آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ , Thursday 24 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25293
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پیام مردم در مراسم تشییع شهدا ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه است

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در نطق پیش از دستور خود در سخنانی با اشاره به تشییع پیکر ۲۷۰ شهید غواص تازه تفحص شده که روز گذشته از میدان بهارستان تشییع شدند، گفت: اینها شهدای عالیقدری بودند که دیروز فریاد حضور خویش را در […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در نطق پیش از دستور خود در سخنانی با اشاره به تشییع پیکر ۲۷۰ شهید غواص تازه تفحص شده که روز گذشته از میدان بهارستان تشییع شدند، گفت: اینها شهدای عالیقدری بودند که دیروز فریاد حضور خویش را در متن زندگی ما به گوش جهانیان رساندند.

  وی افزود: درست در دقایقی که انقلاب و ملت بزرگ به حضور اقتداران آفرین آنها نیازی دیگر داشت، حضور یافتند و بر عزت و اقتدار و پایداری ملت بزرگ ایران افزودند. مردان سلحشوری که تربیت‌یافتگان مکتب رمضان و مکتب امیر مؤمنان(ع)، پیشوای متقین بودند و در سایه زلال قرآن و مکتب اهل بیت علیهم‌السلام و آموزه‌های دین، درس مردانگی شجاعت و ایثار را آموختند و نه تنها از جغرافیای ایران، بلکه از جغرافیای اسلام و آزادگی دفاع کردند و خون‌های پاک خود را تقدیم نمودند. مردان بزرگی که ناجوانمردی مدعیان دفاع از حقوق بشر را بعد از ده‌ها سال شهادت خویش بر بام جهان فریاد نمودند.

  نایب رئیس مجلس با تأکید بر اینکه این شهدا فریاد رسای ملت ایران به ویژه زنان، مردان، جوانان مؤمن و متدین تهران بودند، گفت: مردم تهران آمدند تا فریاد کنند در کنار شهدا و آرمان‌های بلند آنان که در اندیشه نورانی امام بود، هستند، فریاد ماندگار رهبر معظم و عالیقدر انقلاب اسلامی، ناخدای خدامحور انقلاب در حضور روز گذشته مردم تهران در تشییع پیکر این شهدا تجلی یافت.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با بیان اینکه مردم همیشه ایستاده‌اند و در راه پاسداری و حراست از آرمان‌های انقلاب که شهدای عالیقدر پرچم‌های برافراشته شده آن هستند، آماده ایثار و استقامت هستند، افزود: ملت بزرگ تهران دیروز فریاد نمودند که در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه، استکبار و آمریکا و همه مزدوران آنان با همه قدرت و قامتی استوار، ایستاده‌اند. آمدند تا به نمایندگان جمهوری اسلامی در گفت‌وگو بگویند که با شجاعت و با اقتدار از همه سرمایه‌ ملت ایران دفاع کنید و در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه کمترین ضعف و سستی را از خویش ارائه ننمایید. آمدند تا به ما، به دولت و به همه دولتمردان بگویند که شما در راه شهیدان ثابت‌قدم و استوار باشید، ما با همه توان در کنار شما ایستاده‌ایم.

  وی اضافه کرد: امیدوارم این پیام را آنگونه که باید از شهیدان و از وارثان هوشمند، بصیر، فداکار و شجاع شهیدان که ملت بزرگ ایران هستند، دریافت کنیم و در مسیر نورانی آنان با صلابت و با استقامت و با ایمان و با بالاترین سطح از همدلی و همزبانی و با نیز شجاعت ایستادگی کنیم.

  نایب رئیس مجلس با تأکید بر اینکه آمریکا و همه اعضای ۱+۵ بدانند که ما از تحریم‌ها در راه رسیدن به بالاترین سطح از وحدت و انسجام اسلامی بهره گرفته‌ایم، اظهار داشت: ما به همه فشارها که شما بر ملت عزیز، خصوصا طبقات ضعیف جامعه به ناحق تحمیل نمودید، از تحریم برای خلق دانش، تبدیل دانش به فناوری، تغییر ریل حرکت اقتصاد ایران، حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر تولید و مدیریت عالمانه مصرف بهره گرفتیم و در آینده نیز بهره بیشتری را خواهیم برد و در این راه با تمام توان ایستاده‌ایم و برای رسیدن به عزت و قدرتی که ملت بزرگ ایران در انتظار آن است، به یاری خدای متعال با وحدت و انسجام حرکت خواهیم کرد.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان، گفت: ماه مبارک رمضان، ماه بندگی و عبودیت را به ملت عزیز تبریک می‌گویم. یک نعمت ماه رمضان، شهر رمضان است. ماه هدایت، ماه نزول رحمت، ماه برافروخته شدن مشعل پرفروغ قرآن فرا روی انسان است. امیدوارم در پرتو ایمان، بندگی و عبودیت از این ماه بهره شایسته‌ای ببریم و در مسیر آراستگی ملت به ارزش‌های متعالی اسلام گام برداریم؛ امیدوارم همه ما احترام این ماه را آنگونه که شایسته است با ترک معصیت و آراستگی بندگی و عبودیت پاس داریم و مشمول رحمت ویژه خدای سبحان باشیم.

  وی یکی از نعمت‌های ماه رمضان را، نعمت روزه دانست و تصریح کرد: امیدوارم همه آنان که از توفیق آراستگی به عبادت روزه بهره‌مندند و از سلامت جسمی برای انجام شایسته این عبادت بهره گرفته‌اند، در انجام شایسته آن بکوشند و حرمت ماه رمضان را گرامی بدارند و در پرتو عبادت نورآفرین روزه به گوهر گرانبهای تقوا آراسته شوند.

  نایب رئیس مجلس در پایان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز جهاد کشاورزی، خاطر نشان کرد: لازم می‌دانم روز جهاد کشاورزی را به همه جهادگران و جوانان و جهادگرانی دیروز جبهه‌های دفاع مقدس را به حضور پر فروغ خویش نورانی کردند و امروز در سنگر جهاد کشاورزی خدمت می‌کنند، تبریک بگویم و بر همه آنان از خداوند متعال درخواست سعادت و توفیق داشته باشم. امیدوارم جهاد سازندگی با همه ارزش‌های متعالی که در دوران انقلاب اسلامی به دست آورد و با تجاربی که اندوخت، در وزارت جهاد کشاورزی در خلق اقتصادی دانش‌بنیان و تأمین نیازهای کشور پیشگام و پیشرو باشد.

  برچسب ها :

  نظرات