آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آزادی اتباع آمریکایی زندانی در ایران تصویب شد

  آوای شمال/ مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را برای آزادی افرادی که «آمریکایی‌های زندانی در ایران خوانده شده‌اند» به تصویب رساند. این قطعنامه که به ابتکار «دان کلیدی»، نماینده جمهوری‌خواه ارائه شده بود بامداد سه‌شنبه با ۳۹۱ رأی موافق و بدون رأی مخالف به تصویب رسید. قطعنامه یاد شده از مقامات ایران می‌‌خواهد «سعید عابدینی»، «امیر […]

  آوای شمال/ مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را برای آزادی افرادی که «آمریکایی‌های زندانی در ایران خوانده شده‌اند» به تصویب رساند.

  این قطعنامه که به ابتکار «دان کلیدی»، نماینده جمهوری‌خواه ارائه شده بود بامداد سه‌شنبه با ۳۹۱ رأی موافق و بدون رأی مخالف به تصویب رسید.

  قطعنامه یاد شده از مقامات ایران می‌‌خواهد «سعید عابدینی»، «امیر حکمتی» و «جیسون رضائیان» را از زندان آزاد و برای یافتن «رابرت لوینسن» همکاری کند.

  «سعید عابدینی» در ایران به جرم سازمان‌دهنده‌های محافل زیرزمینی کلیسای خانگی و فعالیت‌های فرقه‌ای تحت پوشش پرورشگاه با رأی دادگاه از سال ۱۳۹۱ به ۸ سال زندان محکوم شده است.

  «امیر میرزایی حکمتی»، ۲۸ ساله، سال ۱۳۹۰ به جرم جاسوسی برای سازمان سیا و نهادهای اطلاعاتی آمریکا بازداشت شده و بعد از اعتراف در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شده است. حکم وی بعداً به ۱۰ سال زندان تقلیل یافت. رسانه‌ها اسناد مربوط به همکاری‌های وی با سازمان سیا و دیدارهای وی با مقامات آمریکایی در کشور افغانستان را منتشر کرده‌اند. وی اهل ایران و مقیم ایالت میشیگان آمریکا است.

  «جیسون رضائیان»، شهروند دارای تابعیت دو گانه ایرانی ـ آمریکایی است که به گفته مراجع قضایی در ایران تحت پوشش خبرنگار واشنگتن‌پست مشغول به کار بوده است. وی به جاسوسی متهم شده است.

  «رابرت لوینسون»، مأمور پیشین سازمان سیا است که مطابق ادعاها در اسفند سال ۱۳۸۵ در پوشش کارمند بازنشسته بخش مبارزه با جرائم سازمان‌‌یافته پلیس فدرال آمریکا به جمع‌آوری اطلاعات در ایران مشغول بوده که ناپدید شده است. مقامات آمریکایی ادعا کرده‌اند وی ربوده شده است. رئیس‌جمهوری ایران در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته ایران اطلاعی از وی ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات