آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2522
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طرح غیرقابل وتو علیه ایران/ شرط توافق نهایی

  آوای شمال/ برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (دوشنبه، ۰۸ دی ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:     پایگاه اطلاع رسانی شبکه فاکس نیوز امریکا (Foxnews): سناتور کرک با تمام توان از طرح جمهوری خواهان برای تحمیل تحریم های جدید به ایران حمایت می کند. مارک کرک، سناتور ارشد جمهوری خواه […]

  آوای شمال/ برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (دوشنبه، ۰۸ دی ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

   

   

  پایگاه اطلاع رسانی شبکه فاکس نیوز امریکا (Foxnews):

  سناتور کرک با تمام توان از طرح جمهوری خواهان برای تحمیل تحریم های جدید به ایران حمایت می کند.

  مارک کرک، سناتور ارشد جمهوری خواه روز یکشنبه گفت، به احتمال بسیار قوی زمانیکه سنا در ماه آینده کار خود را تحت کنترل جمهوری خواهان آغاز کند، تحمیل تحریم های جدید علیه ایران یکی از اولویت های مهم آن خواهد بود. وی می گوید ممکن است طرحی تحریمی علیه ایران تصویب شود که غیر قابل وتو باشد.

  کرک افزود: نکته مثبت در رای گیری برای تحریم ایران این است که واقعا هر دو حزب با آن موافقند و تاکنون ۱۷ تن از نمایندگان دموکرات با ما هستند. رهبران جمهوری خواه می گویند در توافق نهایی با ایران نباید حق غنی سازی اورانیوم به این کشور داد و شرط توافق این است که قابلیت غنی سازی ایران از میان برداشته شود.

  خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters):

  اندونزی می گوید هواپیمای آسیا ایر مفقود شده احتمالا به اعماق دریا رفته است.

  پس از اینکه گمان می رفت هواپیمای “آسیا ایر” در سواحل اندونزی سقوط کرده باشد، یک مقام رسمی روز دوشنبه اعلام کرد، هواپیمای مالزیایی مفقود شده که ۱۶۲ سرنشین خود داشت، احتمالا سقوط کرده و به اعماق دریا رفته است. کشورهای مختلف آسیایی، کشتی ها و هواپیماهای خود را برای کمک به جستجوی این هواپیما ارسال کرده اند. این هواپیما پس از آن ناپدید شد که خلبان در شرایط بد هوایی گرفتار شده و نتوانست مجوز پرواز در ارتفاع بالاتر را دریافت کند.

  روزنامه دیلی تایمز پاکستان (Dailytimes):

  پاکستان و ایران به توافقاتی در مورد خط لوله گاز دست یافتند.

  “شاهد خاقان عباسی” وزیر نفت پاکستان اعلام کرد که اسلام آباد و تهران به توافقات جدیدی در مورد خط لوله گاز دست یافته اند. وی طی مصاحبه ای تاکید کرد که برخی مقامات شرکت ملی نفت ایران طی روزهای آینده به اسلام آباد سفر می کنند و در دیدار با مقامات این کشور در مورد روش اجرایی ساختن این پروژه و دیگر مسائل باقی مانده بحث و رایزنی خواهند کرد.

   پایگاه اطلاع رسانی شبکه یورونیوز (Euronews):

  افسران پلیس در مراسم خاکسپاری افسر کشته شده، به شهردار نیویورک پشت کردند.

  همزمان با برگزاری مراسم خاکسپاری پیکر رافائل راموس، یکی از دو افسر پلیسی که هفته گذشته در منطقه بروکلین نیویورک به قتل رسید، مقامات رسمی کشوری و ایالتی روز شنبه با حضور در این مراسم به او ادای احترام کردند. در این مراسم جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا و بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک نیز حضور داشتند. این مراسم همچنین محل ابراز دلخوری های میان نیروی پلیس شهر و آقای بلاسیو شهردار نیویورک بود که منتقدانش او را متهم می کنند که با اظهاراتی پس از تصمیم دادگاه به تبرئه یک مامور پلیس متهم به قتل یک سیاهپوست، به تنش ها میان پلیس و شهروندان دامن زده است.

  در این مراسم هنگامی که آقای بلاسیو در داخل کلیسا مشغول صحبت بود، نیروهای پلیس در بیرون از کلیسا به صفحه نمایشی که سخنرانی او را نمایش می داد پشت کردند.

  برچسب ها :

  نظرات