آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ , Monday 3 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25273
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خروج از تحریم و عقب ماندگی نیازمند همدلی و همزبانی در کشور است

  آوای شمال/ حجت ‌الاسلام علی یونسی شامگاه سه‌ شنبه در جشن همدلی و هم  ‌زبانی دولت تدبیر و امید با عنوان روحانی تنها نیست که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: رمز اقتدار ایران وحدت و برادری است و امروز نیز تحقق تمامی برنامه های نظام نیازمند ادامه این رویه است. وی افزود: تنها با اخوت، […]

  آوای شمال/ حجت ‌الاسلام علی یونسی شامگاه سه‌ شنبه در جشن همدلی و هم  ‌زبانی دولت تدبیر و امید با عنوان روحانی تنها نیست که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: رمز اقتدار ایران وحدت و برادری است و امروز نیز تحقق تمامی برنامه های نظام نیازمند ادامه این رویه است.

  وی افزود: تنها با اخوت، برادری و همدلی می توان بسترهای توسعه، پیشرفت و اقتدار منطقه ای را ایجاد کرد و دولت تمام توان خود را بر روی وحدت و برادری در کشور متمرکز کرده است.

  دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ ها مذهبی بیان کرد: امروز دشمن به دنبال ضربه زدن به ارزش ها و آرمان های ما است و باید با بصیرت و همدلی این فرصت را از دشمن بگیریم.

  حجت الاسلام یونسی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب دولت تدبیر و امید اشاره کرد و یادآور شد: روحانی در ایام انتخابات نه پول داشت و نه مسیر برایش هموار بود اما برنامه‌ های وی مطابق با خواست و نیاز مردم بود.

  وی ادامه داد: تیم وی فهمیده بودند که اگر حرف دل مردم را بزنند و راه مردم را انتخاب کنند حماسه‌ آفریده می‌ شود.

  دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ ها گفت: رفع تحریم ‌های ظالمانه پروژه ‌ای است که دولت حذف و حل آن را اولویت کاری خود قرار داده است چرا که خسارت آن به مراتب بیشتر از دوران جنگ تحمیلی است.

  حجت الاسلام یونسی اظهار داشت: دولت گذشته تحریم‌ ها را کاغذ پاره می ‌دانست و بر اثر سوء مدیریت و عوام‌ فریبی، زنجیر محکم تحریم‌ ها بر پای مردم قفل شد و اکنون برداشتن آن کار بسیار سخت و زمان بر است.

  وی افزود: دشمن از پای ننشته و هر روز و هر دورانی به دنبال ضربه زدن به اسلام و نظام است و از این رو در کنار تحریم ها فتنه وهابیت را برای جلوگیری از رفع تحریم ‌ها ادرست کرده و علیه نظام اسلامی ایستاده‌ اند.

  دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ ها در ادامه سخنان خود به شرایط داخلی کشور اشاره کرد و ادامه داد: دو جریان اصول گرا و اصلاح‌ طلب در گذشته یک رقابت بسیار خوب داشتند اما همدیگر را نمی ‌کشتند اما متاسفانه دولت گذشته رقابت را به خصومت تبدیل کرد و الان هم همان‌ ها هستند که می‌ خواهند این کینه تداوم داشته باشد و گرنه دولت تدبیر و امید با تمامی حزب ها و سیاست ها موافق است و به اتحاد و برادری معتقد است.

  حجت الاسلام یونسی گفت: این نگاه دوگانه و عدم حمایت ها از دولت و کشور سمی مهلک برای ایران اسلامی است و خروج از شرایط فعلی و رفع تحریم‌ ها در گرو تحقق همدلی و هم‌زبانی است.

  وی افزود: همچنین یاران دولت باید بدانند که حمایت از دولت به معنای عدم انتقاد نیست چرا که انتقاد سازنده به معنای حمایت و حل مشکلات است.

  دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ ها بیان کرد: اگر می‌ خواهید پیروزی ‌های دولت استمرار پیدا کند باید تلخی‌ های رقیب را تحمل کنید و از شیوه‌ های بد اخلاقی آنها استفاده نکنید.

  حجت الاسلام یونسی یادآور شد: در آینده نزدیک رئیس جمهور با دستی پر به کردستان سفر خواهد کرد و تاخیر آن در سفر به این استان فرهنگی  داشتن دستاورده های زیاد بود.

  برچسب ها :

  نظرات