آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25132
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  مدیریت سواحل نیازمند عزم ملّی است

  آوای شمال/ سیف الله فرزانه در گفت وگو با خبرنگار آوای شمال اظهار کرد: شهرستان محمودآباد بیشترین ساحل آزاد و قابل دسترس برای مسافران و گردشگران را در میان سایر شهرهای استان دارد. وی افزود: این شهرستان به عنوان نزدیک ترین شهر ساحلی از مسیر پایتخت کشورمان به استان مازندران است که با ۳۰ کیلومتر […]

  آوای شمال/ سیف الله فرزانه در گفت وگو با خبرنگار آوای شمال اظهار کرد: شهرستان محمودآباد بیشترین ساحل آزاد و قابل دسترس برای مسافران و گردشگران را در میان سایر شهرهای استان دارد.
  وی افزود: این شهرستان به عنوان نزدیک ترین شهر ساحلی از مسیر پایتخت کشورمان به استان مازندران است که با ۳۰ کیلومتر نوار ساحلی، پذیرای عموم مردم در ایام تعطیلاتِ نوروز و تابستان است.
  فرزانه تصریح کرد: بیش از ۱۲۰ راه دسترسی و خیابان آزاد منتهی به دریا در محمودآباد وجود دارد که مسافران، نسبت به سایر شهرهای ساحلی به مراتب راحت تر به دریا دسترسی دارند که حجم بالای حضور گردشگران در محمودآباد، نیازمند اعتبارات ملی برای مدیریت سواحل و کاهش غریق و حفظ جان مسافران است.

  فرماندار محمودآباد با اشاره به زیرساخت های این شهرستان خاطرنشان کرد: زیر ساخت ها در سواحل محمودآباد، با توجه به بضاعت و امکانات این شهرستان، پاسخ گوی حجم گسترده مسافران حاضر در سواحل نیست و با این بضاعت کم،نمی شود میزبانی مناسب برای توریست های داخلی و خارجی بود.

  رئیس ستاد ساماندهی سواحل شهرستان محمودآباد یادآور شد: بیشترین تعداد غریق در سواحل محمودآباد، مسافران و افراد غیر بومی هستند که شناخت مناسبی از مناطق ساحلی نداشته و نیز به فن شنا آشنایی ندارند که لازم است برای کاهش آمار غریق در سواحل، اطلاع رسانی عمومی از طرق رسانه ملّی و شهرداری های سراسر کشور صورت پذیرد.

  فرزانه تاکید کرد: سال گذشته علی رغم تلاش شبانه روزی اعضای ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان، متاسفانه ۱۳ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند که شنا در مناطق ممنوعه، بی توجهی و سرپیچی به هشدارهای نیروی انتظامی و ناجیان غریق، عدم توجه به علائم نصب شده در سواحل و عدم آشنایی به فن شنا از اصلی ترین دلایل فوت مغروقین بود.
  نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با اشاره به کاهش ۶۰درصدی آمار غریق در تابستان سال ۹۳ گفت: امسال به منظور کاهش آمار غریق و افزایش امنیت جانی مسافران، تعداد ۱۹۰ ناجی غریق در مناطق آزاد سواحل شهرستان محمودآباد استقرار پبدا کردند و در ۱۴ طرح دریا ۱۱۲ ناجی غریق بکارگیری شد.

  فرماندار محمودآباد در پایان از افزایش دو طرح دریا در شهرستان محمودآباد خبر داد و اذعان کرد: با راه اندازی این دو طرح تا پایان خرداد ماه، تعداد طرح های دریا به ۱۶ طرح خواهد رسید.

  برچسب ها :