آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 20 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2513
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خشم عراقی ها از کمک امریکا به داعش

  آوای شمال/ رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق، با تاکید بر حمایت مالی و لجستیکیِ آمریکا از داعش، هدفِ واشنگتن را طولانی کردن جنگ در عراق به منظور زمینه سازی اعزام نیروی زمینی به این کشور دانست. “قاسم الاعرجی” روز یک شنبه گفت: آمریکا، تا دیروز حامی داعش در عراق و سوریه بود؛ و امروز […]

  آوای شمال/ رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق، با تاکید بر حمایت مالی و لجستیکیِ آمریکا از داعش، هدفِ واشنگتن را طولانی کردن جنگ در عراق به منظور زمینه سازی اعزام نیروی زمینی به این کشور دانست.

  “قاسم الاعرجی” روز یک شنبه گفت: آمریکا، تا دیروز حامی داعش در عراق و سوریه بود؛ و امروز هم در مبارزه با این گروه تروریستی جدی نیست.
  وی افزود: آمریکا به طور آشکاری در مبارزه با داعش دچار دوگانگی است مثلا وقتی که خطر، کردستان عراق را تهدید می کند؛ از این منطقه حمایت می کند و با داعش می جنگد ولی از نیروهای ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی، در مبارزه با داعش حمایت نمی کند.

  به نوشته العالم، الاعرجی ضمن ابراز شگفتی از رفتار دوگانه کشورهای مدعی دموکراسی و مبارزه با تروریسم، خاطرنشان کرد: آمریکا تلاش می کند جنگ ضد داعش را طولانی کند، تا به این بهانه، نیروهای زمینی خود را در خاک عراق پیاده کند؛ ولی ما حضور هیچ نیروی بیگانه ای را در عراق نخواهیم پذیرفت.

  شماری از رسانه های داخلی عراق، دو روز پیش ویدیویی منتشر کردند که یکی از هواپیماهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش، را نشان می داد که محموله ای را با چتر در منطقه الخضیره الشرقیه در جنوب صلاح الدین فرود آورد که هنوز مشخص نیست حامل چه اقلامی بوده است.
  “ماجد الغراوی” عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق با تاکید بر حمایت مالی و لجستیکی آمریکا و تعدادی از کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش، ارسال محموله با چتر به منطقه تحت کنترل داعش را نشان دهنده دست داشتن آمریکا در حمایت این گروه تروریستی دانست.

  برچسب ها :

  نظرات