آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 25035
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  قوچان نژاد به چارلتون برمیگردد؟

  آوای شمال/ تیم ملی خود را برای مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات آماده می‌کند و بازیکنان هم در این آماده‌سازی از روحیه بسیار بالایی برخوردارند. شرایط آنها پیش از اولین دیدار مقابل ترکمنستان هم ایده‌آل به نظر می‌رسد و این را می‌توان از صحبت‌های رضا قوچان‌نژاد پس از بازی […]

  آوای شمال/ تیم ملی خود را برای مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات آماده می‌کند و بازیکنان هم در این آماده‌سازی از روحیه بسیار بالایی برخوردارند. شرایط آنها پیش از اولین دیدار مقابل ترکمنستان هم ایده‌آل به نظر می‌رسد و این را می‌توان از صحبت‌های رضا قوچان‌نژاد پس از بازی با ازبکستان فهمید.

  رضا قوچان‌نژاد در خصوص دیدار دوستانه مقابل ازبکستان، پیروزی با بازیکنان جوان و عملکرد آنها در تاشکند، دیدار مقابل ترکمنستان، شرایط تیم ملی و خودش صحبت کرده است.

  تیم ملی در بازی ازبکستان به پیروزی رسید. به نظر می‌رسد این برد در روحیه بازیکنان تیم ملی تأثیر زیادی گذاشته است. در خصوص دیدار دوستانه برابر ازبکستان صحبت می‌کنی؟

  خوشبختانه بازی خیلی خوبی را مقابل تیم قدرتمند ازبکستان انجام دادیم. قبلاً هم با ازبک‌ها بازی کرده بودیم و بعد از دو سال دوباره با این تیم روبه‌رو شدیم. با اینکه بازی دوستانه بود و نتیجه آن اهمیتی نداشت اما این برد در روحیه ما تأثیرگذار بود تا پیش از بازی با ترکمنستان از نظر روحی و روانی آماده شویم و به هماهنگی لازم برسیم.

  البته نکته حائز اهمیت این بازی حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی بود که به خوبی جواب دادند و در نهایت هم با گل ترابی به پیروزی رسیدیم.

  این بازیکنان در تمرینات تیم ملی فوق‌العاده بودند. من از مینی‌کمپ دوم به تمرینات تیم ملی اضافه شدم که انگیزه را بین همه بازیکنان جوان حاضر در تمرین دیدم. آنها خیلی خوب تمرین کردند و کی‌روش هم از بازیکنان جوان به خوبی استفاده کرد که نتیجه آن را دیدید.

  برنامه کارلوس کی‌روش برای جوانگرایی تیم ملی خوب بوده است؟

  به هرحال این نشان از جسارت بالای کی‌روش دارد. او نشان داد که یک مربی بزرگ است و از میدان دادن به بازیکنان جوان ترسی ندارد. بالاخره بازیکنان جوان آینده فوتبال ایران هستند.

  درباره بازی با ترکمنستان هم صحبت کن. تیم ملی سه‌شنبه باید اولین بازی خود را مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انجام دهد اما هواداران شناخت زیادی از اولین حریف‌مان ندارند.

  همیشه اولین بازی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با نهایت توان‌مان به میدان برویم. تیم ترکمنستان هم به خوبی توسط کادرفنی آنالیز شده و شب بازی نقاط ضعف و قوت آنها به بازیکنان منتقل می‌شود. به نظرم ترکمنستان تیم باانگیزه‌ای است و نباید فکر کنیم آنها حریف آسانی هستند. اگر ترکمنستان را حریفی جدی بدانیم می‌توانیم به نتیجه برسیم. امیدوارم بتوانیم با یک نتیجه خوب مردم را خوشحال کرده و با شرایط خوب اولین بازی در راه جام جهانی را پشت سر بگذاریم.

  همانطور هم که پیش از این گفته بودی، فرقی نمی‌کند این بازی در عشق‌آباد برگزار شود یا داش‌آغوز …

  ما کاری به این کارها نداریم. بالاخره این هم حق تیم میزبان بود که خودش شهر بازی را تعیین کند و ما هم تلاش می‌کنیم ترکمنستان را در خانه‌اش شکست بدهیم. قبلاً هم گفته بودم داش‌آغوز یا عشق‌آباد فرقی برای ما ندارد.

  به نظر می‌رسد مشکلاتی را که در این راه برای تیم ملی دردسرساز شده بود، فراموش کرده‌اید.

  اصلاً نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم. ما (بازیکنان) باید تلاش کنیم و در هر شرایطی بهترین بازی‌مان را برای تیم ملی انجام دهیم. با این کار سعی می‌کنیم مردم، هواداران و کی‌روش را خوشحال کنیم. ما اگر نتیجه بگیریم باعث خوشحالی می‌شویم. تمرکز من فقط روی فوتبال است و به مسائل حاشیه‌ای توجه ندارم.

  بعد از عبور از این مرحله ادامه راه‌مان در مقدماتی جام جهانی را چطور می‌بینی؟

  باید بازی به بازی پیش برویم. از حالا زود است درباره مرحله بعدی صحبتی شود،‌ چون هنوز همین مرحله هم به صورت رسمی شروع نشده است. البته باید به خوبی آماده شویم و آنقدر خوب بازی کنیم که بیشترین امتیازات را جمع کرده و زودتر به جام جهانی برسیم. هدف‌مان این است اولین تیم صعودکننده به جام جهانی باشیم.

  برنامه‌ات بعد از بازی تیم ملی مقابل ترکمنستان چیست. گفته می‌شود می‌خواهی در قطر بمانی، تیم فصل آینده‌ات را انتخاب کرده‌ای؟

  هنوز هیچ چیز مشخص نیست. بعد از بازی برابر ترکمنستان هم بلافاصله باید به انگلیس سفر کنم تا تکلیفم روشن شود. من با چارلتون یک فصل دیگر قرارداد دارم که ابتدا باید تکلیفم با این باشگاه مشخص شود. اکنون تمرکزم روی تیم ملی است و تا بعد از بازی ترکمنستان به این مسئله فکر نمی‌کنم.

  برچسب ها :

  نظرات