذاکرات است و در پرتو آن زمینه گسترش مناسبات دو کشور فراهم خواهد شد.

  سولبرگ با اشاره به تحولات مربوط به عراق و سوریه، بر ضرورت حل مشکلات کنونی در خاورمیانه صرفاً از طریق راه حل سیاسی تاکید کرد.

  وی نقش آفرینی کشورهای منطقه برای حل بحران‌ها را مهم ارزیابی کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات