ادعای اسرائیل درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران

چاپ

آوای شمال/ آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه سابق رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با این نشریه گفت: اسرائیل اقدامات لازم برای ممانعت از دستیابی ایران به بمب را به عمل نخواهد آورد. وی افزود: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل درباره ایجاد مانع بر سر راه ایران فقط حرف می‌زند و در عمل واضح است که او هیچ قصدی برای این کار و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانمندی‌های هسته‌ای ندارد.

او گفت کابینه اسرائیل درحال انعقاد «توافقی در سکوت» با حماس است که طبق آن این گروه می‌تواند زیرساخت‌های نظامی‌اش در غزه را بازسازی کند و ارتقا دهد. او همچنین پیش‌بینی کرد که جنگ دیگری با حماس در تابستان ۱۳۹۵ به وقوع می‌پیوندد. لیبرمن گفت: «ایرانی‌ها لحظه‌ای بیکار نمی‌نشینند. هدف آنها نابودی اسرائیل است و آن را علناً می‌گویند، در دوران روحانی آنها هر هفته این موضوع را تکرار می‌کنند.

واقعاً وحشتناک است که کشورهای دنیا خودشان را برای حفظ روابط دیپلماتیک و رسیدن به توافق با کشوری آماده می‌کنند که سیاست رسمی آن نابودی اسرائیل است. این امر از دید اخلاقی وحشتناک است. آنها می‌دانند که می‌خواهند با کشوری توافقنامه امضا کنند که علناً هدفش نابودی اسرائیل است. مقامات کشورها با آنها ملاقات می‌کنند، می‌خندند، دست می‌دهند و با هم غذا می‌خورند و با آنها توافق امضا می‌کنند.»